تاریخ انتشار خبر: ۳ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۰۲:۴۸:۳۰
کد مطلب : 100132
همزمان با ورود خدام حرم رضوی صورت گرفت؛

استقبال مردم آبادان و خلق صحنه هایی عاشقانه از ارادات به حضرت رضا(ع)+تصاویر

عصر آبادان:خادمان حرم رضوی (ع) امروز میهمان خطه ولایتمدار آبادان بودند و مورد استقبال گرم و صمیمی مردم این شهر قرار گرفتند.

به گزارش عصر آبادان ، امروز دوشنبه ، دومین روز از ششمین ماه سال ۹۴ شمسی ، خورشید تابستانی آبادان که از کرانه شرق طلوعی دوباره داشت خوب می دانست که نفحات روح بخش سلطان طوس صبح دل های بیداران و مشتاقان حضرتش را بهاری خواهد کرد و نسیمی جان فزا به سینه های مملو از عشق و شور مردم ولایتمدار آبادان وزیدن خواهد گرفت.

آری ، امروز خادمان حضرت امام رضا علیه السلام ، هشتمین اختر تابنده آسمان پر نور امامت ، در ادامه کاروان فرهنگی جشنواره رضوی ، به شهر شهادت و مقاومت ، آبادان قهرمان رسیدند و در میان انبوه مشتاقان و ارادتمندان آن امام همام ، با استقبالی گرم و صمیمی مواجه شدند.

از بدو ورود خادمان حرم رضوی(ع) ، برنامه های فوق العاده معنوی و مختلفی برگزار شد اما شاید عمومی ترین و مهمترین برنامه در عصر امروز یعنی برپایی کاروان استقبال از منطقه احمدآباد اتفاق افتاد.

جایی که همه مردم صرف نظر از گرایش های فکری ،جنبه های رفتاری و اشکال و سلایق و زیان گوناگون جمع شدند و با هزار جور نذر و نیاز متفاوت ، دخیل نگاه گریان خود را به پرچم متبرک آستان قدس حرم رضوی علیه السلام ، گره زدند و صحنه هایی جاودانه از عشق و ارادت به ساحت معصوم و مطهر اهل بیت علیهم السلام را رقم زدند.

آیت الله حیدری نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری سخنران مراسم پایانی نیز آنچه دیده بود را جلوه ای از ولایتمداری و پایبندی مردم این دیار به خاندان معظم و مکرم رسول الله خواند و به نمایندگی از مردم آبادان و خوزستان ، مقدم خادمان حضرت امام رضا علیه السلام را گرامی داشت و خاک پای این عزیزان را توتیای چشمان خیس و عاشق ساکنان خطه جنوب کشور دانست.

روشن است هر که بر پیشانی اش مهر ولایت کوبیده باشد در نظر عالم و آدم عزت دارد.همین باعث شد تا منسوبین حرم مطهر امام رضا علیه السلام آن اندازه عزیز شوند تا مورد توسل و تبرک مردم این دیار قرار گیرند و به واسطه ولایت و محبت آن حضرت ، حرمت شان میان امت، تا آسمان بالا رود. خوش به حال آنان که مهر ولایت بر پیشانی شان بکوبند…

و یک چیز هر لحظه به ذهنم تراوش می کند که آقا جان ، قربان دل رئوف و مهربانت وقتی این مردم امروز به جاروکشان صحن و سرایت این طور عرض ارادت کردند و از وجودشان تبرک جستند می توانم تصور کنم که اگر در محضر نورانی شما خاندان عظمت و عصمت قرار گیرند، از سر شوق و عشق دمادم می میرند و زنده می شوند.پس به حق جوادت ، دعا کن از زیارت فرزند نازنینت حضرت صاحب ، بی نصیب نمانند.آمین

 khademin-emamreza-abadan94 (1) khademin-emamreza-abadan94 (2) khademin-emamreza-abadan94 (3) khademin-emamreza-abadan94 (4) khademin-emamreza-abadan94 (5) khademin-emamreza-abadan94 (6) khademin-emamreza-abadan94 (7) khademin-emamreza-abadan94 (8) khademin-emamreza-abadan94 (9) khademin-emamreza-abadan94 (10) khademin-emamreza-abadan94 (11) khademin-emamreza-abadan94 (12) khademin-emamreza-abadan94 (13) khademin-emamreza-abadan94 (14)