تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۱:۳۸
کد مطلب : 37424
وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد؛

استفاده از ˝راه آهن˝ برای کاستن از سوانح جاده ای اردو های راهیان نور

وزیر آموزش و پرورش گفت: طی توافقی که همکاران در بسیج و سپاه با راه آهن داشته اند امسال برای اعزام اردو های راهیان نور به خصوص در مناطق عملیاتی جنوب کشور برای کاهش سوانح و حوادث جاده ای از راه آهن استفاده خواهیم کرد.

 

 

علی اصغر فانی اظهار داشت: به یاری خداوند طی چند سال اخیر در خصوص امنیت راهیان نور کار های خوبی صورت گرفته است.

وی افزود : مقدماتی که عزیزان در سپاه و بسیج  فراهم کردند در کاهش سوانح موثر بوده و خبر خوشی که به دست ما رسیده این است که از طریق راه آهن هماهنگی های بسیار خوبی صورت گرفته و تعداد زیادی از دانش آموزان را از طریق قطار به اردو های راهیان نور اعزام می شوند.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: امیدواریم تا جایی که مقدور است تمام مسیر هایی که راه آهن دارند و به طور عمده مناطق عملیاتی جنوب کشور را شامل می شود از راه آهن استفاده کنیم تا شاهد حوادث غم انگیز نباشیم.

وی ادامه داد : البته اتوبوس هایی هم که برای اردوهای راهیان نور در نظر گرفته شده با تلاش دوستان طی سال های اخیر از اتوبوس های دارای امنیت بیشتر برای اعزام دانش آموزان استفاده خواهد شد.

فانی یادآورشد: امیدواریم در اعزام های سال تحصیلی جدید شاهد هیچ گونه حادثه ای نباشیم و بتوانیم در مورد اثر بخشی این اردوها بیشتر تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: پس از اینکه به وزارت آموزش و پرورش آمده ام کمیته ای تشکیل دادیم تا بتوانیم از تمام توانمندی های تشکل های دانش آموزی بهره مند شویم.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: از تمام تشکل های بسیج، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و سازمان دانش آموزی خواستیم تا امکانات خود را روی هم بگذارند تا بتوانیم در کار های فرهنگی از توان تمام آن ها بهره مند شویم.

پانا