تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , تیر, ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۶:۲۵
کد مطلب : 99429
امام جمعه موقت اهواز :

استکبارستیزی جزو ذات انقلاب است و با توافق رو به سستی نخواهد رفت/بدعهدی و پیمان شکنی جزو خلق و خوی امریکایی هاست

حجت الاسلام سیدابوالحسن حسن زاده اظهار داشت:نمایندگان مجلس حتی اگر برجام را تصویب کردند اما راه را برای بازگشت باز بگذارند چرا که بدعهدی و پیمان شکنی جزو خلق و خوی امریکایی ها شده است باید تدبیری اندیشیده شود که در صورت عدم تعهد طرف مقابل ایران هم به روند قبلی خود بازگردد.

حجت الاسلام سیدابوالحسن حسن زاده امام جمعه موقت اهواز در گفتگو با رهیاب با بیان اینکه برجام باید سیر قانونی خود را طی کند مجلس و شورای امنیت ملی در خصوص آن نظر دهند گفت:برخی ها پس از توافق اولیه در سطح بین الملل و داخل کشور فضایی را به وجود دارند که این توافق اولیه به معنای آن است که سیاست های ایران در قبال آمریکا تغییر پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه استکبارستیزی جزو ذات انقلاب است و با توافق رو به سستی نخواهد رفت ادامه داد:فرمایشات رهبر انقلاب در  روز عید فطر در جهت خنثی کردن این فضای به وجود آمده بود تا در کشور برخی چنین تصوری نکنند که دوران استکبار ستیزی انقلاب تمام شده است
 حجت الاسلام سیدابوالحسن حسن زاده تاکید کرد:فرمایشات رهبر انقلاب پایانی بر توهماتی بود که برخی ها به عمد در جامعه جهانی و داخل کشور به آن دامن زده بودند برخی ها از باز شدن سفارت امریکا در ایران سخن گفتند اما جمله حضرت امام که فرمود امریکا شیطان بزرگ است همیشه نصب العین این نظام و انقلاب است.
وی افزود:حتی اگر این توافق تصویب شود اما با توجه به خویی استکباری امریکا و از طرفی ذات استکبار ستیزی مردم و انقلاب ما مبارزه با استکبار ستیزی ادامه خواهد یافت و چیزی از آن کم نخواهد شد.
 امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد:تصویب نهایی توافق مشروط به رای نهایی مجلس است ما از آنها انتظار داریم همانطور که به طرح پایبندی و الزام دولت به دستاوردهای هسته ای با اکثریت آرا رای دادند این متن را هم بدون نگاه جناحی ارزیابی کنند و رعایت خطوط قرمز که رهبر انقلاب تعیین کرده اند را در این متن مدنظر قرار دهند.
حسن زاده تاکید کرد:نمایندگان مجلس حتی اگر برجام را تصویب کردند اما راه را برای بازگشت باز بگذارند چرا که بدعهدی و پیمان شکنی جزو خلق و خوی امریکایی ها شده است باید تدبیری اندیشیده شود که در صورت عدم تعهد طرف مقابل ایران هم به روند قبلی خود بازگردد.
وی اضافه کرد:بنا نیست فقط ما کوتاه بیاییم و تحریم ها به صورت اتوماتیک با پیشنهاد یک کشور بازگردد قطعا این توافق به این نحو یک توافق متزلزل است از اول قدم های استواری برداشته شود و متن محکمی تصویب شود که در شان نظام و مردم باشد.