تاریخ انتشار خبر: ۱ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۹:۵۲
کد مطلب : 33632
بعد از 24 خرداد در آبادان چه گذشت؟

از نگاه جنسیتی به زنان آبادان تا تعاریف معنادار از اصولگریان آبادان /اصلاح طلبان آبادانی و احتمال تغییر هویت در یک پیچ تاریخی!

برخی از افراد داعیه دار اصلاح طلبی در آبادان بعد از برگزاری مراسم ۲۴ خرداد در این شهر ، نتوانستند آلام ناشی از برهم خوردن سناریوی از قبل طراحی شده ی خود را بروز ندهند.

*خانم صادقی طی سخنانی در مراسم سالروز ۲۴ خرداد ، از نگرش جنسیتی به زنان آبادان انتقاد کرد و با گفتمانی قیم مآبانه خواستار احقاق حقوق زنان شد.ضمن اینکه از دولت خواست آنهایی را که برای اصلاح طلبان هزینه ای پرداخت نکرده اند از مناصب خود برکنار کند.

اولاً خانم صادقی بهتر است از جانب خود صحبت کنید و دریچه نگاه تنگ جنسیتی تان را به سایر زنان این دیار تعمیم ندهید.این رفتار قیم مآبانه باعث فاصله گرفتن بیشتر شما از مردم می شود.ضمن اینکه دغدغه شما ، درد مشترک زنان جامعه امروزی نیست.رفاه اجتماعی و برخورداری از امنیت و آسایش از اولویت های زنان این مرزوبوم است.لطفاً به جای اینکه بخواهید مردم با شما هماهنگ شوند کمی خود را با مردم و دغدغه های آنان نزدیک کنید.

در خصوص قسمت دوم عرایض تان بهتر است کمی به خود بیایید و متوجه باشید که این دولت دولت اعتدال است نه دولت اصلاحات. این توهم در سال ۸۸ یک بار بلای جان اصلاح طلبان شده بود. پیشنهاد می شود برای خروج از این توهم به عاملان فتنه و عاقبتی که در نزد جامعه به آن دچار شدند ، نگاهی بیندازید و مطالبات خود را عقلانی تر و منطقی تر مطرح کنید.این برای شما بهتر است!

*تعدادی از اصلاح طلبان تندروی آبادانی طی مقالاتی سعی کردند حضور برخی از افراد که از آنها به نام اصولگرایان یاد شد در مراسم ۲۴ خرداد امسال را به سود جریان خود مصادره کرده وآن را الگویی برای اصولگرایان کشور قلمداد کنند.

پیشنهاد می شود دست از خط کشی میان صفوف مردم بردارید.اینهایی که در تصویر دیده شد همه و همه فقط و فقط اهل مسجد هستند (البته همین اندازه که خودتان می دانید اهالی مساجد ، در مقابل جریان ساختارشکن موضع جدی دارد، می تواند همگان را به نتایج خوبی از نیات شما برساند).

نکته مهم دیگر پایین بودن آستانه ی تحمل جریان تندروی اصلاح طلب از حضور تعدادی جوان مذهبی بود.این بی طاقتی کار را به جایی رساند که برایش مقالات و نوشتجات و … به راه انداختند. این رویه همان افرادی است که شعاد “زنده باد مخالف من” آنها گوش فلک را کر کرده است. درحالی که بدون تردید این افراد برای شرکت در جشن تحقق حماسه سیاسی مد نظر رهبر معظم انقلاب شرکت داشتند و موضوع عجیبی به نظر نمی رسید و معلوم نیست این همه هیاهو برای چیست؟

*یکی از چهره های اصلاح طلب آبادانی در مطلبی با عنوان ” برادرانه(درباره همایش ۲۴ خرداد در آبادان) ” به موضوعاتی از جمله برخورد خوب اصولگرایان در جشن ۲۴ خرداد گذشته اشاره کرد.

البته این برادر عزیز نباید فراموش کنند آنچه بیش از همه جای تقدیر دارد ، اتخاذ مشی اعتدال گرایانه مجریان و برگزارکنندگان این برنامه بود.مطمئناً چنانچه به مانند برخی از شهرهای کشور (که تعدادشان به انگشت های یک دست هم نمی رسید) رفتار موهن و غیرمعمولی نسبت به ارزش های نظام و انقلاب رخ می داد ، حضار در سالن آرام نمی نشستند. نتیجه اینکه اصلاح طلبان تندرو که قیومیت برنامه را سعی داشتند در دست بگیرند ، وقتی قافیه را باختند مجبور به تغییر رفتار شدند.هرچند می دانیم این سبک برگزاری برنامه ، درونیات شان را تسکین نمی داد!

*در چند روز اخیر نوشتجاتی منتشر می شود که هدف آن ایجاد ارتباط میان دولت اعتدال و گفتمان آن با شعارهای اصلاح طلبان و خواست های آنان است. این مطالب با عناوینی چون”اصلاحات با روش اعتدال سدی برابر اقتدارطلبی” و ” آداب اصلاح طلبی ” و ” از اعتدال تا اعتلا ” و … نوشته شد که پیوستگی بارزی در فهم آنها دیده می شود.

