تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۹:۰۹:۱۷
کد مطلب : 19660
یادداشت روز/ منتطری

استیصال تاکتیکی در برابر بصیرت رسانه ای و تغییر موضع ناگهانی / برنامه جدید= رفتن زیر چتر فرهنگ و هنر!

امروز نوشتند: به هیچ وجه به نهادهای ارزشی همچون نهاد امامت جمعه توهینی نکرده اند و جالب تر اینکه در ادامه آوردند: حتی از اصل تجمع مخالفان کنسرت ها در آبادان دفاع نیز شده است!

عصر آبادان – پایگاه خبری رهیاب خوزستان و سرویس استانی خبرگزاری فارس پس از هجمه ی برنامه ریزی شده ی مخالفان تعطیلی برگزاری کنسرت غیر قانونی در آبادان ، توهین به نهادهای ارزشی این شهر و تحریک افکار عمومی برای تشکیل جریان مخالف،  در مطالبی ، مواضع اصولی و شفاف خود در قبال پشت پرده ی اجرای کنسرت های موسیقی در استان و به ویژه شهر آبادان را ابراز کرده و با انتشار یادداشت ها و تهیه گزارش های حساب شده ، راه های غلبه جریان مسموم ابتذال بر فضای فکری وفرهنگی جامعه استان و آبادان را به شکل قابل توجهی سد کردند.

تکرار این رویه از سوی رسانه های ارزشی موجب شد آن دسته از افرادی که در صدد برآشفتن احساسات جوانان و هنر دوستان بودند در اقدامی جالب توجه از مواضع قبلی خود دست کشیده و رفتارهای چند روز اخیر خود را انکار کنند.

تا جایی که نوشتند: به هیچ وجه به نهادهای ارزشی همچون نهاد امامت جمعه توهینی نکرده اند و جالب تر اینکه در ادامه آوردند:  حتی از اصل تجمع مخالفان کنسرت ها در آبادان دفاع نیز شده است.

موضع اخیر به خوبی نشان می دهد جایگاه قانونی ، پایگاه اعتقادی و بنیان فکری این دسته از افراد که با تکیه بر آنها نقشه ی راه شان ترسیم می شود،  با نقدهای منطقی و شفاف رسانه های موثر استانی دچار سستی شدیدی شده و اکنون آنها را در موقعیت ضعف قرار داده است.

البته نیک می دانیم که این رفتارها به معنی برگشتن از انگیزه ها و اهداف نیست بلکه وسیله ای  برای تغییر روش ها و تاکتیکها است.

پناه بردن به ساحت  فرهنگ و هنر و استفاده ابزاری از عنوان “فعالان فرهنگی” برای کسانی که در چند وقت اخیر از هیچ تلاشی برای دفاع از اقدامات ضد فرهنگی فروگذار نکرده و با یادداشت های متعدد و قارچ گونه و تایید نظرات موهن در صدد راه اندازی موج نارضایتی در سطح شهر آبادان واستان بودند ، در راستای همین امر است.

اگر به نظر می رسد با اتخاذ روش جدید سعی بر همراه کردن اهالی محترم فرهنگ و هنر آبادان با خود و در واقع بردن عوامل ضد فرهنگی زیر چتر  فرهنگ و هنر داشته و با استفاده از عناوینی همچون  ” هنرمندان آبادان نه منحرف هستند نه سودجو ” قصد دارند  با استفاده از پایگاه اجتماعی جامعه هنرمندان از تبعات رفتار هنجارشکنانه شان بگریزند.

فارغ از این ، آنچه امروز به مومنین آبادانی نیرو می دهد تشخیص همگانی و وحدت رویه مردم انقلابی و نخبگان و رسانه های ارزشی است که موجب شده موضوع برگزاری کنسرت های مبتذل ، سطح گسترده ای از فضای فرهنگی استان را تحت تاثیر خود قرار دهد و کاری کند تا دیگر شهرهای استان و کشور برای مواجهه با ابتذال و برنامه های غیرمتعارف و ضد اسلامی احساس مسئولیت بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند.

انتهای مطلب/