تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۰۳:۱۵:۵۰
کد مطلب : 45745
فرماندار ویژه آبادان :

استاندار پیگیر ایجاد منطقه آزاد دامپروری است/۲شهر و ۶۰ روستای آبادان خارج از منطقه آزاد هستند

عصر آبادان : عزیزا.. شهبازی اظهار داشت:منطقه آزاد یک جمعیت ۵۰۰هزارنفری را تحت پوشش خود دارد باید تلاش کرد تا معیشت مردم بهتر شود به عنوان فرماندار آبادان اعلام می کنم منطقه آزاد شدن آبادان و خرمشهر روی وضع زندگی و رفاه مردم خیلی تاثیر گذاشته است.

 

به گزارش عصر آبادان :  عزیزا.. شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در گفتگو با رهیاب در خصوص اظهار نظر مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند مبنی بر اینکه تمام اداره‌های آبادان و خرمشهر زیر نظر مدیریت منطقه آزاد اروند قرار خواهند گرفت گفت:کل آبادان و خرمشهر جزو منطقه آزاد نیستند دو شهر اروند و چوئبده و حدود ۶۰ روستا خارج از منطقه آزاد هستند ادارات دیگری هم که هستند ، اینجا قانون سکته دارد.

وی ادامه داد:تکلیف این مجموعه ها که خارج از آبادان و خرمشهر هستند چه می شود؟ قانون تقسیمات کشوری از قانونی که این آقایان می گویند بالاتر است تکلیف خدمات رسانی به آنها چه می شود؟

 عزیزا.. شهبازی تصریح کرد:مهم این است که ما همه در جمهوری اسلامی و در دولت تدبیروامید هستیم ما جدا از مسائل ساختاری ، آماده هستیم منطقه آزاد را در انجام ماموریت های اساسی مثل تولید شغل و اشتغال که به عهده دارد کمک کنیم.

وی افزود:در  ماده ۱۱۲ قانون که آقایان به آن استناد می کنند نهادهای حاکمیتی، امنیتی و دفاعی خارج از این موضوع هستند اما ما با منطقه آزاد هماهنگ هستیم و ظاهرا این اختلاف ساختاری در تمام مناطق ازاد وجود دارد این مشکل ساختاری اولویت اول ما نیست اولویت اول ما انجام ماموریت هایمان برای مردم رنج کشیده آبادان و خرمشهر است.

فرماندار ویژه آبادان در خصوص آخرین وضعیت حصارکشی منطقه آزاد اروند اظهار داشت:نقشه حصارکشی آماده شده است این منطقه ۳۴ هزار کیلومترمربع وسعت دارد قراردادی هم بسته شده و یک کارهایی برای حصار کشی دارد انجام می شود.

وی ادامه داد:منطقه آزاد یک جمعیت ۵۰۰هزارنفری را تحت پوشش خود دارد باید تلاش کرد تا معیشت مردم  بهتر شود  به عنوان فرماندار آبادان اعلام می کنم منطقه آزاد شدن آبادان و خرمشهر روی وضع زندگی و رفاه مردم خیلی تاثیر گذاشته است.

معاون استاندارخوزستان تاکید کرد:تصمیم هایی که استاندار برای مردم خوزستان می گیرد واقعا قهرمانانه و ایثارگرانه است ، بحث تردد خودروها در سرتاسر خوزستان یک نمونه آن است، امروز آقای مقتدایی دنبال منطقه ازاد دامپروری است وی دارد از آبرو و اعتبار خودش خرج می کند من اسم این کارهای استاندار را جانفشانی می دانم ولی همه باید به او کمک کنند.