تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۶:۵۳
کد مطلب : 31110
حاشیه نگاری حضور حاشیه سازها؛

از خبر عجیب سفر شبانه سید حسن خمینی به کرمانشاه تا سریال عمامه گذاری های یک شبه/ وقتی انصاری حرف رئیس جمهور را نقض می کند!

چند روز مربوط به مراسم تشییع آیت الله زرندی از یاران انقلاب با حضور سیاسیون اصلاح طلبی که برای این چنین مراسمی هم حاشیه ساز می شوند به پایان رسید اما همچنان این موضوع که خیمه کوچک اصلاحات در کرمانشاه به دنبال یک ستون می گردد، ادامه دارد.

از خبر عجیب سفر شبانه سید حسن خمینی به کرمانشاه تا سریال عمامه گذاری های یک شبه/ وقتی انصاری حرف رئیس جمهور را نقض می کند!

به گزارش عصر آبادان به نقل از  دانا، مراسم تشییع و ختم آیت الله محمد حسین زرندی در کرمانشاه در حالی برگزار شد که آمد و شد برخی از سیاسیون اصلاح طلب بیشتر از اخبار خود مراسم مورد توجه قرار گرفت، گرچه بخش عمده ای از این خبرها تا به امروز رسانه ای نشده است.

بر اساس این گزارش روزی که خبر رحلت آیت الله زرندی روی خروجی رسانه ها قرار گرفت اولین موضوعی که اذهان سیاسیون اصلاحات را به خود مشغول کرد، عدم وجود محور و کانون گردهمایی برای اصلاحطلبان در آینده کرمانشاه بود.

آیت الله زرندی در طول دوران حیات خود مخصوصا بعد از پیروزی دولت یازدهم از بروز بسیاری از تندروی ها در استان کرمانشاه جلوگیری کرد اما بعد از رحلت وی این دغدغه برای اصلاح طلبان معتدل نیز وجود دارد که محور کار پس از این بر گرد افراط بچرخد.

موضوعی که در همان روزهای نخست درگذشت آیت الله و حتی پیش از خاکسپاری نشانه های آن دیده شد.

اخبار ضدو نقیض از سفر شبانه سید حسن خمینی به کرمانشاه

خبر سفر شبانه سید حسن خمینی به کرمانشاه که هیچگاه رسانه ی نشد و معاون سیاسی استاندار کرمانشاه در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی دانا آن را تأیید کرد شاید نخستین نشانه های این دغدغه اعتدالیون بود. البته عدم حضور سید حسین خمینی در مراسم تشییع باعث شد روز بعد اصل آمدن یا نیامدن وی مورد تشکیک قرار گیرد.

شنیده ها از این حاکی بود که سید حسن خمینی در شامگاه روز چهارشنبه و تنها یک روز پیش از دفن آیت الله به کرمانشاه آمده و پس از ساعاتی که در حوزه علمیه امام خمینی (ره) –محل سکونت آیت الله زرندی- برای اعلام همدردی و البته صحبتها و هماهنگی های لازم توقف داشته است، بدون شرکت در مراسم تدفین به تهران باز می گردد.

خبری که با اظهار نظرهای ضدو نقیض مدام تأیید و تکذیب می شد…

رایزنی برای یک جایگزین در خبرگان/ عمامه گذاری هادی زرندی

موسوی بجنوردی (پدر زن حسن خمینی)، مجید انصاری، قدرت علی خانی، اشرفی اصفهانی­­ و تعدادی دیگر از اصلاح طلبان در شب پیش از خاکسپاری در بیت آیت الله زرندی محل مشاوره اصلاح طلبان کرمانشاه برای دست و پا کردن گزینه ای در راستای حضور در انتخابات خبرگان آینده و البته ایجاد یک محور برای اصلاحات در کرمانشاه بر آمدند.

