تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۳:۰۰:۳۵
کد مطلب : 20633
یادداشت: عادل فریحی/

از هیاهوی پوچ برای تعطیلی یک کنسرت تا سکوت در برابر تضییع حقوق مردم آبادان

چرا وقتی حقوق حقه مردم ضایع می شود سخنی بکار نمی برد ؟ چرا نگفت غلط می کنند که حق مردم آبادان را به تاراج می برند ؟

به گزارش عصر آبادان ، حجت الاسلام عادل فریحی در یادداشتی که به عصر آبادان رسیده است ، نوشت :

اخیراً شاهد انتشار دو خبر در فضای رسانه ای بودیم که باعث ناراحتی و سرخوردگی در بین شهروندان عزیز آبادانی شد.

خبر اول فروش نیروگاه برق

نیروگاه برق آبادان به تنهایی توانسته است یک قطب اقتصادی برای شهر آبادان در کنار پالایشگاه و کارخانجات موجود باشد دارای تقریبا ۲۰۰ کارمند است که یک دلخوشی برای مردم می باشد .چرا که از این نیروگاه ۲۰۰ سرپرست خانواده و (با احتساب هر خانواده میانگین ۳ نفر ) تقریبا ۶۰۰ نفر  در حال ارتزاق هستند.

اما با کمال تاسف خبری  مبنی بر فروش این نیروگاه بجای بدهی های دولت!!! منتشر شد که موجی از نگرانی را در میان افراد وابسته به نیروگاه و سایر مردم آبادان به وجود آورد.

مردم از اینکه یک عده در تهران نشسته اند ودستور فروش اموال مردمی را می دهند که با دادن عزیزان و آواره شدن در طول هشت سال جنگ تحمیلی امنیت کشور را با چنگ و دندان حفظ کردند ، ناراحت اند .

مردمی مظلوم، که نه تنها از ناحیه دیگران بلکه از سوی مسئولان شهری خود نیز ظلم می بینند.

اما وقتی خبر دوم منتشر می شود این داغ به اوج خود می رسد :

خبر دوم : واگذاری ۵۰ درصد حق آلایندگی پالایشگاه آبادان به شهرهای اطراف

مبلغی که پالایشگاه آبادان به عنوان حق آلایندگی محیط زیست به شهرداری آبادان در این سال های اخیر پرداخت می کرد به مانند نیروگاه برق گوشت قربانی و بین دیگران تقسیم شد.

این یعنی کاهش خدمات شهرداری به شهروندان ، این یعنی خلل وارد شدن در پرداخت حقوق کارمندان و کارگران شهرداری این یعنی شب عید هزارها نان خور شهرداری را تلخ کردن و …

با این حال جای تعجب است که آبادان با داشتن ۳ نماینده نمی تواند از حق خود دفاع کند اما خرمشهر با یک نماینده از عهده وکالت مردم به خوبی بر می آید.

حال نکته این جاست که مدعیان حقوق شهروندی که با تعطیل شدن یک کنسرت صدایشان به فلک رسید که ای وای حق مردم آبادان از بین رفت ، راه سکوت را در پیش گرفتند انگار تمام حق مردم فقط یکی  دو ساعت اجرای موسیقی بوده است و بس .

یا آن آقای نماینده که حرکت نیروهای مذهبی شهر را ( که رای خود را مرهون آنان است ) کاری غیر قانونی می داند و به صراحت، لفظ غلط کرده اند را استفاده می کند، چرا وقتی حقوق حقه مردم ضایع می شود سخنی بکار نمی برد ؟ چرا نگفت غلط می کنند که حق مردم آبادان را به تاراج می برند ؟

====

80761232-4633326

 1. ناشناس می‌گه:

  ایول شیخ خوب گفتی اینکه میگه غلط کردند مشخصه کیه ولی انتخابات دیگه ای هم هستش فکر کرده با حمایت کردن از ۲۰۰۰ نفر دوباره میتونه رای بیاره سید حسین به اصطلاح دکتر مسیر رو اشتباه داری میری به راه پدرت برگردد
  در خصوص وضعیت بلوار ساحلی برای گردشگری مردم آبادان ، در خصوص باز سازی زیارتکگاه های آبادان من جمله قدم گاه خضر نبی و قدمگاه امام رضا ، در خصوص وضعیت نیروهای بازنشسته دعوت به کار شده و خانم های که استخدام می شوند و جوان ها رو بیکار میزارن صحبت کنید .تشکر

 2. ناشناس می‌گه:

  وقتی همه بومی باشند
  هرکس ازهرجاکه میاد باخودش…………………………………..

