تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۳:۴۹:۴۵
کد مطلب : 79550
شیطنت های آل سعود در خوزستان

از انتشار پیام “اهواز اشغالی توسط ایران” تا حمایت از تجزیه طلبان خلق عرب

تلویزیون آل سعود در بخش خبر خود از اهواز بنام ‘اهواز اشغالی توسط ایران’ نام برد؛ بنظر می‌رسد به صورت برنامه‌ریزی شده و دقیقی آنها در حال ارسال پیام‌های خاص به استان خوزستان می‌باشند.

به گزارش عصر آبادان  به نقل از دولت اعتدال، با توجه به افزایش تنش‌های منطقه‌ای و رقابتی که بر سر موازنه قوا در منطقه وجود دارد، آل‌سعود سعی دارد با کلمات و عبارت‌های شیطنت آمیز مواضعی نسبت به کشورمان داشته باشد.

رسانه های آل سعود هر از چند گاهی با یادداشت های تعرض آمیز به تمامیت ارضی کشور سعی در ایجاد ناامنی در استان مرزی خوزستان را دارند. که البته وظیف اصلی آن به عهده خبرگزاری سعودی العربیه است که نمونه آن را می توان به یادداشتی اشاره کرد که چندی پیش در بنگاه خبرپراکنی وهابی العربیه منتشر شد و بدون اشاره به کشته شدن مردم بیگناه یمن در حملات عربستان سعودی بر «جدا کردن اهواز از ایران» تاکید کرد و نویسنده آن خواهان «خداحافظی ایران» با منابع خدادادی نفت و گاز این منطقه شده بود. 

در این میان در صفحات مجازی حامیان عربستان با هشتگ «عاصفه الحزم» عبارت‌های تندی نسبت به ایران به کار می رود.آنها مدعی هستند حرکت بعدی عاصفه الحزم همراه با خیزش هوادارانشان، متوجه ایران خواهد بود.

بنظر می رسد به صورت برنامه‌ریزی شده و دقیقی آنها در حال ارسال پیام‌های خاص به استان خوزستان می‌باشند، به طوری که در چند روز گذشته کوشیده اند با پوشش غلو آمیز بازی فوتبال در استان خوزستان و نمایش تحریف یا آگراندیسمان شده احساسات تعدادی اندک از تماشاگران، توجه را به سمت خوزستان جلب کنند.

در عین حال به نظر می رسد هسته‌های متعدد و سازمان یافته‌ای از عناصی خود فروخته و تجزیه طلب در خوزستان بطور هدفمند و طبق برنامه برای ایجاد اشتعال و خوراک رسانه‌ها فعال شده‌اند و می‌کوشند جو روانی ویژه‌ای در راستای سیاست‌های ضد ایرانی بوجود آورند

با دقت در تحرکات اخیر رسانه‌ای می توان فهمید که تمام تلاش دستگاه‌های امنیتی همگرا با عربستان ایجاد ناامنی در خوزستان و ریختن نفت بر روی شعله‌هاست.

در این میان یک سایت محلی مدعی شده که عده ای از عناصر و هسته های فعال در خوزستان در حال ارائه سرویس همزمان به عربستان و داعش هستند. بعید بنظر نمی رسد که عربستان و دیگر کشورها با حمایت از تیم‌های ترور و انتساب آنها به داعش در پی بهره‌برداری دوگانه از حوادث هستند.

اتفاقات اخیر در استان خوزستان و بهره برداری رسانه های رسانه های عربی مخالف ایران و گروه های معرض داخلی می تواند موید این موضوع باشد.

از بهره برداری از شرایط زیست محیطی و وجود ریزگردها گرفته تا نا امنی های ۲۶ اسفند بعد از بازی فوتبال تیم فولاد اهواز و تیم الهلال عربستان که منجر به دستگیری چند نفر و همچنین آتش گرفتن خودروی نیروی انتظامی شده بود.

برخی از سایت های خبری مدعی شده بودند که یک خودروی نیروی انتظامی خارج از ورزشگاه الغدیر اهواز توسط تماشگران به آتش کشیده شده است که این خبر از سوی معاونت اجتماعی ناجا تکذیب شد و به غیر عمدی بودن این اتفاق تاکید شد.

چندی بعد یعنی در ۱۳ فروردین امسال مامورانی که برای ایجاد امنیت و آرامش و خدمات رسانی به میهمانان نوروزی در یک ایستگاه پلیس در حمیدیه حضور داشتند توسط افراد نا‌شناس به رگبار بسته شدند که منجر به شهادت سه مامور انتظامی شد.

مقامات محلی معتقدند چنین اقداماتی از سوی تجزیه طلبان خلق عرب و گروهک‌های تروریستی وهابی در استان خوزستان انجام می‌شود که از آن سوی مرزها حمایت می شوند؛ این گروهک‌ها که به دروغ خود را پشتیبان اعراب می‌دانند در این جنایات دو تن از جوانان عرب را به شهادت رساندند.

انتهای پیام/ع

  1. اهواز بازار می‌گه:

    اهواز یه اسم اصیل ایرانی هست برید سفرنامه ها را بخوانید اینجا همیشه جمعیت بختیاری و شوشتری و عرب کنار هم زندگی میکردن زیر نظر حکومت مرکزی ایران . حتی نامه نگاری ها بین سران قبایل عرب و بختیاری به زبان فارسی بوده همیشه . شما الان تو بازار اهواز برید اکثرا حتی عربها فارسی صحبت میکنند

  2. علی آ می‌گه:

    مرگ بر این آل خبیث سعود