تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , دی, ۱۳۹۴ | ۲۲:۲۶:۲۴
کد مطلب : 105265

از تایید صلاحیت نامزدها توسط شورای نگهبان چه خبر ؟

فرج‌الله خبیر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ۶۲۳ نفر در این دوره انتخابات نام‌نویسی کردند که تعداد ۵۷۱ نفر از آن‌ها در هیات‌های اجرایی تأیید صلاحیت شدند که ۹۲ درصد تعداد مجموع افراد نام‌نویسی در انتخابات هستند.

به گزارش عصر آبادان ،فرج‌الله خبیر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ۶۲۳ نفر در این دوره انتخابات نام‌نویسی کردند که تعداد ۵۷۱ نفر از آن‌ها در هیات‌های اجرایی تأیید صلاحیت شدند که ۹۲ درصد تعداد مجموع افراد نام‌نویسی در انتخابات هستند.

 

وی افزود: در هیات نظارت ۳۴۹ نفر از نامزدها احراز صلاحیت یا رد صلاحیت شدند که ۶۲ درصد داوطلبان ورود به مجلس از حوزه‌های انتخابیه استان خوزستان را شامل می‌شود. آمار عدم احراز صلاحیت داوطلبان در خوزستان بالاتر از میانگین کشوری است.

 

رئیس ستاد انتخابات خوزستان در خصوص تعداد افراد تأیید صلاحیت شده در حوزه انتخابیه اهواز، گفت: در حوزه انتخابیه اهواز ۱۸۵ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۷۵ نفر در هیات اجرایی تایید صلاحیت شدند اما در هیات مرکزی نظارت تنها صلاحیت ۶۹ نفر تأیید شده است که ۳۷ درصد کاندیداهای انتخابات دهمین دوره مجلس در اهواز است.

 

خبیر با اشاره به آمار افراد تأیید صلاحیت شده در شهرستان‌ها نیز عنوان کرد: در حوزه انتخابیه خرمشهر از ۲۱ نفر تأیید صلاحیت شده در هیات اجرایی، صلاحیت ۹ نفر در هیات نظارت، در حوزه انتخابیه شادگان از ۱۰ نفر تأیید صلاحیت شده در هیات اجرایی صلاحیت ۶ نفر و در حوزه انتخابیه آبادان از ۵۱ نفر تأیید صلاحیت شده در هیات اجرایی صلاحیت ۲۱ نفر  در هیات‌های نظارت احراز شده است.

 

وی ادامه داد: همچنین در حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجری از ۲۸ داوطلب تأیید صلاحیت شده در هیات اجرایی، صلاحیت ۹ نفر در هیات نظارت احراز شده است. در حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر نیز از ۲۲ نفر تأیید صلاحیت شده در هیات اجرایی، صلاحیت ۱۱ نفر در هیات نظارت احراز شده است.

 

معاون استاندار خوزستان با بیان این‌که در حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند از ۲۴ داوطلبی که صلاحیت آن‌ها در هیات اجرایی تأیید شده است، صلاحیت ۱۵ نفر در هیات نظارت احراز شده است، گفت: در حوزه انتخابیه شوش نیز از ۱۹ نفر داوطلب تأیید صلاحیت شده تنها صلاحیت ۳ نفر از سوی هیات نظارت احراز شده است. همچنین در حوزه انتخابیه ایذه از ۶۰ داوطلب ورود به مجلس که صلاحیت آن‌ها در هیات اجرایی احراز شده، صلاحیت ۲۵ نفر از سوی هیات نظارت مورد تأیید قرار گرفته است.

 

خبیر عنوان کرد: در حوزه انتخابیه مسجدسلیمان و لالی از ۳۶ نفر داوطلب ورود به مجلس که صلاحیت آن‌ها در هیات اجرایی تأیید شده است، صلاحیت ۱۲ نفر در هیات‌های نظارت احراز شده و در حوزه انتخابیه دزفول نیز از ۴۵ نامزد انتخابات که صلاحیت آن‌ها در هیات اجرایی احراز شده، صلاحیت ۱۹ نفر در هیات‌های نظارت تأیید شده است.

 

وی اظهار کرد: همچنین در حوزه انتخابیه اندیمشک از ۲۴ نفر تأیید صلاحیت شده در هیات اجرایی، ۶ داوطلب ورود به مجلس در هیات نظارت تأیید صلاحیت شده‌اند. در حوزه انتخابیه دشت‌آزادگان نیز از تعداد ۱۹ نفری که در هیات اجرایی تأیید صلاحیت شدند تنها صلاحیت ۵ نفر در هیات نظارت تایید شده است و در حوزه انتخابیه ماهشهر و امیدیه از ۳۳ داوطلبی که صلاحیت آن‌ها در هیات‌ اجرایی احراز شده است، صلاحیت ۱۲ نفر در هیات‌های نظارت احراز شده است.

 

 

منبع : رهیاب