  • ناشناس می‌گه:

   ناشناس دلت خوشه
   کی ازمسولین بومی استفاده شده این بار دومشون باشه
   اصلاابادان حساب نمیکنن که بخواهندازافرادبومی استفاده کنن
   مردم با حیا این شهر هم حس مطالبه گری ندارند
   یه امار بگیریدببینید چنددرصدمسولین شهری بومی هستن
   البته سکوت میکنم

 3. ناشناس می‌گه:

  همش حرف کی عمل کنیم پس

 4. محمد می‌گه:

  واقعا برای اون نماینده متاسفم

 5. پوریا می‌گه:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  بنظرم مهم ترین حلقه گمشده، بین آبادانیهای حزب اللهی، وحدت و روح جمعی است. اگر متحد شویم، حقوق حقه، قابل احقاق خواهد گردید.

 6. خادم القرآن می‌گه:

  با سلام
  از این که شاهد این هستم که طلبه جوان و شجاعی مثل جناب حجت الاسلام فریحی به این صراحت حرف دل مردم مظلوم آبادان رو میزنند بسیار خوشحال میشم و باز خدا رو شکر میکنم که هنوز افراد بیداری در آبادان هستند که با توجه به اینکه نه جنگ تحمیلی رو درک کردند و نه دوران انقلاب رو ولی شجاعانه قلم میزنند و از حق مردم دفاع میکنن. ما جوانان آبادان میخواهیم بدانیم رزمندگان آبادان که چه دوران انقلاب و چه جنگ تحمیلی برای استقلال ایران و ایرانی سینه سپر کردند الان کجایند و با وجود مشکلات متعدد آبادان هیچ حرکت تأثیر گذاری را از آنها نمیبینیم…

 7. سلام رفیق می‌گه:

  این داستان آبادان که نماینده های و مسئولین بی کفایت و نا لایق را باید تحمل کند کی می خواهد تغییر کند؟ چه زمانی مردم این شهر می خواهند مردمی مطالبه گر باشند نمی دانم ! وگر نه این بازی همچنان ادامه خواهد داشت شما نگاه کنید در شهر های دیگر که روحیه مطالبه گری وجود دارد فضای شهر چگونه است آبادان از لحاظ۱- علمی چه در حوزه دانشگاهی و چه در حوزه فناوری و پژوهش ۲-در حوزه بهداشت ودرمان۳-در حوزه مدیرریت خدمات شهری۴-در حوزه تکریم ارباب رجوع در ادارات شهری۵-در حوزه آموزش و پرورش۶-در حوزه ورزش و جوانان۷-در حوزه شادی ها و فضای های سرگرم کننده۸-در حوزه آب و فاضل آب۹-در حوزه فرهنگ ۱۰- در حوزه اشتغال و چه در موارد دیگر دچار ضعف وبلکه نابودی است که امیدواریم نه مسئولین بلکه مردم این شهر به خود تکانی اساسی دهند چرا که بعید میدانم این آقایان بتوانند حالا حالا ها کاری کنند

 8. دريس می‌گه:

  سلام.درود خدا بر عا لمانی که همواره خدا را در نظر گرفته سپس سخن بر زبان جاری کرده و مطالبات مردم مظلوم و ستم دیده این خطه را به مسولان تذکر میدهند…
  و درود بر جوانان و مردم پاک و شهید پرور ی که از طرف مسولین به استضعاف کشیده شده اند……
  به امید ظهور ذخیره خدا ….

 9. شاهد می‌گه:

  بله دیگه وقتی نمیتونیم چندتا نماینده ولایی انتخاب کنیم بدتر از این هم سرمون بیاد حقمونه.

 10. شاهد می‌گه:

  سلام. واقعا حرف دل ماها رو گفتید من تا حالا زیاد صحبتهای شما را نشنیده و نخونده بودم .اما حرف دل مردم رنجدیده آبادان و زدید. البته اینو بگم که خودمون با ید سرنوشت خودمون و رقم بزنیم. وقتی طایفه ای رای میدیم بهتر از این نمیشه دیگه. خدا همه مارو هدایت کنه.