تاریخ انتشار خبر: ۹ , آذر, ۱۳۹۴ | ۰۴:۰۰:۱۹
کد مطلب : 104137

استقبال رسانه های بومی از تغییر در روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند/سابقه و اهلیت مدیر جدید به کار خواهد آمد

در خبرها دیده و خوانده بودیم که مدیریت روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند بعد از اتفاقات برنامه پایش دچار تغییر شد.

Echresh01

به گزارش عصر آبادان: برپایه این اخبار، انگار هزینه های اهدای سکه و هدایای دیگر با نقش و نگار سازمان منطقه آزاد اروند به عوامل برنامه اقتصادی شبکه اول سیما ، برای این سازمان گران تمام شده و مدیریت روابط عمومی اروند اولین قربانی این اشتباه ، لقب گرفته است.
هرچند میرموسوی در متن استعفایش از اخبار منتشر شده در این باره گلایه خود را ابراز کرد و اینطور وانمود کرد که نقشی در این اقدام نداشته است اما او چه بخواهد و چه نخواهد ممهور شدن هدایا به سازمان منطقه آزاد اروند ، وی را در معرض مسئولیت کار صورت گرفته قرار می دهد و گریزی از آن نیست.
با این حال هر چه بود و هر اتفاقی که رخ داد ، تغییر در این مجموعه برای رسانه های محلی آبادان که به دلیل محروم بودن از رانت رسانه های فرامحلی در محدودیت و معذوریت و بی توجهی قرار گرفته بودند، خبر خوبی بود.
البته میرموسوی در استعفای تقدیمی به مدیرعامل سازمان نیز دست از سر این رسانه ها برنداشت و برکناری خود را محصول جو سازی آنها دانست اما وی باید بپذیرید که یک روابط عمومی موفق هرگز درهای مجموعه خود را به روی بخشی از اصحاب رسانه نخواهد بست و به جای برخورد قهری و حذفی به  فکر ایجاد ارتباط و تعامل و بهره گیری از آنها در جهت منافع سازمان متبوعش خواهد بود حتی اگر از جهت فکری و سیاسی ، همراه و هم راستا نباشند.
به هر ترتیب ، مدیر روابط عمومی این سازمان تغییر کرده و اکنون فرد دیگری عهده دار این مسئولیت شده است.
فردی که رزومه و کارنامه خوبی از مسئولیت های مختلف استانی به همراه دارد و بومی بودن  و اهلیت ، شاخصه مهم وی به شمار می آید.
این ویژگی از آن جهت مهم است که  در طول سالیان اخیر اغلب رسانه های بومی اعم از وب سایت های خبری و جراید و مطبوعاتی که در سطح شهرستان فعالیت داشتند مورد کم توجهی و بی اعتنایی قرار گرفته بودند و روابط سازنده و اثرگذاری میان سازمان و این دست رسانه ها وجود نداشت.
اما عچرش می تواند با بهره گیری از این فرصت مهم ، اشتباهات صورت گرفته در گذشته را جبران کند و به دور از جناح بندی های سیاسی و پرهیز از نگاه های تک بعدی ، فعالیت سازمان خود را در دل این رسانه ها جای دهد و به رسالت و مسئولیت خود به خوبی عمل کند.
به نظر می رسد در این زمینه ، مدیریت جدید باید ابتدا به سراغ رسانه های محلی ای برود که به دلیل تنگ نظری های قبلی ، محروم تر و منزوی تر از سایرین نسبت به حمایت های سازمان (ها) به ادامه فعالیت خود مشغول اند و اتفاقاً نقشی پر رنگ در اثرگذاری و دایره وسیع تری از مخاطب بومی را در اختیار دارند.