تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۳:۰۰:۴۱
کد مطلب : 88666
گزارش ویژه سرویس بین الملل :

از شکست “طوفان قاطع” تا عملیات “بازگشت امید” / عملیات روانی سعودی ها و تجزیه طلبان در فضای مجازی علیه ایران + جزئیات

عصر آبادان:پس از آنکه عربستانی ها در جنگ علیه یمن در عملیاتی موسوم به “طوفان قاطع ” شکست خورده ، دست به عملیات جدیدی به نام “بازگشت امید” زدند . اما این عملیات همانند عملیات قبلی با شکست مواجه شد و به موجب این شکست و برای تجدید قوا عربستانی ها مجبور به درخواست کردن آتش بس موقت شدند.

به گزارش عصر آبادان به نقل از سرویس بین الملل رهیاب،این روزها شاهد تحرکات جهت دهی شده فعالان فضای مجازی عربستانی و تجزیه طلبان علیه ایران هستیم .

پس از آنکه عربستانی ها در جنگ علیه یمن در عملیاتی موسوم به “طوفان قاطع ” شکست خورده ، دست به عملیات جدیدی به نام “بازگشت امید” زدند . اما این عملیات همانند عملیات قبلی با شکست مواجه شد و به موجب این شکست و برای تجدید قوا عربستانی ها مجبور به درخواست کردن آتش بس موقت کردند .

مقامات عربستانی که در تریبون های مختلف تلویحا شکست خود در یمن را به گردن جمهوری اسلامی ایران انداخته ، در پی راه فرار از بحرانی که دامنگیر آن ها شده و همچنین تحریک افکار عمومی برای جلوگیری از کمک ایران به یمن و ادامه بمباران منازل مسکونی یمن ، دست به دامن جنگ روانی در فضای مجازی علیه ایران شدند .

عربستانی ها در یاین خصوص برای تحریف و تشویش اذهان عمومی خبرهای بی اساسی را در فضای مجازی منتشر کردند ، شایعه هایی از قبیل درگیری و کشتار در اهواز و شهرستان های استان خوزستان ، بزرگنمایی اتفاقات غرب کشور و همچنین درگیری در تهران را منتشر کردند .

سقوط هواپیمای آنتوف در مهرآباد

در توییتر خبر فوری منتشر شد مبنی بر اینکه ” هواپیمای آنتوف با ۳۰ سرنشین در فرودگاه تهران دچار سانحه شد ” .

این خبر را سایت عربستانی “عاجل” در توییتر منتشر کرد . سایتی که توییتر آن را به عنوان یک سایت معتبر و رسمی تایید کرده و در توییتر فعالیت زیادی انجام می دهد .

این سایت خبر فوق را به نقل از خبرگزاری فارس درج کرد، پس از آنکه به آرشیو خبرگزاری فارس مراجعه کردیم متوجه شدیم این خبر متعلق به سال ۸۵ است .

این خبر شاید اولین کلید و استارت عربستان برای جنگ روانی علیه ایران بود ، آن ها با منتشر کردن این خبر قصد تشویش اذهان عمومی و تهییج احساسات مردم را داشتند . البته عربستان در این کار ناموفق هم نبودند زیرا این خبر حتی در فضای فارسی و در شبکه های موبایلی از جمله واتس اپ و وایبر نیز توسط ایرانی ها منتشر شد .

شایعه هک ، سایت وزارت دفاع ایران

عربستانی ها که قافیه در فضای حقیقی و در جنگ علیه یمن باخته اند ، برای دلخوشی طرفداران خود عکسی را منتشر کردند و ادعا کردند که هکرهای عربستانی سایت رسمی وزارت دفاع ایران را هک کرده و عکس پادشاه عربستان را در کنار پرچم عربستان و واژه “عاصفه الحزم” درج کرده است .

اما غافل از اینکه این عکس ، صرفا عکس فتوشاپی بوده و حکایت از آرزوهای عربستان را دارد و گرنه از این عکس ثابت نمی شود که سایت وزارت دفاع ایران هک شده باشد و فقط یک عکس ساده می باشد .

کینه عربی هم سوژه خلقی ها شد!

یکی از فعالان خلقی که بیرون از کشور متواری شده و با نام مستعار “محمد مجید الاحوازی ” در توییتر فعالیت میکند ، خبر روزنامه شرق را با شیطنت دستکاری کرد .

وی  برای ایجاد حس نفرت کشورهای عربی علیه ایرانی ها تیتر روزنامه شرق “کینه عربی” را دستکاری کرد . این مزدور که با زبان فارسی آشناست ، تیتر و خبر روزنامه شرق را اینگونه ترجمه کرد : ” یک روزنامه ایرانی خبر صفحه اول خود را مختص اجلاسیه کمپ دیوید قرار داد و عرب ها را به حیوانات کینه ای توصیف کرد!”

این در حالی است که تیتر خبر اصلا در مورد عرب ها واژه حیوان را بکار نمی برد و صرفا لفظ “کینه” را به کار میبرد که اگر کسی متن خبر را بخواند متوجه می شود ، مقصود از کینه عربی ، همان سنگ اندازی حاکمان عرب در بحث پرونده هسته ای ایران می باشد .

منتشر کردن تصاویر دروغین

اما برخی از فعالین خلقی با تمسخر کردن اذهان عمومی تصویری را در توییتر منتشر کرده و آن را منتسب به اغتشاش در بازارچه کیان اهواز کردند . و در توضیح این عکس نوشتند : ماموران امنیتی ایران در درگیری های بازارچه کیان اهواز به یک جوان ۱۵ ساله تیراندازی کردند .

حالا فارغ از اینکه این خبر صحت دارد یا خیر ، تصویری که وی منتشر میکند حکایت از یک خراش سطحی بر گلو و دست مضروب دارد و اثری از گلوله نمی باشد . هرچند که خبر از اساس کذب است و هیچگونه درگیری وجود نداشته است .

همچنین تصویر دیگری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که آن را منتسب به زندان های ایران کرده اند و نوشته اند :” ماموران امنیتی ایرانی در حال شکنجه و آزار معترضان کرد” .

غافل از اینکه این عکس متعلق به نمایشگاهی است که نمونه شکنجه های ساواک را به نمایش گذاشته و شکنجه گرها ، شبیه سازی شده هستند .

اما عکس دیگری که این روزها در بین کاربران عربستانی منتشر شده ، عکس آموزش مناسک حج در سالن ورزشگاه آزادی تهران است . آن ها در توضیح این عکس نوشته اند : ” ایرانی ها بدلیل ممنوعیت حج عمره ، کعبه ای را در تهران بازسازی کرده اند تا از تهران حج عمره را انجام دهند .

این ها نمونه ای از دروغ پراکنی هدفمند عربستانی ها در منتشر کردن تصاویر علیه ایران بود .

عرب هایی که فضای فارسی را هدایت می کنند

برخی از فعالین توییتر در اقدامی هماهنگ ، حساب های جدیدی را ساخته اند و اقدام به منتشر کردن هشتگ ها به زبان فارسی می کنند .

این فعالان که سعی می کردند عرب بودن خود را مخفی نگه دارند ، پیام هایی را به زبان فارسی منتشر کردند که پر واضح بود به زبان فارسی تسلط نداشته و پیام های آن ها نا مفهموم و ناخوانا بودند .

جالب است بدانید که اغلب کسانی که پیام های علیه امنیت ایران را بازنشر میکنند عربستانی می باشند.