تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۸:۵۶
کد مطلب : 107447
گزینه وحشتناک انتخابات آمریکا؛

از توهین جنسی به هیلاری کلینتون تا تحقیر نژادپرستانه اوباما +عکس

ترامپ در سخنرانی‌های انتخاباتی‌اش به هیچ چیز و هیچکس رحم نمی‌کند. اصلی‌ترین رقیبش هیلاری کلینتون را به دلیل زن بودن، با توهین‌های جنسی خطاب قرار می‌دهد و رئیس جمهور فعلی آمریکا را بدلیل نژادش تحقیر می‌کند.

 دانلد ترامپ؛ نامی که این روزها در بین موافقین و مخالفین خود مطرح است؛ نه بدلیل برنامه‌هایش برای آینده آمریکا، بلکه بدلیل حاشیه‌سازی‌هایش که حالا رسانه‌ها هر روز انتظار آن را می‌کشند.

پیشتاز نظرسنجی‌ها برای نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا در حزب جمهوریخواه، و تاجر ابر ثروتمند مجنونی که به جرات می‌توان گفت عجیب‌ترین رفتارات و اظهارنظراتی که یک کاندیدای ریاست جمهوری تاکنون می‌توانسته بر زبان جاری سازد، از وی سر زده است. تحلیل‌گران و عقلای سیاسی انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا را یک اشتباه بزرگ و فاجعه‌آمیز می‌دانند اما طرفداران وی که با توجه به فیلم‌های انتخاباتی وی می‌توان شاهد رفتار نامتعادل و عجیبشان بود، او را ناجی واقعی آمریکا از شرم و تحقیری که اوباما به ارمغان آورده می‌دانند. این گزارش، صرفا بر روی رفتارات و اظهارات نامتعادل و عجیب ترامپ و حواشی او تمرکز دارد. گزارش مشرق در مورد نگاه سیاسی و پیشینه وی را از اینجا بخوانید.


از توهین جنسی به هیلاری کلینتون تا تحقیر نژادپرستانه باراک اوباما  + عکس و فیلم ///////////////////////////آماده انتشار/////////////////////////


«دانلد ترامپ (Donald Trump) »متولد ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ (۲۴ خرداد سال ۱۳۲۵) در نیویورک است. ترامپ، یک تاجر بزرگ، نویسنده، سرمایه‌گذار و مجری تلویزیون است. وی، همچنین رئیس هیئت مدیره و رئیس سازمان ترامپ است. از برنامه‌های تلویزیونی  موفق او می‌توان به «کارآموز» در شبکه ان‌بی‌سی که بر شهرت او افزوده است، اشاره کرد.

وی هنگامی که ۱۳ سال داشت به علت بدرفتاری از مدرسه اخراج شد و پدرش، این نوجوان ناسازگار را جهت اصلاح و بازسازی رفتاری، به مدرسه نظامی نیویورک فرستاد. سپس دو سال در دانشگاه «فوردهام» در «برونکس» تحصیل کرد و از آنجا به دانشگاه «پنسیلوانیا» رفت و در جنگ ویتنام شرکت کرد. پدر وی، ساختمان‌ساز ثروتمندی بود که دانلد شرکت او را از ۱۹۷۱ تاکنون در اختیار گرفت. از اواخر جولای ۲۰۱۵، ترامپ به طور مستمر در صدر نظرسنجی‌های افکار عمومی برای نامزدی حزب جمهوری‌خواه قرار داشته است.

تاجر مجنونی که سودای رییس جمهوری دارد /// در حال انجام ///
رهبر کره‌شمالی شبیه دیوانه‌هاست!

ترامپ که بسیاری از منتقدانش او را دیوانه و مجنون خطاب می‌کنند، جایی در جمع حامیان خود درباره «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی گفت: «اگر شما به کره شمالی نگاه کنید، این فرد شبیه به دیوانه‌هاست. البته این برای او اعتباربخش است. اینکه چند فرد جوان بتوانند بر ژنرال‌های سرسخت کره شمالی مسلط شوند، حائز اهمیت است. او وقتی پدرش فوت کرد، ۲۵ یا ۲۶ سال داشت. خارق العاده است وقتی شما به این موضوع فکر می‌کنید. او چطور توانست این کار را بکند؟»

اوباما باید آمریکایی بودنش را ثابت کند!