در این میان موسوی بجنوردی به اتفاق رحلت آیت الله صدوقی اشاره کرده و می گوید: در آن روز ما فرزند ایشان را برای ادامه راه پدر به کسوت روحانیت ملبس کردیم و به نظر من این جا نیز باید فرزند آیت الله زرندی پس از ملبس شدن ادامه دهنده راه مناسبی برای پدر باشد.

صلوات های جمع پس از این صحبت همانا و عمامه گذاری غیر منتظره هادی زرندی نیز همانا. موضوعی که خیلی ها معتقدند باید حوزه علمیه در مورد آن رسیدگی لازم را به عمل آورد.

اما به هر حال عمامه گذاردن هادی، چندان مشکلی از آینده خیمه بی ستون اصلاحات در کرمانشاه دوا نمی کند و این را همان شب حاضرین نیز اعتراف کرده و دوباره برای مطرح شدن گزینه ای در راستای شرکت در انتخابات خبرگان آینده وارد شور شدند.

محمد اشرفی اصفهانی در گام اول مطرح می شود اما در حضور خودش به دلایل متعددی که یکی از آنها غیر بومی بودن و عدم اقبال عمومی است مورد اعتراض حاضرین واقع می شود.

پس از گفت و شنودهایی رایزنی با آیت الله محمود امجد برای آمدن به کرمانشاه به میان آمده و موسوی بجنوردی  مأمور به رایزنی برای امر می شود.

از نیامدن سید حسن تا آمدن پررنگ اصولگرایان

به هر حال شب پر اتفاق پیش از تشییع آیت الله تمام شد.

روز تشییع همانطور که معاون سیاسی استاندار کرمانشاه (که ابتدا خبر شفر سید حسن را تأیید می کرد)  از احتمال ضعیف شرکت حسن خمینی در مراسم تشییع خبر داده بود، سید حسن خمینی در مراسم شرکت نکرد و با ورود اتومبیل حامل پیکر آیت الله زرندی و چهره هایی مثل موسوی بجنوری و مجید انصاری تشییع آغاز شد.

شاید یکی از حاشیه های مهم مراسم تشییع حضور پررنگ نیروهای اصولگرا و چهره های ارزشی و انقلابی بود که بدون توجه به مسائل مختلف در تشیید یک روحانی شیعه از باب تعبد و اخلاص شرکت کرده بودند و نشان دادند که اعتقاد آنها به اخلاق یک اعتقاد بنیادی است.

سخنرانی انصاری و نقض سخن خودش و رئیس جمهور

اما مراسم خاک سپاری که بعد از ظهر همان روز (پنجشنبه هشتم خرداد) برگزار شد با سخنرانی مجید انصاری همراه بود. سخنرانی که انصاری انجام داد برخلاف انتظار از یک سخنران مجلس عزا با مطرح کردن مسائل سیاسی همراه بود که چندان خوش آیند و دلچسب نبود.

او دولت تدبیر و امید را تا به امروز موفق و مذاکره کنندگان هسته ای را بسیار مقتدر عنوان کرد.

مجید انصاری با تکرار سخنان رئیس جمهور که پیامبران برای اینکه مردم را به زور وارد بهشت کنند نیامده اند، گفت: ادبیات رهبران جامعه باید با ادبیات تدوه مردم همسان باشد.

وی با فاصله چند دقیقه از سخنان خود، انچه را که گفته بود فراموش کرد و با نقض سخن خود و رئیس جمهور اظهار داشت: امام خمینی پیامبر گونه قیام کرد. پیامبران که فقط برای آموزش غسل و احکام فردی نیامده اند…

به هر حال چند روز مربوط به مراسم تشییع آیت الله زرندی از یاران انقلاب با حضور سیاسیون اصلاح طلبی که برای این چنین مراسمی هم حاشیه ساز می شوند به پایان رسید اما همچنان این موضوع که خیمه کوچک اصلاحات در کرمانشاه به دنبال یک ستون می گردد، ادامه دارد….