تاریخ انتشار خبر: ۹ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۲:۴۲:۳۳
کد مطلب : 22295

ازدواج همجنسگرایان در انگلیس قانونی شد/نخست وزیر انگلیس : این یک اتفاق مهم برای کشور است

عصر آبادان :پس از اجرای قانون ازدواج همجنسگرایان در انگلستان دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس آن را ˝ اتفاق مهمی برای کشور˝ توصیف کرد.

به گزارش سرویس بین الملل رهیاب نیوز پس از اجرای قانون ازدواج همجنسگرایان در انگلستان دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس آن را ” اتفاق مهمی برای کشور” توصیف کرد.

این قانون که به آن  ” قانون مساوات”  اطلاق می شود و ازدواج همجنسگرایان را قانونی تلقی می کند پس از مناقشات طولانی در اولین دقیقه بامداد شنبه به وقت محلی اعتبار یافت و در همان لحظه برخی مناطق در ولز و انگلیس بلافاصله شاهد مراسم ازدواج این افراد بودند.پرچم های رنگین کمانی که شعار همجنسگرایان است نیز در همان لحظه بر فراز ساختمانهای دولتی لندن برافراشته شد.

بدین ترتیب تمام حقوقی که برای ازدواج غیرهمجنس درنظر گرفته شده است برای این افراد نیز درنظر گرفته می شود.

نکته قابل توجه اینجاست که برخلاف فرانسه که تایید این قانون تظاهرات اعتراضی گسترده ای را دربرداشت در انگلیس هیچ مخالفت قابل توجهی مشاهده نشد و غیر از انقساماتی که در حزب محافظه کار پدید آورد تنها کلیسای انگلیکان که اغلبیت انگلیسی ها منتسب به آن هستند مخالفت خودرا با مشروعیت ازدواج همجنسگرایان اعلام کرد.

گفتنی است که قرار است اسکاتنلد در سال جاری این قانون را تصویب کند در حالیکه ایرلند شمالی هنوز تمایلی برای تغیرر قوانین طبیعی خود ندارد.