ترامپ یک بار در اقدامی عجیب از باراک اوباما خواست تا فارغ‌التحصیل  شدنش در دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد و آمریکایی بودنش را ثابت کند. چند ماه پیش از آن، در مصاحبه‌ای در پاسخ به اینکه آیا اوباما در آمریکا متولد شده است گفته بود: «من واقعا نمی‌دانم. یعنی نمی‌دانم چرا او خود را صریحا آمریکایی‌ می‌داند». در جایی دیگر نیز برای تحقیر اوباما به وی گفته بود که اگر از ریاست جمهوری آمریکا کنار برود، خدمت بزرگی به این کشور کرده و در عوض اجازه دارد تا پایان عمرش به صورت رایگان در زمین گلف نیویورک بازی کند.

تاجر مجنونی که سودای رییس جمهوری دارد /// در حال انجام ///

اظهارنظر در مورد دین

وی یک مسیحی‌ پروتستان است و ادعا می‌کند که ارتباط خوبی با کلیسا دارد و دین چیز اعجاب‌آوری است و دین خودش اعجاب‌آورتر از همه. او به یکی از دخترانش که به دین یهود در آمده است هم بسیار افتخار می‌کند.

بازگشت شرکت‌های آمریکایی از چین

بسیاری از شرکت‌های فناوری در آمریکا برای کاهش هزینه‌های تولید محصولات خود ترجیح می‌دهند این کار را در کشورهایی مانند چین انجام دهند که هزینه تولید و دستمزد کارگران پایین‌تر از کشورهای اروپایی و خود آمریکاست. کارگران چینی با ۴۰۰ دلار حقوق ماهانه گوشی‌های آیفون را تولید می‌کنند، اما حداقل حقوق کارگران در برخی ایالات آمریکا ۸۲۴ دلار در ماه و در برخی دیگر ۱۴۰۰ دلار در ماه است که این امر به معنای دو تا سه برابر شدن قیمت آیفون خواهد بود. بنابراین قیمت آیفون در خود آمریکا در صورت اجرای پیشنهاد ترامپ از ۶۵۰ به حداقل ۱۳۰۰ دلار افزایش می‌یابد و بسیاری از مردم دیگر قادر به خریداری آن نخواهند بود.

تنبیه شرکت خودروسازی بدلیل فعالیت در مکزیک!

یکی از وعده‌های مضحک انتخاباتی ترامپ، مربوط به شرکت فورد است. وی وعده داده که اگر رییس جمهور شود، شرکت خودروسازی «فورد» را به علت فعالیت در مکزیک تنبیه می‌کند. ترامپ اطمینان داده که برای هر دستگاه خودروی فورد که در مکزیک تولید می‌شود ۳۵ درصد مالیات وضع می‌کند و شرکت خودروسازی فورد را طوری تحت فشار قرار می‌دهد تا برنامه ۲٫۵ میلیارد دلاری خود  برای ساخت کارخانه جدید در مکزیک را لغو کند.

تاجر مجنونی که سودای رییس جمهوری دارد /// در حال انجام ///

کلکسیون توهین مسلمانان

ترامپ، چندین مرتبه به طور غیرمستقیم به مسملنان توهین کرده است اما صریح‌ترین توهین و انتقاد وی به بیانیه‌ای با ادعای اینکه «عده زیادی از مسلمان‌ها از آمریکایی‌ها نفرت دارند و ورود آنها به آمریکا یعنی حملات بیشتر در خاک کشورش»، مربوط بود. وی در بیانیه مذبور آورده است: «بدون نگاه کردن به داده‌های نظرسنجی مختلف، برای هر کسی واضح است که این نفرت فراتر از حد درک است. تا زمانی که بتوانیم دلیل این مشکل و خظرات آن را درک کنیم درست نیست که کشورمان را در معرض حملات شنیع افرادی قرار دهیم که تنها به جهاد اعتقاد دارند و هیچ استدلال یا احترامی برای زندگی بشریت قائل نیستند».

اخراج زن مسلمان از محل سخنرانی

اخیرا سی ان ان در گزارش خود از اخراج «رز حمید» یک مهماندار هواپیمای ۵۶ ساله مسلمان از محل سخنرانی دانلد ترامپ سخن به میان آورد. وی که در مراسم سخنرانی ترامپ در کمپین تبلیغات انتخاباتی وی، درست در جایگاه پشت سر ترامپ نشسته بود، هنگامی که ترامپ در سخنرانی خود اظهاراتی را علیه پناهجویان سوری مطرح کرد و گفت که پناهجویان سوری با گروه تروریستی داعش مرتبط هستند، در حرکتی بسیار مصالحه‌آمیز به نشانه اعتراض به پاخاست، اما نیروهای پلیس آمریکا وی را  از سالن بیرون کردند.

