تاریخ انتشار خبر: ۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۳:۳۷:۲۱
کد مطلب : 63085
کلاشینکف AK-12

اسلحه جدید ارتش روسیه + تصاویر

کلاشینکف AK-12 با قابلیت و کارایی فوق العاده پس از دو سال آزمایش های متعدد به عنوان سلاحی جدید در ارتش روسیه بکارگیری می شود.

 کلاشینکف مدل  AK-12 روسیه جدیدترین سلاح پیشرفته ای است که توسط ارتش روسیه بکارگیری خواهد شد. این نوع کلاشینکف به لحاظ ارگونومی تفاوت فاحشی با مدل های قبلی داشته و از کارایی بالاتری برخوردار است.

راشاتودی ضمن بررسی ابعاد این سلاح مدرن نوشته است که افزایش احتمال تشانه گیری دقیق تر، قنداق تاشو، بهبود سامانه ی کشویی و مکانیسم تکرار شلیک، مگسک جدید، بهبود کیفیت لوله، نرم تر شدن شلیک، امکان استفاده از فشنگ های گوناگون، امکان استفاده از نارنجک انداز در قسمت تحتانی سلاح، امکان شلیک و تعویض خشاب در صورت بروز جراحت و زخمی شدن سرباز، استفاده از سیستم گازی در شلیک، امکان تغییر طول اسلحه و ارتفاع زنخدان، پوشش سخت لوله، امتداد محور و لوله با قنداق و کاهش ضربه و لگد در زمان رگبار از دیگر ویژگی هایی است که سلاح فوق نسبت به مدل های پیشین از آن برخوردار است.

 

 

کلاشینکف AK-12 بسته به کالیبرهایش می تواند به خشاب ۳۰ ، ۶۰ و یا ۹۰ گلوله ای مجهز شود. این کلاشینکف همچنین قابلیت نصب تجهیزاتی نظیر دوربین پیشرفته جنگی، سامانه های لیزری و نوری و سامانه تنظیم سرعت گلوله را دارد.

ولادمیر ازلوبین طراح این کلاشینکف می باشد. وی این سلاح را در سال ۲۰۱۱ طراحی نمود و در طول دو سال اخیر آزمایش های متعددی مبنی بر قابلیت های این سلاح صورت پذیرفت و پس از دریافت مجوز اکنون در ارتش روسیه به کار گیری می شود.

 

 

مشخصه های اصلی سلاح:

طول سلاح: ۹۴۰ میلیمتر در حالت باز و ۷۳۰ میلیمتر در حالت قنداق

طول لوله: ۴۱۵ میلیمتر

برد مفید: ۱۰۰۰ متر

سرعت اولیه ی گلوله: ۹۰۰ متر بر ثانیه

حجم خشاب: ۳۰ یا ۶۰ گلوله ای ( خشاب های جعبه ای )، ۹۰ گلوله ای ( خشاب های گرد )

 

 منبع: فرهنگ نیوز
انتهای پیام