تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۲۲:۰۹:۱۹
کد مطلب : 60861

استقلال با ۳ خرید تهاجمی‌تر می‌شود

استقلال نیم‌فصل نخست را با ایستادن در جایگاه پنجم به اتمام رساند آن‌هم در شرایطی کاملاً بحرانی چون نزدیک به ۱۰ هفته بود نه خوب بازی می‌کرد نه نتایج خوبی می‌گرفت.

 اوج ناکامی‌های استقلال شکست در دربی و حذف از جام‌حذفی برابر ذوب‌آهن بود تا انتقادات از چیدمان و تاکتیک‌های تیم به اوج خود برسد چون انتظار می‌رفت با این همه مهره و ستاره، استقلال فوتبالی تماشایی و تهاجمی بازی کند. در واکنش به این انتقادات کادرفنی و در رأس آنها سرمربی استقلال مدعی شدند تمام تلاش خود را خواهند کرد تا بعد از تعطیلات طولانی‌مدت نمایش در حد انتظار از تیم ارائه بدهند تا استقلال بار دیگر به کورس قهرمانی بازگردد.

در این راه استقلالی‌ها در اولین گام حضور فعالی در بازار نقل و انتقالات نشان دادند تا به این شکل نفرات مد‌نظر سرمربی را جذب و دست او را برای ایجاد تغییرات کلی در ساختار تیم باز بگذارند. از لیست خریدهای مد‌نظر استقلالی‌ها می‌توان برداشت کرد سرمربی تیم به اشتباهات خود در چیدمان و تاکتیک‌ها در این فصل پی برده است. استقلال در بیشتر بازی‌های فصل از سیستم رایج ۱-۳-۲-۴ استفاده می‌کند، سیستمی که نقش دو هافبک دفاعی در آن بارزتر از سایر بازیکنان است و اگر این دو مهره بتوانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند تیم راحت‌تر نتیجه می‌گیرد اما زوج امید ابراهیمی و آندرانیک تیموریان به عنوان دو ملی‌پوش استقلال جواب نداد چون آندو در حد انتظار بازی نکرد. موافقت با جدایی آندو می‌تواند این پیغام را دربر داشته باشد که استقلال دیگر تصمیم ندارد در ادامه فصل از دو هافبک دفاعی در ترکیب سود ببرد، تصمیمی که در آخرین بازی مقابل استقلال خوزستان عملی شد و جواب مثبت هم داشت گرچه مشکلات دفاعی این تصمیم را زیر سؤال برد.

در چیدمان جدید استقلالی‌ها روش ۲-۳-۱-۴ مد‌نظر قرار گرفته تا به این ترتیب استقلال بعد از مدت‌ها با دو مهاجم به میدان برود. سجاد شهباززاده به عنوان بهترین گلزن به احتمال فراوان زوجی سرزن و باتجربه همچون عنایتی را کنار خود خواهد داشت (شاید هم جای عنایتی، کاوه رضایی باشد با همان خصوصیات اما جوان‌تر)، پشت این زوج هم مثلث خسرو حیدری، جاسم کرار و محسن مسلمان قرار می‌گیرند. بازیکنانی با قدرت بازیسازی بالا که هر پاس آنها برای مهاجمان می‌تواند بوی گل بدهد. امید ابراهیمی هم به عنوان تنها هافبک دفاعی وظیفه پوشش تدافعی و کانال ارتباطی بین مدافعان و هافبک‌ها را برعهده خواهد داشت. با این تغییر تفکر هم بازی استقلال تهاجمی‌تر می‌شود هم اینکه کادرفنی پاسخ مناسبی به انتقادات اخیر مبنی بر استفاده از یک مهاجم در ترکیب اصلی خواهد داد گرچه هنوز دغدغه‌هایی بابت ساختار تدافعی و خط دفاع وجود دارد.

منبع: خبرآنلاین