تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۲:۱۹
کد مطلب : 119326

استقبال از نخست‌وزیر کره تخم‌مرغ +عکس

نخست وزیر کره جنوبی که برای تشریح برنامه‌های دولت به منظور استقرار سامانه موشکی تاد به منطقه سانگجو سفر کرده بود، هدف حمله مردم خشمگین این منطقه قرار گرفت.

 ساکنان خشمگین یک شهرک در کره جنوبی در اعتراض به طرح دولت این کشور برای استقرار سامانه موشکی آمریکایی تاد در مجاورت منطقه خود؛ به سمت نخست وزیر کره جنوبی تخم مرغ و بطری‌های آب پرتاب کردند.به گزارش ابنا، «هوانگ کیو آن» نخست وزیر کره جنوبی روز جمعه برای تشریح برنامه‌های دولت به منظور استقرار سامانه موشکی تاد به منطقه سانگجو در جنوب شرق این کشور سفر کرده بود، ولی بلافاصله پس از آغاز سخنرانی وی در جمع مردم این شهر، ساکنان خشمگین با ایجاد سر و صدا و به نشانه اعتراض به استقرار این سامانه موشکی در منطقه محل سکونت خود، ‌ به سوی نخست وزیر تخم مرغ و بطری‌های شیشه‌ای پرتاب کردند.

ظاهرا هیچیک از این تخم مرغ‌ها مستقیما به شخص نخست وزیر اصابت نکرد و ماموران امنیتی با استفاده از چتر و کیف از وی محافظت کردند.

دولت کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرده بود که قصد دارد به منظور مقابله بهتر با تهدیدات موشکی کره شمالی، سامانه موشکی پیشرفته تاد را در شهرک سانگجو در جنوب شرق این کشور مستقر سازد.

ولی ساکنان شهر سانگجو با برپایی اعتراضات اعلام کردند درباره خطرات احتمالی و بهداشتی حاصل از استقرار این سامانه موشکی در منطقه خود نگران هستند.

استقبال از نخست‌وزیر کره تخم‌مرغ +عکس

استقبال از نخست‌وزیر کره تخم‌مرغ +عکس

استقبال از نخست‌وزیر کره تخم‌مرغ +عکس