تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , مرداد, ۱۳۹۴ | ۰۳:۰۷:۵۸
کد مطلب : 99848
حاشیه نویسی مراسم روز خبرنگار در اهواز:

از مهندسی اظهارات به کام خانه مطبوعات تا رپورتاژ تبلیغاتی برای جهاد نصر/غیبت مشکوک مقتدایی و زمزمه نارضایتی در شبکه های اجتماعی

عصر امروز مراسم پاسداشت روز خبرنگار در محل گیت بوستان سازمان آب و برق خوزستان توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز برگزارشد.

 به گزارش رهیاب،عصر امروز مراسم  روز خبرنگار در محل گیت بوستان سازمان آب و برق خوزستان توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز برگزارشد.

این مراسم که با مشارکت تعداد محدودی از رسانه ها برنامه ریزی شده بود حواشی متعددی  داشت که در ادامه برخی از این حواشی را می خوانید:

*علی رغم وعده مسئولین برگزاری،مراسم با تاخیر نسبتا زیاد آغاز شد.

*گرمای سالن محل برگزاری به حدی بود که حاضرین در سالن ناچار به باد زدن خود با روزنامه های توزیع شده در محل برگزاری مراسم روز خبرنگار می شدند و البته صدای انتقاد مجری برنامه نیز از گرمای هوا در آمد.

*عدم حضور دکتر مقتدایی استاندار خوزستان مهمترین حاشیه این مراسم بود شرکت نکردن دکتر مقتدایی استاندار رسانه ای  خوزستان موجب شد تا زمزمه هایی از  محل برگزاری مراسم به شبکه های اجتماعی مبنی بر نارضایتی استاندار خوزستان از عملکرد مسئولین مربوطه منتقل شود.

*سخنران اول مراسم همایون قنواتی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بود که پس از اینکه به روی سن رفت دکتر سودانی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی وارد سالن شد.

*پس از قنواتی، خبیر معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با قرارگرفتن در پشت تریبون سلام استاندار را به خبرنگاران حاضر در سالن رساند که با جواب محکم و بلند یکی از حضار جلونشین در مراسم همراه شد.

*معاون استاندار خوزستان دو نکته قابل توجه را عنوان کرد اول اینکه وظیفه خبرنگار فقط نقل خبر است و تحلیل کار کسانی دیگر می باشد و همچنین برنامه ویژه استانداری خوزستان برای آموزش خبرنگاران دومین نکته قابل توجه معاون استاندار بود.

*تقریبا اکثر کسانی که در مراسم روزخبرنگار پشت تریبون رفتند به صورت مهندسی شده از ضرورت فعالیت خانه مطبوعات گفتند و با کلیدواژه های مشابه اهمیت آن را یادآور شدند.

*برنامه موسیقی مراسم روز خبرنگار به احترام ورود شهدای غواص به خوزستان لغو شد مجری برنامه نیز اصرار داشت ذهن ها جای دیگر نرود!

*کلیپی از مرحوم علی هویسی عکاس فقید اهوازی در سالن محل برگزاری مراسم پخش شد که خاطره فراق او را تازه کرد.

*تقدیر از خانواده های شهدا یکی از بخش های مراسم روز خبرنگار بود که غالب خانواده های شهید در مراسم حاضر نشده بودند.

*پخش کلیپی از عملکرد موسسه جهاد نصر در طرح ۵۵۰ هزار هکتاری بخش دیگری از برنامه بود که ارتباط آن با روز خبرنگار برای حاضرین در سالن روشن نشد!

*تقدیر از روابط عمومی ها نیز حاشیه دیگر این برنامه بود زمانی که روابط عمومی های نفت،جهاد نصر،آب وبرق،شهرداری ،آبفا و شرکت های مادرتخصصی برای دریافت هدایا معرفی شدند باز هم غیبت بخش دیگری از مهمانان در مراسم بسیار چشمگیر شد.

*نماینده رسانه ها نیز که گویا از اینکه فرصتی برای ابراز نظر پیدا کرده بود ذوق زده است از آرزوی خود برای آزادی خبرنگاران در بند گفت که هیچ واکنشی از طرف خبرنگاران حاضر در سالن را به همراه نداشت گویا گمان کرده بود که در میتینگ یکی از احزاب سیاسی مشغول به نطق است!

*مراسم با بخش های جانبی دیگر نیز به اتمام رسید ولی فارغ از طیف بندی های سیاسی و فکری خیلی ها از کیفیت پایین برگزاری برنامه روز خبرنگار گفتند.