تاریخ انتشار خبر: ۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۱:۵۴
کد مطلب : 70740
حاشیه نویسی رهیاب از جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان

استاندار تقدیر نامه ها را نداد/مقتدایی:کاری نکرده ایم که بخواهیم تقدیر شویم+تصاویر

صبح امروز جلسه شورای آموزش و پرورش باحضور فرمانداران و مسئولین اسبق آموزش و پرورش استان برگزار گردید که حاشیه نویسی رهیاب را از این جلسه می خوانید

 

 

 

به گزارش  عصر آبادان ،صبح امروز جلسه شورای آموزش و پرورش باحضور فرمانداران و مسئولین اسبق آموزش و پرورش استان برگزار گردید که حاشیه نویسی رهیاب را از این جلسه می خوانید:

*تقی زاده رئیس آموزش و پرورش استان به عنوان مدیر جلسه ضمن خوش آمد گویی در ابتدای جلسه گفت: امروز ما سه دستورکار داریم که اولین  بررسی سند توسعه آموزش استان خوزستان می باشد.

 

*تقی زاده از علایی عضو انجمن خبرگان برنامه ریزی دعوت کرد تا در خصوص سند توسعه آموزش و پرورش توضیحات لازم را بدهد که استاندار در همین حین میکروفون خود را روشن کرد و زودتر از علایی شروع به صحبت کرد ، مقتدایی در صحبت چند دقیقه ای خود از وضعیت آموزشی در استان گلایه هایی مطرح کرد.

مقتدایی گفت:در زندان که یک تابی بخورید می بینید عمده آنها جوان ۱۸ تا ۲۰ ساله هستند از ۱۰ نفر که سوال کردم ۸ نفر آنها یا بیسواد بودند یا تحصیلات ابتدایی داشتند فقط یک نفر دیپلم داشت.

وی ادامه داد:خروجی های آموزش و پرورش استان قرار است فردا مشکلات این استان را حل کنند وقتی معدل اینها ۱۰ و ۱۲و۱۳ است باید با التماس و خواهش تازه استخدامش کنیم آن وقت چنین فردی که مدیر نمی شود.

 

 

*بعد از صحبت های استاندار  نوبت به علایی رسید و او به تشرح سند چشم انداز توسعه آموزش و پرورش استان پرداخت: وی چند دقیقه ای توسط فایل Pdf توضیحات خود را ارائه داد ، و بعد از او نوبت به مهندس کیارشی رسید تا توضیحات خود را در خصوص سند توسعه آموزش و پرورش ارائه دهد

بعد از اتمام توضیحات اعضای انجمن خبرگان برنامه ریزی ، مسئولان اسبق آموزش و پرورش استان و شهردار اهواز که در جلسه حاضر بودند پیشنهادات خود را مطرح کردند.

یکی از آیتم های جلسه که تقدیر از اعضای شورای آموزش و پرورش بود به دلیل عدم امضای تقدیرنامه های اعضا توسط استاندار لغو شد ، مقتدایی علت این اقدام را اینطور بیان کرد که ما کاری نکرده ایم که بخواهیم تقدیر شویم ، ان شاالله در یک جلسه دیگر این کار را خواهیم کرد.گفتنی است که شورای آموزش و پرورش استان خوزستان به دلیل کسب رتبه برتر در کشور مورد تقدیر واقع شده بود.

در حاشیه این جلسه از کتاب سلامت رونمایی شد و مسئول آموزش و پرورش خبر داد: این کتاب قرار است در مقطع دبستان و اول متوسطه جهت آشنایی دانش آموزان به مسئله سلامت و بهداشت ارائه گردد.