تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۲۱:۴۴:۱۶
کد مطلب : 114504
افزایش اسلام هراسی در آلمان؛

از ممنوعیت ساخت مناره تا تصویر باحجاب “آنگلا مرکل” +عکس

اسلام هراسی در آلمان به شکل چشمگیری افزایش یافته است.

اسلام هراسی از ممنوعیت ساخت مناره تا تصویر باحجاب "آنگلا مرکل" +عکس

به نقل از خبرگزاری رویترز، بررسی هایی که نتایج آن روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد اسلام هراسی در آلمان به شکل چشمگیری افزایش یافته است که بخشی از آن ناشی از تنش های فزاینده در آلمان بعد از ورود بیش از یک میلیون مهاجر به این کشور در سال گذشته است که اکثرا مسلمان هستند.

۵۰ درصد از ۲۴۲۰ نفری که در این نظرسنجی شرکت کردند، گفتند به دلیل افزایش شمار مسلمانان در آلمان احساس می کنند در کشور خودشان غریبه هستند که این رقم در سال ۲۰۱۴ حدود ۴۳ درصد و در سال ۲۰۰۹، ۳۰٫۲ درصد بود.

این بررسی نشان داد همچنین شمار کسانی که معتقدند باید از ورود مسلمانان به آلمان جلوگیری کرد، بیش از ۴۰ درصد بود؛ در حالی که فقط ۲۰ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی مشابهی در سال ۲۰۰۹ چنین دیدگاهی داشتند.

هجوم مهاجران به آلمان موجب افزایش محبوبیت حزب «جایگزین برای آلمان» شده؛ حزبی که خواستار ممنوعیت ساخت مناره و پوشیدن نقاب است.

شمار حملات به اردوگاه های آوارگان در آلمان نیز افزایش یافته است. روز دوشنبه «یواخیم گاوک» رئیس جمهور آلمان در مراسم افطار در برلین درباره شیطان تلقی کردن مسلمانان و دودستگی دینی و نژادی در جامعه آلمان هشدار داد.

در آلمان حدود چهار میلیون مسلمان زندگی می کنند که پنج درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. بسیاری از اعضای جامعه مسلمانان آلمان از ترکیه برای یافتن کار وارد این کشور شده اند ولی اکثر کسانی که در سال گذشته وارد آلمان شدند، از درگیری های سوریه و عراق و افغانستان گریخته اند.

اخیرا در آلمان دیدگاه های منفی نسبت به پناه جویان و مسلمانان افزایش قابل توجهی داشته است.

این بررسی توسط پژوهشگران دانشگاه لایپزیک با همکاری موسسه هاینریش پل و موسسه روزا لوکزامبورگ و موسسه اتو برنر انجام گرفت.

شبستان/