تاریخ انتشار خبر: ۵ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۲:۵۰
کد مطلب : 46847
حواشی جلسه شورای شهر اهواز:

از لبخند های تلخ مخالفان رئیس تا تلخندهای شیرین موافقان!

صبح امروز (شنبه) ۵مهرماه پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای شهر اهواز (مکررا) در محل ساختمان شورای شهر جهت ختم تمام رایزنی ها و کشمش های یک ماهه جهت انتخابات هیات رئیسه شورای شهر در سال۹۳-۹۴ در محل ساختمان شورای شهر برگزار شد.

52733_635474247937787251_s

به گزارش عصر آبادان به نقل از اهواز نوین:صبح امروز (شنبه) ۵مهرماه پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورای شهر اهواز (مکررا) در محل ساختمان شورای شهر جهت ختم تمام رایزنی ها و کشمش های یک ماهه انتخابات هیات رئیسه شورای شهر در سال۹۳-۹۴ در محل ساختمان شورای شهر برگزار شد.

۱۰:۵ اعضای شورا در حال ورود به صحن شورا هستند.

۱۰:۰۷ اعضای  گروه ۱۰ نفره که گویی امروز کاندیدای خود را به عنوان رئیس شورا می دانستند با خیالی آسوده  با لبخند در حال صحبت در خصوص مسائل روز مره بودند.

۱۰:۰۹ ارزانی بیرگانی فرماندار وارد صحن شورا شد.

۱۰:۱۳ شورانشینان همچنان در انتظار به سر می برند زنگنه در حال آخرین رایزنی ها با صالح پور است، خبرها حاکی از انصراف صالح پور و زنگنه می باشد گروه ده نفره قطعا کاندیدای دیگری را در نظر دارد ولی همگی کماکان در انتظار هستند.

۱۰:۱۶ رئیس سابق شورای شهر وارد صحن شورا شد

۱۰:۲۰ همه اعضای دو گروه در جلسه حاضر شدند و گویی جلسه امروز ختم به خیر خواهد شد.

۱۰:۲۱ جلسه با قرائت قرآن رسما آغاز شد.

:۱۰:۲۲ لبخند تلخ علاسوند گویای خداحافظی وی با صندلی ریاست شورا بود و خوشحالی زنگنه حکایت از امید بالای وی در خصوص پیروزی داشت.

۱۰:۲۵ ارزانی فرماندار کلانشهر اهواز ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: امیدوارم دوستان شورای شهر تصمیمی را به صورت جمعی اتخاذ کنند که خیر و صلاح  و رضایت مردم اهواز را در پی داشته باشد.

اسماعیل ارزانی بیرگانی افزود: به دلیل فاصله ای که از ۱۲ شهریور تا پنجم مهر در انتخابات هیات رییسه افتاد، صحبت هایی به وجود آمد که این حرف ها در سایت های خبری شدت بیشتری داشت.

وی تاکید کرد: پیش از انتخابات می گویم که هیات رییسه ای که انتخاب می شود به هر ۲۱ نفر عضو شورا تعلق دارد و دوستان باید همکاری لازم را با او داشته باشند تا منافع مردم اهواز تامین شود.

فرماندار اهواز پیرامون دلیل تعیین شدن زمان انتخابات توسط فرمانداری گفت: در قانون حق تعیین موضوع، ساعت و تاریخ جلسات شورای شهر به فرمانداری داده شده و ما کاری اضافه بر قانون انجام نداده و هیج غرض و نظری نداشتیم. قدرت همه ما به قانون برمی گردد و درماده ۸۲ قانون آمده است که فرمانداری در صورت غیبت و تعلل اعضا در انجام وظایف خود چه حقی دارد که ما خواستیم کار به آنجا کشیده نشود.

۱۰:۲۸: رامی علاسوند رئیس سابق شورای شهر اهواز گفت:از همه دوستان علی الخصوص اصحاب رسانه جهت این مدت زمانی که به تعویق افتاد پوزش می خواهیم ما تا امروز جلسات مکرری داشتیم به جمع بندی رسیدیم  و ان شاالله بتوانیم با توان مضاعفی به مردم خدمت کنیم.

۱۰:۳۲ انتخابات هیات رئیسه رسما وارد دستور کار جلسه شورا شد و برگه های اخذ رای میان شورانشینان توزیع گردید.

۱۰:۳۳کاظم سواری منشی شورا از افرادی که تمایل به کاندیداتوری دارند درخواست کرد نام خود را اعلام کنند.

اسامی کاندیدا، جهت انتخاب بر روی تابلو نوشته شد گروه ۱۱ نفره به سعادت نیا پیشنهاد دادند.

سعادت نیا که گویی از همه ماجرا آگاه بود ولی همچنان سعی در نشان دادن تعجب خود بر اثر پیشنهاد گروه ۱۱ نفره نشان میداد که البته چندان موفق نبود زیرا دوستان و همراهان ۱۰نفره دست وی را جهت برهم زدن پیمان خوانده  و حرف هایی را زیر لب رد و بدل می کردند.

۱۰:۳۴ گروه ۱۰ نفره از کاندیدا شدن عضو همراه خود در حالت بهت و عصبانیت به سر می بردند .

۱۰۳۴:زنگنه  از شدت عصبانیت و شوک از کاندیداتوری انصراف داد .

۱۰۳۵:گروه ۱۰نفره که از برهم خوردن معادلاتشان سردرگم بودند حسین حیدری را به عنوان کاندیدای خود بجای زنگنه معرفی کردند هنوز نام حیدری بر تابلو خشک نشده بود که وی نیز از کاندیداتوری انصراف داد گروه ۱۰نفره گویی بر اثر تغییرات سردر گم بودند زنگنه  را دوباره  به عنوان کاندیدا معرفی کردند و با عضوی که تا دیشب همراه خود بود به عنوان رقیب پا به عرصه رقابت  گذاشتند.

۱۰:۴۰ آرای اعضا جمع آوری و توسط فرماندار شمارش شد و زمانی که سعادت نیا با ۱۱ رای موافق به عنوان رئیس شورا انتخاب شد زمان پور شروع به اعتراضاتی در حد نجوای بلندکرد که  توسط بزرگان اعضا به جهت ادامه روند جلسه به سکوت دعوت شد.

۱۰:۴۳ تنها کاندیدا جهت عضو نائب رئیس جلسه  که ناجی سواری بود به رای گذاشته شد و با ۱۵ رای همچنان بر سمت قبلی خود باقی ماند.

۱۰:۵۵ دو کاندیدا جهت دبیر اول و دوم هیات رئیسه نیز به رای گذاشته شد و در نهایت جمشید سلحشور ۱۴ رای موافق و شیخ کاظم سواری با ۱۲ رای موافق انتخاب شدند.

۱۱:۰۰ غلامرضا سبزعلی نیز با ۱۳ رای موافق به عنوان خزانه دار یا مدیر مالی هیات رئیسه انتخاب شد.

۱۱:۰۴ ختم جلسه توسط فرماندار اعلام گردید.

۱۱:۰۶در پایان جلسه، برخی اعضای شورا  گروه ۱۰نفره که همچنان از عهد شکنی یار خود در شوک بودند خطاب به رییس برگزیده شورا اعتراض کرده و با لحنی تند با وی سخن گفتند، و بجای تبریک وی را جهت بدعهدی و نماندن بر پیمان خود شماتت کرده و صحن شورا را ترک کردند.

گفتنی است پس از پایان جلسه گروه یازده نفره همچنان به ادامه صحبت با یکدیگر ادامه دادند.