تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۰۸:۵۱:۳۲
کد مطلب : 48201
رهیاب گزارش می دهد:

از نمایندگان مجلس تا اقشار مختلف مردم خوزستان،اعلام آمادگی برای کمک به مردم غزه

عصر آبادان : بعد از حملات وحشیانه رژیم اشغالگر اسرائیل به غزه و بمباران شدید این منطقه به گزارش سازمان های بین المللی غزه به تلی از خاک تبدیل شده است امروز این منطقه با وجود هزاران سکنه ایی که دارد از ابتدایی ترین امکانات زندگی محروم هستند.

 

به گزارش رهیاب نیوز، بعد از حملات وحشیانه رژیم اشغالگر اسرائیل به غزه و بمباران شدید این منطقه به گزارش سازمان های بین المللی غزه به تلی از خاک تبدیل شده است امروز این منطقه با وجود هزاران سکنه ایی که دارد از ابتدایی ترین امکانات زندگی محروم هستند و آغاز سال تحصیلی دانش آموزان این منطقه نگاهش به دستان پر مهر ایرانی هاست با توجه به دستورات دینی بر همه ما واجب است به مسلمانان مظلوم این منطقه یاری برسانیم در همین راستا و برای سامان دادن به این کمک ها ستاد کمک رسانی به مردم غزه توسط مردم خوزستان تشکیل شده است .

دریافت کمک‌های مردمی به مناسبت بازسازی غزه و کمک رسانی به مردم مظلوم غزه از روز گذشته در استان خوزستان آغاز و تا ۱۱ مهرماه ادامه دارد خوزستانی، اقشار مختلف مردم مسئولین ورزشکاران هنرمندان همه و همه آمادگی خود را برای بازسازی و کمک به مردم غزه  را اعلام نمودند.

 

مردم نهایت مساعدت را در حق این مردم مظلوم داشته باشند

صید عیسی دارایی نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب در خصوص  تشکیل ستاد بازسازی غزه و جمع آوری کمک به مردم غزه اظهار داشت: ما مسلمان و شیعه هستیم ائمه ی ما مانند امام علی (ع) انگشتری خود را در حین عبادت می بخشند حضرت زهرا(س) در آن شرایط بداقتصادی قوت و غذای خود را به مسکین می بخشند

وی ادامه داد:اهالی غزه مردم مسلمانی هستند  که  مورد تهاجم آدمکش های اسرائیلی قرار گرفتند و خیلی از آنها به شهادت رسیدند  خانه های آن ها ویران شد توقع داریم که همه کمک کنند و نهایت مساعدت را در حق این مردم مظلوم داشته باشند.

 

همه باید برای بازسازی غزه کمک کنند

اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با رهیاب در این زمینه گفت:با توجه به جنگی که بین رژیم صهیونیستی و مردم فلسطین رخ داد  غزه به صورت جدی خراب شده است و نیاز است همه کشورهای اسلامی به غزه کمک کنند که قطعا مردم خداجوی ما هم در حمایت از مردم ستمدیده غزه به صحنه خواهند آمد و کمک های خود را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد:از کشورهای اسلامی که وضع مالی بهتری دارند انتظار می رود که مساعدت بیشتری انجام دهند هرچند که معمولا کمتر این اتفاق می افتد روحیه تعاون و همکاری به دستور قرآن و سنت باید بین کشورهای اسلامی و مسلمانان باشد و همه باید برای بازسازی غزه کمک کنند.

 

غزه آسیب جدی دیده است زیرساخت ها و منابع معیشتی آنها از بین رفته است

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه آبادان در گفتگو با رهیاب در  این گفت::مردم ما همیشه نسبت به کسانی که نیازمند هستند و مورد بی مهری قرار می گیرند احساس وظیفه می کنند ایرانی ها  پیشقراول کمک و حمایت از مستضعفین جهان  به خصوص مردم مظلوم غزه هستند.

وی ادامه داد:ریشه این حمایت مردم به مکتب ما و دستورات دینی برمی گردد منادیان دینی ما هم منش و سیره دستگیری از مظلومین و نیازمندان را داشته اند.

حجت الاسلام ابراهیمی تاکید کرد:بعد از حمله وحشیانه اسرائیلی،غزه آسیب جدی دیده است زیرساخت ها و منابع معیشتی آنها از بین رفته است لذا انتظار داریم مردم عزیزمان که خصلت آنها سخاوت است ان شالله همت کنند و کمک های خود را در جهت بازسازی غزه به بانیان این کار برسانند.

