تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۲:۴۲:۳۷
کد مطلب : 73038

از راهپیمایی در آغوش مادر تا نماز بر پیکر پدر+عکس

یکی از عکس‌های دیدنی سعید حاجی‌خانی از «محسن عباسی» در راهپیمایی بهمن ۱۳۵۸ در آغوش مادر و عکس دیگری در مرداد ۱۳۶۷ بر سر تابوت پدرش است.

دریچه دوربین عکاسان تصاویری را برای همیشه در تاریخ ثبت می‌کنند که این عکس‌ها قرن‌ها شاهد روزهایی خواهد بود که مردم سرزمین‌مان پای ارزش‌های اسلام تا پای جان ایستادند.

سعید حاجی‌خانی یکی از عکاسانی است که قبل از انقلاب به همراه خانواده از تهران به شهرستان ابهر (زادگاه پدرش) می‌رود و تصاویر نابی از دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس در این شهرستان و دیگر شهرهای استان‌ زنجان به ثبت می‌رساند.

از عکس‌های دیدنی این عکاس مربوط به «محسن عباسی» است. یک عکس از محسن در راهپیمایی بهمن ۱۳۵۸ در آغوش مادر و عکس دیگری از وی در مرداد  ۱۳۶۷ بر سر تابوت پدر شهیدش گرفته شده است.

این تصویر مربوط به خیابان طالقانی شهرستان ابهر در بهمن ماه ۱۳۵۸ است. «محسن عباسی» در آغوش مادرش «خدیجه عباسی» در راهپیمایی حمایت از انقلاب اسلامی شرکت کرده‌ است.

این تصویر مربوط به تشییع و اقامه نماز بر پیکر شهید «اسدالله عباسی» است؛ شهید عباسی در عملیات مرصاد در مرداد ۱۳۶۷ به شهادت رسید. محسن در این تصویر عکس پدر را در آغوش گرفته است.

منبع: فارس