تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۱:۲۳
کد مطلب : 80648
جرائم خنده دار در کشورهای مختلف؛

از زندان به خاطر پست فیسبوک تا حبس به خاطر جمع آوری آب باران+ تصاویر

افرادی که سر از زندان در می آورند، بی شک گناهکار هستند اما در میان آنان در کشورهای مختلف هستند کسانی که جرم آن ها بسیار مسخره و خنده دار است!

 به نقل از جام جم، هیچ یک از ما در کودکی در پاسخ به این پرسش که می‌خواهید در آینده چه کاره بشوید، نگفته‌ایم که دوست داریم یک زندانی شویم! اما بی‌شک افرادی که سرانجام سر از زندان درآورده‌اند، اغلب مرتکب اشتباهی نابخشودنی شده که سزاوار زندان رفتن بوده‌اند. البته دلایل به زندان افتادن برخی از آنها به حدی احمقانه و غیرقابل باور است که با شنیدن آنها بسختی می‌توان جلوی خنده خود را گرفت؛ که در این بخش به اختصار برخی از این موارد را برای شما آماده کرده‌ایم.

 

حبس برای ترک نکردن فیسبوک

در این بخش نیز همان طور که انتظار می رود با فردی آشنا می شویم که مانند دیگر افراد این فهرست مرتکب اشتباهی احمقانه شده است.

پائولااشر، دختری است که چندی قبل به دلیل رانندگی در حالت مستی جریمه شد، اما وی نه تنها از اشتباه خود خجالت زده نبود بلکه به شکل عمومی نیز آن را در صفحه فیسبوکش به اشتراک گذاشت.

قاضی پرونده در پاسخ به متن گستاخانه و توهین آمیز پائولا در فیسبوک راجع به اتفاق اخیر به وی دستور داد تا سریع اکانت فیسبوک خود را پاک کند، اما این موضوع نیز مورد بی توجهی پائولا قرار گرفت و در نتیجه قاضی به عنوان مجازات ترک نکردن فیسبوک، وی را به دو روز حبس محکوم کرد!

 

۵۶ روز حبس برای پستی احمقانه

لیام استیسی، جوانی بیست و یک ساله است که میان اطرافیانش به بی ملاحظگی، بی ادبی و نژادپرستی شهرت دارد. وی نهایت گستاخی خود را زمانی به اثبات رساند که حین بازی فوتبال هنگامی که فابریک موامبا، بازیکن سیاهپوست فوتبال ناگهان دچار حمله قلبی شد، وی سریعا مطلبی در توئیتر برای مسخره کردن این بازیکن به اشتراک گذاشت.

 

مطلب به اشتراک گذاشته شده به حدی توهین آمیز و زشت بود که اعتراض همگان را برانگیخت. لیام که انتظار چنین بازخوردی از مردم را نداشت برای توجیه خطای مرتکب شده از بهانه های مختلفی همچون هک شدن اکانت توئیتر یا مست بودن در زمان توئیت کردن مطلب توهین آمیزش استفاده کرد. البته لیام به واسطه این توهین به سختی مورد بازخواست و مجازات قرار گرفت، که البته عده ای بر این باورند مسئولان بیش از حد لازم به لیام سخت گرفته اند. چرا که اکانت وی در پی اشتراک این مطلب از توئیتر حذف و خود لیام نیز موقتا از دانشگاه اخراج و ۵۶ روز به زندان افتاد.

 

اگرچه هیچ کس از اشتباهی که اومرتکب شد دفاع نمی کند، اما به گفته بیشتر افراد، با توجه به سن لیام و بی ملاحظگی بیشتر جوانان در این سن، مجازات در نظر گرفته شده برای او تا حدی غیرمنطقی و ناعادلانه به نظر می رسد.

 

حبس به خاطر درخواست دوستی در فیسبوک

جیکوب جاک یکی از اعضای هیات منصفه دادگاه فلوریدا بود که سال ۲۰۱۱ پس از ارتکاب یک اشتباه احمقانه نه تنها شغل خود را از دست داد بلکه به مدت سه روز نیز به زندان افتاد.

 

 

داستان بدشانسی جیکوب زمانی شروع شد که وی در فیسبوک به یکی از متهمانی که پرونده اش را در دست داشت درخواست دوستی فرستاد! حال شاید از خود بپرسید که چرا یک مقام قضایی مرتکب چنین اشتباه بزرگی شده است؟ پاسخ اینجاست: جیکوب در آن زمان ۲۹ سال داشت و متهم نیز زنی زیبا و جوان بود!