این کمکها برای تجهیز دانش آموزان عزیز غزه ای است

علی پورمعاون توسعه و مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان خوزستان اظهار داشت:نهم مهر روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی نامگذاری شده است؛ کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بسیج مستضعفین در اقدامی مشترک، کمک های نقدی مردم را در پایگاه های مستقر در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در معابر و اماکن عمومی ، سازمان ها، مساجد و روز جمعه در مصلی ها و محل برگزاری نماز جمعه شهرهای استان جمع آوری می کنند.

وی ادامه داد:در شهر اهواز  تقریبا ۱۵۰پایگاه جمع آوری کمک های مردمی در مساجد و امکان و معابر عمومی مستقر کرده ایم علی الخصوص در مساجد صندوق هایی  گذاشته شده تا نمازگزارن عزیز بتوانند کمک های خود را برای مردم ستمدیده غزه داشته باشند.

علی پور هدف از این اقدام کشوری را در راستای ارسال کمک های مردمی جهت بازسازی غزه را اینگونه بیان کرد:این اقدام هم نوع دوستانه و بشردوستانه دو هدف را دنبال می کنند در گام اول و مهم جهت کمک به بازسازی ویرانه های غزه و در گام بعدی تجهیز دانش آموزان عزیز غزه ای است که با کمبود حداقل امکانات جهت ادامه تحصیل مواجه هستند.

مشارکت مردم در بازسازی غزه خیلی کار بزرگ و قشنگی است

سید ابراهیم تهامی ملی پوش سابق  تیم فوتبال در گفتگو با رهیاب با دعوت مردم خوزستان برای کمک به مردم مظلوم غزه اظهار داشت:مشارکت مردم در بازسازی غزه خیلی کار بزرگ و قشنگی است مردم استان خوزستان در این شرایط سخت باید به مردم غزه کمک کنند مردم غزه مسلمان هستند و ما دوستشان داریم.

وی ادامه داد: وقتی یک قدم خیر ما بر می داریم خدا ده قدم سمت ما برمی دارد آنهایی که در توانشان است برای بازسازی غزه کمک کنند و مطمئن باشند خدا در جای دیگر بهتر از آن را به آنها خواهد داد.

از انجام تکلیف انسانی تا نگاه اخروی برای کسب رضای خدا

در پی تشکیل ستاد کمک رسانی به مردم غزه مردم خوزستان علی الخصوص شهروندان اهوازی نیز به وظیفه شرعی خود همان گونه که پیامبر گرامی اسلام (ص)فرمودند: هرکس صدای مظلومی را بشنود که از مسلمانان کمک می خواهد و به یاری اش نشتابد، مسلمان نیست ،عمل کرده و در راستای کمک به بازسازی غزه پیشگام شدند.

ندا رستم نژاد دانشجوی کارشناسی زبان و شهروند اهوازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه بازسازی خانه‌ها و اماکن تخریب شده در غزه موجب ایجاد امید به آینده در این افراد می‌شود، افزود:جمع‌آوری و کمک به مردم غزه اقدام مهمی است که مردم ایران پیشگام شده‌اند.

سهیلی پزشک اهوازی نیز در این باره گفت: ملت ایران را حامی مقاومت است و این حمایت را در عمل نیز با کمک به مردم بی پناه و آوارگانی که منازلشان ویران شده نشان خواهیم داد.

شکوهی بازنشسته اهوازی اظهار داشت :امروز پس از نماز مغرب و عشا در مسجد یک حرکت بسیار زیبا انجام شد و از تمامی نمازگذاران درخواست شد که هر نفر در توان مالی خود در این راستا گامی بردارد هنوز صحبت پیش نماز مسجد تمام نشده بود که نمازگذاران پیر و جوان کمک های خود را جهت بازسازی غزه و حمایت مالی از آنها سرازیر کرده و خدا توفیق داد ما نیز ازین سفره ثواب بی بهره نماندیم.

 

امید است خوزستانی مثل همیشه که در دستگیری از مظلومین پیشتاز بوده اند این بار هم در حمایت از مردم مظلوم غزه حماسه ایی دیگر بیافرینند.