این مقالات در حالی نوشته می شود که عقلای اصلاح طلبان در مرکز،عبور از رئیس دولت اعتدال را کلید زده اند و بارها عنوان کرده اند که این دولت با این رویکرد نمی تواند مطالبات آنها را برآورده کند.به همین جهت انتقادهای علنی و سری زیادی از سوی اصلاح طلبان نسبت به رویکرد شخص رئیس جمهور مطرح شده است.اختلاف این افراد با شخص روحانی ، اختلاف بر سر مواضع وی نسبت به رهبری نظام و ساختارهای انقلابی کشور است. از طرفی چهره های اثر گذار دولت مانند دکتر نوبخت در سخنان اخیر خود در برنامه شناسنامه ، انتقادهای جدی از اصلاح طلبان کرد و به طور کلی گفتمان دولت یازدهم را از جریانات اصلاح طلب جدا کرد. پس باید گفت اگر نویسندگان محترم مقالات یاد شده ، با علم به این موضوع مطالب خود را چیده باشند جای بسی امیدواری برای بازگشت از آنچه تاکنون به اشتباه می پیمودند، دارد اما اگر به سبب بی اطلاعی از وضعیت جاری کشور و جریان خاموش اصلاحات چنین رفتاری از خود بروز داده اند، باید به حال شان افسوس خورد!

 1. تابستان می‌گه:

  سایت محلی ف …. همش به فکر منافع خودشه. جلساتی رو با مدیر فرهنگی منطقه آ …. داشته . باجی که منطقه آ ….. بهشون میده حرف نداره . البته خوب توی این کار حرفه ای هستن.

 2. سيد مرتضي می‌گه:

  با سلام خدمت آقا حسن.من بیش از ۴۵ ساله که عمر خودم صرف دانش و پژوهش کردم و هیچ حرفی الکی نمیگم.خانم صادقی چند سال دوست خانم بنده بود و اگر برید از خود دفتر آوای خوزستان بپرسید و یا ازشون آرشیوهای قدیمیشون بخواید حتما متوجه میشید که اونجا کار میکرده.وسلام علیکم

 3. حسن می‌گه:

  واقعا اطلاعات سید مرتضی رو سازمان موساد هم نداره. بابا یکی اینو استخدامش کنه که به درد اینکار می خوره! فقط یه ایراد داره اونم اینکه که نمی دونه خانم صادقی اصلا در هفته نامه آوای خوزستان کار نمی کرده!!!!!!!!!!!

 4. رضا می‌گه:

  هم استانی!اصلا ح طلبی و اصول گرایی برای ابادان نون و اب و ابادانی نمیشود!حرکت در صراط مستقیم و فرهنگ کار و جهاد با نفس نسخه ابادانی ابادان است!

 5. آبادانی می‌گه:

  نوشته هاتون خیلی جالبه
  اینا از حضور شما تشکر کردن اما نوشتین که آستانه تحملشون پایین بوده که مقاله نوشتن. خودتون می فهمید چی می گید؟
  واقعا که ادبیات و سیستمتون رو از احمدی نژاد به ارث بردید. حال آدم رو به هم میزنید.
  البته مردشور هر دو گروه که تو سر و کله ی هم میزنین و مردم آبادان در فلاکتن

 6. قشنگ می‌گه:

  تحلیل خوبی بود .

 7. سيد مرتضي می‌گه:

  با سلام خدمت تحریریه عصر آبادان. من خودم یه اصلاح طلب هستم ولی مخالف تفریط‌هایی که در مراسم چند روز پیش ۲۴ خرداد شد، هستم. خانم صادقی تو چند سال اخیر هیچگونه صحبتی در خصوص اینکه اصلاح طلب هستند نکرده بود! ایشون تو هفته‌ نامه آوای خوزستان داشت بی سر و صدا فعالیت می کرد و اصلا سیاسی نبود چه برسه به اینکه بخوات جناح هم داشته باشه. تو زمان اتحابات من داشتم واسه ستاد روحانی تو این شهر آبادان فعالیت میکردم و اون موقع از خانم صادقی ، آقای جوکار ، دلیر ، حافظی و خیلیای دیگه خبری نبود! الان یه دفعه ای پیداشون شده میگن ما اصلاح طلبیم؟!! اصلاح طلب واقعی کسیه که در جهت منافع مردم حرکت کنه نه منافع شخص خودش.
  مگر اصلاح طلب واقعی و یا اصولگرای اون نیست که منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در نظر بگیره؟ منافع کشور اینه که بیایین هر چیزی که به نفع خودتونه بگین؟
  در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری شما در ستاد آقای روحانی نبودید زیرا داشتید برای فرد احتمالی منتخب برنامه ریزی می کردید که اگر آن فرد اصولگرا بود الان قاطعانه رفتار دیگری را از خود نشان می دادید. راه اصلاحات از اعتدال می گذرد و اعتدال مشی مولا علی (ع) است. پس به جای تظاهر کردن بیایید مخلص باشید. طوری با اصولگرایان حرف میزنید که انگار هنوز در دوران رقابت‌های انتخاباتی هستیم نه اینکه الان یکساله که رفاقتها برای پیشرفت کشور شروع شده است. شما به گونه ای حرکت کردید که برخی مسئولین شورای شهر مانند حمید حنظل عیدانی را نیز وارد بازی های خود کرده اید که اگر وی مسئول خبره ای بود هرگز فریب شما را نمی خورد. خانم صادقی، آقایان جوکار، گادار، و خصوصا حافظی راهی که در پیش گرفته اید جز خاری و خفت چیز دیگری را برای شما در پی نخواهد داشت. آقای …که رفتی سایت دانشنامه نیوز آبادان خریدی میگی اصلاح طلبی، به جای برنامه ریزی برای انتخابات مجلس و مصاحبه های بی حاصل ، به فکر مرم شهید پرور باشید و نه اینکه تو برخی مجالس گفتید اصولگرا هستید و برخی جاها گفتید اصلاح طلب! مردم به یه آدم شریف رأی میدن نه دو رو و مصاحبه کننده، اونم مصاحبه های نمایشی و عوام فریب.
  به مدد اینکه فضای رسانه ای با توجه به شعار مورد قبول حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) ولی امر مسلمین جهان باشد.