تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۶:۴۳:۰۷
کد مطلب : 31015
حاشیه نگاری عصر آبادان از مراسم تجلیل از نمایندگان ادوار آبادان در مجلس/

از طعنه ی امام جمعه واشکهای صفاتی تا شاخ و شانه کشیدن انتخاباتی سعدون و کعبی! / عذرخواهی روحانی از مردم آبادان و خرمشهر!

عصر آبادان: در مراسم امروز نکوداشت نمایندگان ادوار آبادان تا دلتان بخواهد حاشیه های بامزه وجود داشت.

asr-hashie

به گزارش عصر آبادان حاشیه نگاری خبرنگار ما از این مراسم در ادامه آورده شده است:

– در ابتدای برنامه حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه آبادان طی سخنانی به اهمییت آبادان و وحدت نخبگان آن برای پیشرفت این شهر اشاره کرد. وی در قسمتی از سخنانش با حالت طعنه آمیز گفت: همه ی شهرهای کشور جزو حومه ی آبادان محسوب می شوند و به همین خاطر همه یک جورهایی آبادانی هستند!. این جمله که از زبان امام جمعه خارج شد با خنده ی حضار مواجه شد و جمعیت در سالن اقدام به تشویق وی کردند.

-دکتر جواد سعدون زاده در ابتدای سخنانش از اجرای این برنامه انتقاد کرد و گفت: بهتر بود برای گرامیداشت نمایندگان ادوار آبادان برنامه ریزی بهتری صورت می گرفت. وی پس از این به گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در جهت توسعه ی شهرستان پرداخت و ضمن سخنان خود از رقابت پنهان میان خود و عبدالله کعبی نماینده سابق که در همایش حضور داشت پرده برداشت.

وی در بخشی از سخنان خود گفت: وقتی در طبقه هشتم یکی از وزارتخانه ها توانستیم موافقت آنها را برای یک موضوع خاص بگیریم آنقدر خوشحال شدم که می خواستم خود را از طبقه هشتم به پایین پرت کنم.

سعدون زاده با لحنی کنایه آمیز ادامه داد: البته عبدالله کعبی آنجا به من گفت : خودت را پایین بینداز تا برای انتخابات از دستت راحت شوم!. این جمله سعدون زاده نیز مورد تشویق حضار قرار گرفت و فضای برنامه را شادتر کرد.

-کعبی که پشت تریبون رفت همه منتظر واکنش کعبی به سخنان سعدون زاده بودند. البته پیش بینی حضار تقریباً درست از آب در آمد و کعبی نتوانست از کنار سخنان نماینده فعلی آبادان با بی تفاوتی بگذرد.

وی سخن سعدون زاده را که گفته بود موضوع منطقه آزاد شدن اروند در دوره ی ما رقم خورد و اینکه نمایندگان آبادان در مجلس ششم فقط دوخط مصوبه را تحویل ما داده بودند را مورد نقد قرار داد و اظهار داشت: من این موضوع را قبول ندارم و شاهد بودم که در مجلس پنجم و ششم و توسط نمایندگان وقت این مهم پایه گذاری شد.

سخنان کعبی ادامه داشت که سعدون زاده نکته ای را به وی متذکر شد اما کعبی با لحن جدی به او گفت: شما حرف زدید الان نوبت من است!. البته او در ادامه با لحن شوخی گفت: درست است شما رئیس مجمع نمایندگان هستید اما من الان کارمندم و نماینده نیستم!

وی همچنین در اظهار نظر جالبی گفت: رئیس جمهور حسن روحانی به ما گفت : از طرف من به مردم آبادان و خرمشهر بگویید ما بابت همه کم کاری های دولت های گذشته در حق شما از شما عذرخواهی می کنیم.

(پی نوشت: این درحالی است که روحانی خود در اولین سفر به خوزستان به آبادان و خرمشهر سفر کرده بود و خود می توانست این عذرخواهی را به جای بیاورد.البته این احتمال وجود دارد که رئیس جمهور دچار فراموشی شدند و بعد از چندماه به فکر گفتن این حرف افتادند.

ضمن اینکه بهتر بود حالا که رئیس جمهور از مردم عذرخواهی کرد ، جناب کعبی نیز که چند دوره نمایندگی مردم آبادان را بر عهده داشتند نیز به تاسی از رئیس جمهور محبوب شان این عذرخواهی را بابت عقب ماندگی این شهر به جای می آوردند.)

– ایرج صفاتی دزفولی نماینده سابق آبادان نیز سخنران بعدی بود.او همین که خواست به اسرار میان دو یوم الله سوم و ۱۵ شعبان اشاره کند برای دقایقی نتوانست صحبت کند و اشک هایش سرازیر شد. او سپس به ذکر خاطراتی از دوران انقلاب و جنگ پرداخت که شاید بتوان سخنان وی را جزء بهترین قسمت های این برنامه برشمرد.

– موقع پخش کلیپ ، صدای موزیک برای دقایقی با اختلال همراه شد.تا جایی که وقتی صدای آن درست شد ، تصویر دقایق دوم و … آن را نشان می داد و اتاق فرمان مجبور شد فیلم را به عقب برگرداند.

-دهدشتی و انصاری هم حرف خاصی نداشتند و طی سخنان کوتاه از بانیان این مراسم تشکر کردند.البته محمد سعید انصاری در حین نام بردن از نمایندگان ادوار مختلف وقتی به نام صباتی رسید گفت: مرحوم صباتی که با واکنش حضار برای اصلاح جمله اشتباهی انصاری مواجه شد. صباتی اگر چه آثار کهولت سن در وی دیده می شد اما حی و حاضر در صف اول شرکت کنندگان نشسته بود.

-موسوی جرف اما سعی کرد بصورت آکادمیک و علمی به موضوع پیشرفت آبادان بپردازد هرچند به نظر می رسد چندان در این کار موفق نبود.البته شاید مدت زمانی که در اختیار وی گذاشتند مناسب بسط بحث نبود و از این جهت اشکالی به نماینده سابق آبادان وارد نیست.

-عکس یادگاری نمایندگان آبادان در دوره های مختلف مجلس آخرین بخش برنامه بود.ضمن اینکه با اهدای هدایایی از آنها تجلیل شد.

  1. ناشناس می‌گه:

    طعنه امام جمعه محترم چی بود؟متوجه نشدیم
    فکر میکنم که چون فرمودند که همه ابادانیین یعنی همه دارن از ابادان استفاده میکنن
    مثلا شنیدیم که پول مترو اهواز رو … ازاد داده

  2. شعبون برادر رمضون می‌گه:

    جلب ترین حاشیه عکس انداختن میهمانان با اقای حیاتی بود که حدود ۱۰ دقیقه پایان مراسم را به خود اختصاص داد و تقریبا هیچکس با نمایندگان ادوار عکس یادگاری نگرفت.