تاریخ انتشار خبر: ۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۷:۵۱
کد مطلب : 26968

استدلال جالب یکی از منتقدین، به جشن سعد آباد

ابوترابی با انتقاد از برگزاری جشنی که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه در سعدآباد برگزار شده بود، به بررسی دلایل نقد خود پرداخت.

به گزارش   پانا،ابوالفضل ابوترابی رئیس شورای نظارت بر رفتار نمایندگان در خصوص جشن سعد آباد که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) و بزرگداشت مقام زن برگزار شده و طی آن به ۵ تن از بانوان کارآفرین یک سکه اهدا شده بود، به خبرنگار پارلمانی پانا گفت: اصل جشنی بوده که برگزار شده و از بیت المال هزینه شده و نتیجه آن باب شدن این امر در پایتخت به تبع رییس جمهور، استان ها به تبع پایتخت و شهرستانها به تبع استان ها، در مکانی منتسب به خاندان پادشاهی است.

وی در پاسخ به این سوال که مشکل، برگزاری این جشن در سعد آباد است؟ تصریح کرد: خیر مشکل این است که اگر این سبک باب شود قابل مهار کردن نیست.

ابوترابی تاکید کرد: من با اینگونه هزینه کردن پول بیت المال مخالفم.

رییس شورای نظارت بر رفتار نمایندگان در قبال این پرسش که “می توانید هزینه کرد این جشن را بیان کنید؟” اظهار داشت: از جیب پدرشان که خرج نکرده اند. یک ریال هزینه بنزین شده که اینها را به این مهمانی برسانند. اصلا با ماشین خوشان رفته باشند، لامپ آن کاخ آن شب روشن بوده یا نبوده است؟ هزینه کردن پول بیت المال اگر از این روش باب شود در استان ها ترویج خواهد شد و نمی توانیم کاری با آن کنیم؛ این یک کار پیشگیرانه است.

به گزارش خبرنگار پانا، هفته گذشته به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) مهمانی در کاخ سعد آباد با حضور همسران سفرای کشورهای دیگر برگزار شد که چند تن از نمایندگان مجلس از تریبون رسمی کشور اخباری از چگونگی برگزاری مراسم ارایه کردند اما روز گذشته این مطالب از سوی حداد عادل و باهنر رد شده و تاکید کردند این مراسم از نمومنه های مشابه خود در سالهای گذشته هزینه کمتری برای دولت داشته است.

گفتنی است در ابتدا اینگونه ادعا شده بود که تمام مدعوین این جشن ۵ سکه هدیه گرفته اند، اما شب گذشته حداد عادل و محمد رضا باهنر ادعای برخی نمایندگان در این خصوص را تکذیب کرده و اعلام کردند که تنها به ۵ تن از بانوان فعال در زمینه کارآفرینی با تنها یک سکه تقدیر شده است.

انتهای پیام/