تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۸:۰۶:۰۳
کد مطلب : 86583

استقبال رئیس جمهور ونزوئلا از پنج قهرمان + تصاویر

رئیس جمهور ونزوئلا با انتقاد از کسانی که سعی دارند تا ۵ فعال کوبایی را به عنوان جاسوس و تروریسم معرفی کنند آنها را قهرمان نامید.

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا روز گذشته از ۵ فعال کوبایی که پس از توافق تاریخی بین «هاوانا» (پایتخت کوبا) و «واشنگتن» برای عادی‌سازی روابط دو جانبه آزاد شدند تقدیر کرد.

«خراردو هرناندز»، «رامون لابانینو»، «آنتونیو گررو»، «رنه گونزالس»، «فرناندو گونزالس» در سال ۱۹۹۸ به دلیل مبارزه با رهبری و پشتیبانی اقدامات ضد کوبایی در «میامی» از سوی دولت آمریکا متهم شناخته شده و روانه زندان شدند.

رئیس جمهور ونزوئلا ضمن استقبال و به رسمیت شناختن ۵ کوبایی ضد تروریستی که به دعوت رسمی ونزوئلا در این کشور آمریکای لاتین حضور دارند، آژانس‌های خبری بین‌المللی «آسوشیتدپرس»، «رویترز»، «خبرگزاری فرانسه» و «افه» را به ایجاد یک فضای جنگ روانی برای دستکاری و تحریک افکار و اذهان عمومی به ویژه علیه دولتش متهم کرد و این اقدام آن‌ها را مورد محکومیت قرار داد.

وی آژانس‌های خبری مذکور را مورد انتقاد قرار داد و تصریح کرد که آن‌ها با ترویج اطلاعات نادرست قصد منحرف کردن اذهان عمومی را دارند؛ قصد دارند خود را فرشته جلوه دهند در صورتی‌که همانند بزرگ‌ترین قاتل جهان عمل می‌کنند.

نیکلاس مادورو افزود: آژانس‌های خبری مذکور قصد دارند ۵ فعال کوبایی را به عنوان جاسوس و تروریسم جلوه دهند در صورتی‌که آن‌ها برای انجام وظایفی به منظور جلوگیری از حملات تروریستی علیه کوبا در آمریکا بازداشت شده بودند.

رئیس جمهور ونزوئلا ۵ کوبایی آزاد شده را «قهرمان» نامید و اعلام کرد که آن‌ها هم اکنون برای ادای احترام به «هوگو چاوز» در حال بازدید از این کشور آمریکای لاتین هستند.

منبع: ابنا