تاجر مجنونی که سودای رییس جمهوری دارد /// در حال انجام ///

۰۰:۰۰ ۰۰:۲۹

spaceplay / pause

qunload | stop

ffullscreen

shift + slower / faster

volume

mmute

seek

 . seek to previous

۱۲۶ seek to 10%, 20% … ۶۰%

فیلم لحظه اخراج رز حمید از سالن

تیم مذاکره‌کننده با ایران «بی‌کفایت» بود!

ترامپ در گفتگو با شبکه خبری «ان‌بی‌سی» مدعی شده که توافق هسته‌ای راه ایران را برای دستیابی به به بمب اتمی باز خواهد کرد. وی در ادامه اظهارات خود تاکید کرد: «ایرانی‌ها، قسمت‌هایی از دنیا را خواهند گرفت که حتی شما آن را باور نخواهید کرد و من فکر می‌کنم این مساله منجر به هولوکاست هسته‌ای خواهد شد». ترامپ درباره اینکه اگر وی رئیس‌جمهور بود چگونه با ایران مذاکره می‌کرد، گفت: «من اجازه رفع تحریم مالی ایران را نمی‌دادم و تحریم‌ها علیه این کشور را دو چندان می‌کردم. او، تیم مذاکره‌کننده آمریکا با ایران را «بی کفایت» توصیف کرده است.

دونالد ترامپ را بیشتر بشناسید /// کاندیدای مجنون آمریکایی و سودای رییس جمهوری /// در حال انجام ///

وی پس از اجرای برجام و تبادل زندانیان دو طرف اینچنین ابراز داشت: «آن‌ها (ایران) پنج نفر به ما تحویل دادند و در مقابل هفت نفر بعلاوه ۱۴ نفر دیگر که در لیست اینترپل قرار داشتند، یعنی مجموعا ۲۱ نفر از ما پس گرفته‌اند. ما نیروی نظامی عراق را که سال‌ها با ایران درگیری داشتند و هیچکدام در این جنگ به پیروزی نمی‌رسیدند نابود کردیم و با این کار عراق را به عنوان دومین دارنده ذخایر نفت جهان به ایرانی‌ها دادیم. حالا ایرانی‌ها رفتند سراغ یمن و سوریه، آن‌ها سوریه و یمن را هم گرفته‌اند و اگر به مرزهای یمن نگاه کنید می‌بینید که آن‌ها در واقع عربستان سعودی را می‌خواهند. آن‌ها عربستان را می‌خواهند آن‌ها عراق را، سوریه را، یمن را، همه چیز را می‌خواهند. آن‌ها می‌خواهد به یک هیولا تبدیل شوند و رهبری احمقانه آمریکا این فرصت را برای آن‌ها فراهم کرد».

۰۰:۰۰ ۰۱:۴۹

spaceplay / pause

qunload | stop

ffullscreen

shift + slower / faster

volume

mmute

seek

 . seek to previous

۱۲۶ seek to 10%, 20% … ۶۰%

دانلود
سخنرانی ترامپ در یکی از مناظرات انتخاباتی و اظهارات وی درباره نحوه مقابله با برنامه هسته‌ای و قدرت منطقه‌ای ایران

توهین به هیلاری کلینتون

چندی پیش، دانلد ترامپ اقدام به بیان اظهاراتی در جمع طرفدارانش در ایالت میشیگان کرد که موجب اعتراض جمعی و به تبعیض جنسیتی محکوم شد که البته در پاسخ مثل همیشه هیچ عذرخواهی از سوی وی صورت نگرفت. او در بین سخنرانی، با استفاده از کلماتی مستهجن «هیلاری کلینتون» رقیب انتخاباتی دموکرات خود را به تمسخر گرفت. ترامپ، با اشاره به شکست هیلاری کلینتون در برابر باراک اوباما در سال ۲۰۰۸، با استفاده از یک کلمه نامناسب گفت: وی می‌خواست پیروز شود اما در انتخابات باخت. وی پس از استفاده از آن کلمه رکیک اعلام کرد که منظورش این است که وی در انتخابات گذشته باخت.

