تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۰:۳۹:۵۲
کد مطلب : 119095

اسامی ۱۲ والیبالیست اعزامی به المپیک اعلام شد +تکذیبیه

با اعلام لوزانو ۱۲ والیبالیست اعزامی به المپیک ۲۰۱۶ ریو مشخص شدند و مجتبی میرزاجانپور از لیست نفرات اعزامی به المپیک خط خورد. هر چند مدیرفنی تیم ملی والیبال و دبیر فدراسیون خط خوردن میرزاجانپور را تکذیب کرد.

ساعتی پیش خبرگزاری فارس با انتشار خبری مبنی بر اعلام اسامی نهایی ۱۲ والیبالیست ایران در المپیک نوشت: سایت فدراسیون جهانی والیبال اسامی ۱۲ والیبالیست ایران برای حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریو را اعلام کرد. بر این اساس از بین ۱۳ بازیکن حاضر در اردوی تیم ملی مجتبی میرزاجانپور خط خورد.

*اسامی ۱۲ والیبالیست اعزامی به المپیک ریو به شرح زیر است:

سعید معروف، مهدی مهدوی، شهرام محمودی، امیر غفور، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، حمزه زرینی، جواد معنوی نژاد، محمد موسوی، مصطفی شریفات، عادل غلامی و مهدی مرندی

 اما دقایقی پس از انتشار این خبر، سایت ورزش سه با تکذیب خط خوردن میرزاجانپور نوشت: محمود افشاردوست، مدیرفنی تیم ملی والیبال و دبیر فدراسیون بعد از اعلام خط خوردن میرزاجانپور از ترکیب تیم ملی گفت: هنوز ترکیب قطعی ایران اعلام نشده است و بررسی بازیکنان ادامه دارد. (متن کامل صحبتهای افشاردوست را اینجا بخوانید)

به گزارش مشرق، تیم ملی والیبال ایران با تیم های لهستان، روسیه، آرژانتین، کوبا و مصر در گروه دوم این رقابت ها قرار دارد. همچنین برزیل، ایتالیا، آمریکا، کانادا، فرانسه و مکزیک در گروه اول با یکدیگر رقابت می کنند.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه به مصاف آرژانتین می رود. ملی پوشان کشورمان در ادامه دور مقدماتی این رقابت ها به ترتیب به مصاف تیم های لهستان، کوبا، مصر و روسیه خواهند رفت.

برنامه مسابقات والیبال مردان المپیک ۲۰۱۶ ریو به وقت محلی به قرار زیر است قرار زیر است:

** یکشنبه ۱۷ مردادماه:
ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه: ایتالیا – فرانسه
ساعت ۱۱ و ۳۵ دقیقه: برزیل – مکزیک
ساعت ۱۵: لهستان – مصر
ساعت ۱۷ و ۵ دقیقه: آمریکا – کانادا
ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه: روسیه – کوبا
ساعت ۲۲ و ۳۵ دقیقه: آرژانتین – ایران

** سه شنبه ۱۹ مردادماه:
ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه: روسیه – آرژانتین
ساعت ۱۱ و ۳۵ دقیقه: فرانسه – مکزیک
ساعت ۱۵: ایتالیا – آمریکا
ساعت ۱۷ و ۵ دقیقه: لهستان – ایران
ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه: کوبا – مصر
ساعت ۲۲ و ۳۵ دقیقه: برزیل – کانادا

** پنج شنبه ۲۱ مردادماه:
ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه: ایران – کوبا
ساعت ۱۱ و ۳۵ دقیقه: روسیه – مصر
ساعت ۱۵: لهستان – آرژانتین
ساعت ۱۷ و ۵ دقیقه: کانادا – فرانسه
ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه: ایتالیا – مکزیک
ساعت ۲۲ و ۳۵ دقیقه: برزیل – آمریکا

** شنبه ۲۳ مردادماه:
ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه: ایران – مصر
ساعت ۱۱ و ۳۵ دقیقه: آرژانتین – کوبا
ساعت ۱۵: لهستان – روسیه
ساعت ۱۷ و ۵ دقیقه: آمریکا – فرانسه
ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه: کانادا – مکزیک
ساعت ۲۲ و ۳۵ دقیقه: برزیل – ایتالیا

** دوشنبه ۲۵ مردادماه:
ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه: آرژانتین – مصر
ساعت ۱۱ و ۳۵ دقیقه: آمریکا – مکزیک
ساعت ۱۵: روسیه – ایران
ساعت ۱۷ و ۵ دقیقه: لهستان – کوبا
ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه: ایتالیا – کانادا
ساعت ۲۲ و ۳۵ دقیقه: برزیل – فرانسه

در پایان دور مقدماتی از هر گروه چهار تیم به مرحله بعدی صعود می کنند که مراحل بعدی به صورت حذفی برگزار می شود.
مرحله نخست حذفی رقابت های والیبال مردان روز چهارشنبه ۲۷ مردادماه با چهار دیدار پیگیری خواهد شد و تیم های فاتح به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند.

مراحل نیمه نهایی و نهایی این رقابت ها نیز روز های جمعه و یکشنبه ۲۹ و ۳۱ مردادماه برگزار خواهد شد.