 

اگرچه جیکوب در دادگاه هیچ گاه زیر بار اتهامات وارده نرفت و ادعا کرد هنگام جستجو در فیسبوک به طور ناگهانی و ناخواسته دستش روی گزینه پیغام دوستی رفته است. وی در دادگاه اظهار کرد که هیچ گونه قصد و نیت خاصی پشت این کار نبوده و همه این اتفاقات یک اشتباه ساده بوده است، اما بدیهی است که چنین اشتباهی تاوان سنگینی برای جیکوب داشت. چرا که پس از فرستادن درخواست دوستی، متهم دادگاه را از این موضوع آگاه کرد و در نهایت پس از سه روز حبس در زندان دوران کاری جیکوب در دادگاه قضایی برای همیشه به پایان رسید.

 

بهایی سنگین برای امانتدار نبودن

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از به امانت گرفتن کتابی از کتابخانه محله تان، فراموش کنید آن را در موعد مقرر به کتابخانه برگردانید. این اتفاق درست همانی است که برای زنی به نام لری تیل در نیومکزیکو افتاد. در سال۲۰۱۰ زمانی که سری فیلم های خون آشامی گرگ و میش بازار داغی داشت، وی تصمیم گرفت تا رمان و دی وی دی مربوط به آن را از کتابخانه به امانت بگیرد، اما گویا این ژانر خیلی با سلیقه لری سازگار نبوده و او کتاب و فیلم را در گوشه ای رها و تا دو سال به کلی فراموش کرد که آن را به کتابخانه برگرداند.

به همین دلیل درست بعد از دوسال از تاریخ به امانت بردن کتاب، پلیس به خانه لری رفته و او را جلوی چشمان پنج فرزند کوچکش دستگیر کرد! وی همچنین به عنوان جریمه دیرکرد کتابی که هیچ وقت آن را نخوانده بود، به پرداخت ۳۶ دلار و یک روز حبس محکوم شد. اما از آنجا که یک جلد کتاب و یک حلقه فیلم، ارزش دستبند زدن به یک مادر و شوکه کردن چند کودک بی گناه را نداشت،لری از دادگاه به دلیل رفتار ناپسند پلیس اقامه دعوی کرد.

 

۳۰ روز جمع آوری آب باران

هیچ کس گمان نمی کند که جمع کردن آب باران کار بدی باشد، چه برسد به این که جرم محسوب شده و کسی به خاطرش به زندان بیفتد. اما این اتفاقی است که برای یک مرد روستایی ساکن ایالت مورگان به نام گری هرینگتون افتاد. وی به دلیل جمع آوری آب باران به ۳۰ روز حبس محکوم شد!

داستان از این قرار است که گری در منطقه ای مستعد آتش سوزی زندگی می کند. از این رو برای حفاظت از خود و خانه اش، آب باران و برفی که طی بارش در حیاط خانه اش باریده بود را در سه بشکه بزرگ ذخیره می کند که امری معقول و منطقی به نظر می رسد. اما نکته جالب اینجاست که مسئولان ایالت مورگان نظر دیگری دارند و معتقدند بشکه های آب باران، مخازن غیرقانونی بوده و همه آن سه بشکه آب جدا از آن قسمتی که از آسمان بر ملک شخصی گری باریده ، به اداره آب و فاضلاب تعلق دارد!

 

اگرچه گری قبل از جمع آوری آب برای گرفتن مجوز این کار تلاش می کند، اما با رد درخواست مجوز، وی جهت حفاظت از جان و مال خود به جمع آوری آب در خانه اش ادامه می دهد و در نهایت مانند یک مجرم واقعی بهای کارش را می پردازد.

 

۶ سال حبس برای زمین لرزه

شش دانشمند ایتالیایی به دلیل خطا در پیش بینی زمین لرزه سال ۲۰۰۹ در منطقه لاکوئیلا ایتالیا، به اتهام قصور در پیش بینی خطر و اطلاع رسانی محکوم شدند. در این زمین لرزه ۳/۶ ریشتری ده ها هزار ساختمان تخریب، بیش از هزار نفر مجروح و ۳۰۸ نفر کشته شدند. از این رو این دانشمندان که همگی از اعضای کمیته ملی پیش بینی و جلوگیری از خطرات بودند، به جرم قتل غیرعمد صدها نفر به شش سال حبس محکوم شدند.

 

اگرچه این حکم از نظر بسیاری از نهادهای بین المللی نادرست و غیرمنطقی تلقی شد، اما در نهایت این اعتراضات در روند پرونده اثری نداشت و دانشمندان راهی زندان شدند.

 

ریچارد والترز، یکی از اعضای گروه زمین شناسی دانشگاه آکسفورد در اعتراض به این حکم گفت: این کار باعث ایجاد یک پیشینه بسیار خطرناک شده و می ترسم باعث دلسرد شدن دانشمندان دیگر از ارائه مشاوره در مورد خطرات طبیعی و تلاش برای کمک به جامعه در این شرایط شود.