تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۸:۱۱
کد مطلب : 48258

ازربات‌ روزنامه‌نگار تا ربات زنبورعسل+تصاویر

مطالعه‌ای نشان داد علاوه بر روزنامه نگاری، پذیرش فروش مغازه، آشپز و راننده تاکسی، در سال‌های آینده ربات‌ها قادر خواهند بود در هر شغلی انجام وظیفه کنند.

 امروزه بسیاری از فعالیت‌ها توسط ربات‌ها انجام می‌شود و هر روز از ساخت یک ربات با قابلیت‌هایی ویژه مطلع می‌شویم؛ در اینجا با چند نوع ربات آشنا می‌شویم که به زودی در دسترس خواهند بود.

ربات روزنامه نگار:

از ربات‌ روزنامه‌نگار تا ربات زنبور عسل+تصاویر

آژانس خبری بین المللی «آسوشیتدپرس» اواخر ماه ژوئن اعلام کرد: یک نرم افزار کاربردی برای پاسخگویی به نیازهای عادی در نظر گرفته شده است و برخی از مقالات توسط این ربات نوشته می‌شود که باعث می‌شود روزنامه نگاران بیشتر بر روی کارهای دیگر تمرکز کنند و ما می‌توانیم به جای ۲۳۰۰ داستان در هر سه ماه، ۴۴۰۰ داستان با کیفیت قبل در سراسر آمریکا ارائه دهیم.

ربات‌هایی برای کمک به انسان

از ربات‌ روزنامه‌نگار تا ربات زنبور عسل+تصاویر

یک شرکت فرانسوی رباتی به نام رمئو به طول ۱.۴۰ سانتی‌متر طراحی کرده است که قادر است در خانه سالمندان به افراد مسن در بلند شدن، راه رفتن و دادن اشیاء کمک کند.

این ربات قادر است بدون مشکل صحبت کند، قادر به تنظیم ملاقات‌هاست و می‌تواند در صورت نیاز به بیماران دارو بدهد.

نمونه اولیه این ربات در سال ۲۰۱۶ آزمایش خواهد شد و در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه می‌شود.

جایگزین شغل

از ربات‌ روزنامه‌نگار تا ربات زنبور عسل+تصاویر

ربات‌ها جایگزین ۷۰۰ شغل در ۲۰ سال آینده خواهند بود؛ مطالعه‌ای نشان داد علاوه بر روزنامه نگاری، پذیرش فروش مغازه، آشپز و راننده تاکسی، در سال‌های آینده ربات‌ها قادر خواهند بود در هر شغلی انجام وظیفه کنند و به طور خودکار کار انجام دهند.

ربات زنبور عسل

از ربات‌ روزنامه‌نگار تا ربات زنبور عسل+تصاویر

دانشمندان آمریکایی کوچک‌ترین ربات جهان به نام روبوبیز را ساخته‌اند؛ طول این زنبور عسل ۳ سانتی‌متر است و قادر به کشت و پرورش محصول است و به طور مصنوعی گرده افشانی می‌کند.

ربات تکنسین

از ربات‌ روزنامه‌نگار تا ربات زنبور عسل+تصاویر

محققان موفق به توسعه یک نوع ربات اریگامی شدند؛ این ربات که از ملخ، الهام گرفته شده است بسیار قوی است و از ماشین آلات پیچیده در اندازه‌های مختلف است؛ این ربات می‌تواند به عنوان یک امدادرسان به دیگران کمک کند و در مکان‌های غیر قابل دسترس که انسان قادر به رفتن به آن نیست، برود.

منبع: فارس