تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۰۳:۱۶:۲۱
کد مطلب : 80432
حاشیه نویسی از یادواره سردار شهید سوداگر:

از تجلیل لاریجانی از دلاوری های شهید تا رونمایی از آهنگ سوادگرعاشقی

حاشیه های مراسم یادواره سردار شهید سوداگر را که توسط خبرنگار رهیاب تهیه است در ادامه می خوانید.

به گزارش رهیاب،یادواره سردار شهید حاج احمد سوداگر مسئول سابق اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از صبح امروز و با حضور آیت الله موسوی جزایری ، حضرات آیات حیدری و شفیعی ،ححج اسلام حاجتی و حسن زاده ، فرمانده لشکر ۹۲ زرهی ارتش و فرماندهان نیروی انتظامی  و  همچنین جمعی از پاسداران لشکر ۲۷ رسول الله (ص) تهران ، سپاه ۲۵ کربلای مازندارن ، استاندار خوزستان به میزبانی سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان برگزار شد.

حاشیه های این مراسم که توسط خبرنگار رهیاب تهیه است را در زیر می خوانید:

*در ابتدای برنامه بعد از قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی ایران ، کلیپی از زندگینامه سردار شهید احمد سوداگر پخش شد و سپس دختر این سردار شهید دکلمه زیبایی در مورد پدر قرائت کرد.

*سخنران اول مراسم سردار شاهوارپور فرمانده سپاه استان بود که باعرض خوشامدگویی به میهمانان و حضار ، خاطراتی از شهید سوداگر بیان کرد.

*در ادامه برنامه خواننده جوان هنرمند آهنگی زیبا در مورد شهید سوداگر را بصورت زنده اجرا کرد.

*سردار سعید فر از فرماندهان دوران دفاع مقدس و از همرزمان و ملازمان شهید سوداگر سخنران بعدی برنامه بود که به بازگویی خاطراتی از آن شهید بزرگوار پرداخت.

سعید فر با بیان سجیای اخلاقی حاج احمد سوداگر افزود: از ویژگیهای حاج احمد در میدان جنگ بسیار شجاع ، بی باک ، نترس و در عین حال خیلی متواضع و خاکی بود.

*در ادامه مراسم امید معنوی از خوانندگان ارزشی کشور بروی سن رفت و چند قطعه زیبا در مورد شهدا و حضرت زهرا (س) و آهنگ اختصاصی سوداگر عاشقی را اجرا کرد.

امید معنوی در حین اجرا خانواده این شهید را به جایگاه دعوت کرد و از طرف همه حضار پای خانواده این شهید را بوسید و سپس به مرثیه خوانی پرداخت که تمام حضار را منقلب کرد.

*بعد از آن کلیپی در مورد ویژگی های بارز سردارشهید حاج احمد سوداگر از زبان سرداران و فرماندهان دفاع مقدس و همرزمان شهید پخش شد که در بخشی از این کلیپ لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از دلاوری ها این شهید بزرگوار تجلیل کرد.

*سخنران آخر برنامه حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه موقت اهواز بود که شهید سوداگر را از نخبگان جنگ و از منتظران بحق شهادت برشمرد و سپس به بیان روایاتی در مورد شهادت و مجاهدت پرداخت و این شهید بزرگوار را از مصادیق بارز این روایات دانست.

*همچنین برنامه نمایشی در مورد شهید سوداگر و دفاع مقدس اجرا شد.

*سپس پسر بچه ای ۷ساله از دار القرآن آبادان شعری زیبایی در وصف شهدا خواند .

*  جانشین فرمانده سپاه ۲۷ رسول الله (ص) تهران پیام سردار کاظمینی فرمانده سپاه تهران و از همرزمان شهید را قرائت کرد.

*در انتهای برنامه از تمبر یادبود و از نرم افزار سردار سوداگر رونمایی شد.