تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۰:۰۲:۵۵
کد مطلب : 88557
اندر احوالات مهمانسرای باغ معین دانشگاه چمران اهواز:

از اساتید بازنشسته ای که کلید اتاق هایشان را تحویل نمی دهند تا سالنی که نصیب عروسی های مختلط شد

مهمانسرای اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز که به باغ معین معروف است سال های پیش برای ارائه خدمات و اسکان اساتید میهمان و مدعو دانشگاه در آن تعبیه شده بود. این مهمانسرای دانشگاه در هسته مرکزی شهر قرار دارد که همواره چشم طمع خیلی از منفعت طلبان دنبال آن بوده است.

به گزارش  عصر آبادان به نقل از خبرنامه دانشجویان،مهمانسرای اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز که به باغ معین معروف است سال های پیش برای ارائه خدمات و اسکان اساتید میهمان و مدعو دانشگاه در آن تعبیه شده بود. این مهمانسرای دانشگاه در هسته مرکزی شهر قرار دارد که همواره چشم طمع خیلی از منفعت طلبان دنبال آن بوده است.

در نامه ای که جمعی از دانشجویان ساکن اهواز به «خبرنامه دانشجویان ایران» ارسال کرده اند، پیرامون مهمانسرای اساتید باغ معین دانشگاه شهید چمران اهواز آمده است:  در دوره های قبل بویژه در دوره اصلاحات این مهمانسرا مورد بی مهری قرار گرفت و این محل به مکانی برای برگزاری میتینگ های سیاسی و اقامت گاه دائمی و رایگان سیاست مدران و اساتید اصلاح طلب دانشگاه مبدل گشته بود که برخی از این اساتید با وجود بازنشستگی حاضر به تحویل اتاق های این مجموعه رفاهی را نداشتند.

بعد از دوران اصلاحات برای استفاده بهینه از این مجموعه و درآمدزایی از مجموعه رفاهی مدیریت دانشگاه این مجموعه را بدون بررسی زوایای فرهنگی و اثرات این اقدام به بخش خصوصی برای برگزاری جشن های عروسی و ایجاد مکان های برای عروسی های مجلل با مزون های شیک واگذار کرد. این فقط قسمتی از ماجرا بود چرا که نحوه ی واگذاری به این افراد و قیمت نازل این واگذاری از نقطه های سیاهی است که هیچ وقت مشخص نشد.

این واگذاری همان و خداحافظی اساتید ساکن آن اقامتگاه با آرامش و محیط سالم همان. چرا که آن محیط مبدل شد به پاتوق و تالار شیک و مدرن برای انواع عروسی مختلط با مجموعه های از نوازنده ها و موسیقی ها گوش خراش. این اقدام ضد فرهنگی هر چند در اوایل با اعتراض اساتید مواجه شد ولی صدای اساتید هم توسط بخش خصوصی مقتدر شنیده نشد و اساتیدی که برای حضور در دانشگاه باید با مطالعه و آرامش شب را گذرانده و صبح در کلاس حاضر می شدند بالاجبار با صدای تند موسیقی ها و انواع عروسی ها مختلط و در فضای که مبدل به مزون عروس شده بود شروع به همسفرگی کردند.

رانت های قوی و ریشه دار چنان آهنین بود که طبق شنیده ها مکانی که سالانه بالای ۶۰۰ میلیون توامن درآمد دارد به مبلغی ناچیز ۲۰ میلیون تومان به کرایه گرفته شد و این بخش خصوصی ترسناک این محل فرهنگی را به دژ مستحکمی برای انواع رفتارهای نابهنجار مبدل کرد .

این ماجرا به اینجا ختم نشد و صدای مردم را هم درآورد و چندین بار اعتراض های صورت گرفت و متاسفانه تصور عمومی بر این است که این محل در اختیار دانشگاه است و این افتضاحات فرهنگی را از چشم دانشگاه و جامعه دانشجویی می بینند که موجب سلب اعتماد از دانشگاه می شود.

این قرار داد تاکنون هم تداوم دارد هر چند مسئولین جدید اقداماتی کردند و مقدار این مبلغ را به نظر افزایش دادند ولی یخش خصوصی گویا چنان پشتش گرم است که به نظر هیچ قدرتی قادر به نفوذ نیست و جای تاسف دارد چرا در این واگذاری ها شاخص های فرهنگی مورد تاکید قرار نمی گیرد و به جای اینکه این بخش خصوصی وعده رایگان غذا به اساتید می دهد به این مسئله رسیدگی نمی کند که این مکان در قیمومیت مکان مقدسی بنام دانشگاه است باید حرمتش حفظ گردد ولی گویا پشت حضرات خیلی خیلی گرم است و به کجا معلوم نیست.