۰۰:۰۰ ۰۳:۰۵

spaceplay / pause

qunload | stop

ffullscreen

shift + slower / faster

volume

mmute

seek

 . seek to previous

۱۲۶ seek to 10%, 20% … ۶۰%

دانلود
توهین ترامپ به هیلاری کلینتون

کلینتون نیز از طریق توئیتر خود، ترامپ را یک نژادپرست جنسی نامید. ترامپ نیز بلافاصله در پاسخ اعلام کرد که «هیلاری یک زن افسرده و منزوی است که در مقابل سخنان بحق من خودخوری می‌کند و چون جب بوش که رقیب اصلی بود را دیگر عددی نمی‌داند، من را نشانه گرفته و آری، منطق قضیه حکم می‌کند که با کسی چون دانلد ترامپ سرشاخ شود. یادم می‌آید که گفت «بیل» {literal}{{/literal}همسرش{literal}}{/literal} قرار است از اوایل ژانویه ریاست ستاد انتخابانی وی را بر عهده گیرد. هیلاری بهتر است که نگاهی به کارنامه سواستفاده شوهرش از زنان بیاندازد و به لاپوشانی قضیه پایان دهد. خود او هم بهتر است بیشتر وقتش را به ارسال ایمیل‌های مخفیانه و وقت کمتری را به یکی به دو کردن با من اختصاص دهد».

ترامپ همچنین در مورد دیگر رقیب انتخاباتی خود «کارلی فیورینا» از حزب جمهوریخواه اینچنین گفت: «قیافه‌اش را نگاه کنید! چه کسی به او رای خواهد داد؟!».

تاجر مجنونی که سودای رییس جمهوری دارد /// در حال انجام ///
کارلی فیورینا و همسرش

تجاوز ترامپ و واکنش به طلاق همسرانش

ترامپ از ازدواج با «ایوانا زلنیکووا» که یک زن اهل جمهوری چک بود، سه فرزند آورد و در سال ۱۹۹۲ از وی جدا شد. سپس، در سال ۱۹۹۳ با «مارلا مپلس» ازدواج کرد و از او نیز یک فرزند دارد. اما از همسر دومش نیز در سال ۱۹۹۹ طلاق گرفت و در سال ۲۰۰۵ نیز با یک زن اهل اسلوونی به نام «ملانیا ناوس» ازدواج کرد و از او هم یک فرزند دارد. دانلد ترامپ، در مصاحبه‌ای که در سال ۲۰۰۸ درباره علت جدایی از دو همسر سابقش داشت اینچنین گفت: «فقط می‌دانم که رقابت برایشان سخت بود، زیرا من هر کاری که دوست داشتم می‌کردم. من واقعا عاشق این هستم که هر کاری که دوست دارم انجام دهم».

دونالد ترامپ را بیشتر بشناسید /// کاندیدای مجنون آمریکایی و سودای رییس جمهوری /// در حال انجام ///

اخیرا، ایوانا -همسر اول ترامپ- با حضور در برنامه شبکه چهار آمریکا به نام «دنیای دیوانه دانلد ترامپ» که با مجری‌گری مت فری اجرا می‌شود، اعلام کرده که ترامپ سه سال پیش از ازدواج با وی به او تجاوز کرده بود. البته این ادعا نیز در کتاب «ابر سرمایه‌دار حیران: زندگانی چندگانه دانلد ترامپ» به قلم «هری هرت» در سال ۱۹۹۳ آورده شده بود.

این ادعا چندی پیش از سوی روزنامه دیلی بیست هم مطرح شد اما «مایکل کوهن» -مشاور ترامپ- اعلام کرد که این ادعا کذب محض بوده و ترامپ صرفا از ایوانا یکبار پرسیده که «تجاوز احساسی-عاطفی چه حسی برای تو دارد؟» و همسر وی و روزنامه‌های حق ندارند که از این جمله انواع سوء تعبیر را ارائه دهند.

تاجر مجنونی که سودای رییس جمهوری دارد /// در حال انجام ///
ترامپ و ایوانا که از سر اجبار به خاطر مسابقات گلف پسرشان کنار هم نشسته‌اند (۱۵ سپتامبر ۲۰۱۴)

ایوانا نیز پس از مدتی با پس گرفتن حرف خود، به گونه‌ای دیگر آن را بیان نمود: «البته منظور من از تجاوز، تجاوز جنسی نبود بلکه بدرفتاری‌های دانلد که هر لحظه تجاوز به روح و عاطفه من بود است. لطفا به کلمه تجاوز، جنبه جرم ندهید». ایوانا اخیرا اینچنین گفته است: «من و دانلد  هیچ مشکلی با هم نداریم. ما بسیار به هم احترام قائلیم و در زندگی مشترکمان سه فرزند را با عشق بزرگ کردیم. هرگز هم مشکلی نداشتیم. امیدوارم او که شایسته است را در مقام ریاست جمهوری ببینم. این در حالی است که در گزارش ۱۹۹۰ نیویورک تایمز، زندگی خود با دانلد را سرشار از رفتارات غیرانسانی و ظالمانه وی اعلام کرده بود. و باز این در حالی است که «سلنا اسکات» -مجری تلویزیونی- در برنامه دنیای دیوانه دانلد ترامپ اذعان کرد که دانلد ترامپ پس از اینکه ایوانا فیلمی را در محکوم کردن رفتارهای وی در زندگی ساخت، ۱۳ نامه که سرشار از فحاشی است را برای وی ارسال کرد. کارشناسان معتقدند که ایوانا به شدت از سوی دانلد تهدید شده و به همین دلیل موضع خود را تغییر داده است.

انگلیسی‌ها از ترامپ نفرت دارند

«شان بین» -بازیگر مشهور انگلیسی- اخیرا با حضور در شوی «لری کینگ» به نمایندگی از انگلیسی‌ها ابراز داشته که مردم انگلیس به هیچ‌وجه علاقه‌ای به ترامپ ندارند و در باورشان نیست که چنین دلقکی روزی رییس جمهور آمریکا شود. وی، از ایجاد «کمپین نیم میلیون امضاء» برای جلوگیری از ورود ترامپ به انگلیس پس از اینکه خواستار جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا شد، سخن به میان آورد. ضمنا دادخواستی با ۱۰۰ هزار امضا در روز ۱۸ ژانویه به مجلس عوام رفت که خواستار عدم ورود ترامپ به انگلیس بود.

تاجر مجنونی که سودای رییس جمهوری دارد /// در حال انجام ///

می‌کُشم و محبوب می‌مانم!

روزنامه ایندپندنت در جدیدترین گزارش خود در مورد ترامپ در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۱۶، از اظهارنظر عجیب وی مطلب نوشت. به گزارش این روزنامه انگلیسی، وی در جدیدترین سخنرانی خود ادعا کرد که حتی اگر در خیابان یک نفر را با اسلحه بکشد، باز همچنان محبوب خواهد بود. ایندپندنت در ادامه آورد که این اظهارات ترامپ درست پس از وقوع کشتارهای اخیر که نفرت عمومی را در پی داشت، موجب ایجاد اعتراضات در آمریکا شده است. این نامزد جمهوریخواه اینچنین گفته است: «می‌توانم در وسط خیابان پنجم نیویورک بایستم و به طرف هر که دلم خواست شلیک کنم و یک طرفدار هم از دست ندهم. حیرت انگیز است، نه؟».

تاجر مجنونی که سودای رییس جمهوری دارد /// در حال انجام ///
ترامپ؛ وحشتناک‌ترین نامزد انتخابات آمریکا

موسسه «پیو»، در یک تحقیق و نظرسنجی به داده‌هایی دست یافته که نشان می‌دهد که ذهنیت شهروندان ایالات متحده آمریکا نسبت به هر یک از نامزدها و انتخاب احتمالی آن‌ها به عنوان رئیس جمهور چگونه می‌اندیشند. بر این مبنا، بیشترین نظر مساعد در میان نامزدها به «هیلاری کلینتون» بخت اول دموکرات‌ها اختصاص داشته و وحشتناک‌ترین و نامساعدترین گزینه را دانلد ترامپ کسب نموده است.

دونالد ترامپ را بیشتر بشناسید /// کاندیدای مجنون آمریکایی و سودای رییس جمهوری /// در حال انجام ///

منابع:

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/donald-trump-says-he-could-shoot-someone-on-a-busy-street-and-not-lose-voters-a6830171.html
http://www.thepoliticalinsider.com/hillary-clinton-calls-donald-trump-a-racist-and-trump-fires-back-in-an-epic-way/
http://www.mehrnews.com/news/3000486/
http://www.independent.co.uk/news/people/donald-trump-ex-wife-claim-he-raped-her-resurfaces-in-new-documentary-a6836151.html
http://www.independent.co.uk/news/people/sean-bean-british-people-cant-believe-buffoon-donald-trump-could-be-president-a6811591.html