تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۷:۲۶:۲۵
کد مطلب : 77142

اسیدپاشی با انگیزه مبهم

دعوای دو دزد سابقه‌دار داخل پراید سرقتی حادثه اسیدپاشی را رقم زد.

به نقل ازجوان، ساعت ۲و۳۰ دقیقه بامداد دیروز مأموران گشت کلانتری ۱۰۶ نامجو متوجه خودرو پرایدی شدند که بدون سرنشین کنار کوچه به صورت روشن رها شده بود. مأموران در حال بررسی وضعیت به هم ریخته خودرو بودند که با شنیدن صدای‌ آی سوختم مرد جوانی در همان نزدیکی به او نزدیک و متوجه شدند مرد دیگری در حال پاشیدن آب به روی این مرد است.

مرد جوان که شاهرخ نام داشت به پلیس گفت: لحظاتی قبل یکی از دوستانم به بدنم  اسید پاشید و از محل گریخت. مأموران در اولین گام مرد مصدوم را به بیمارستان منتقل کردند. معاینات اولیه نشان داد که مچ دست چپ و پای چپ شاهرخ با مایع اسیدی دچار سوختگی شده است. در حالی که مصدوم تحت معاینات پزشکی قرار داشت تحقیقات مأموران کلانتری نشان داد پراید رها شده ساعتی قبل از خیابان جمهوری سرقت شده است.

صاحب خودرو گفت: خودرو پرایدم در جلوی خانه‌ام پارک بود که نیمه‌های شب متوجه شدم سرقت شده است.  پسر جوانی هم که بعد از حادثه اسیدپاشی به کمک مرد مصدوم آمده بود، گفت: زمان حادثه همه خواب بودند و من در خانه‌مان نشسته بودم که متوجه صدای دلخراش مردی از داخل کوچه شدم. وقتی پنجره را باز کردم، مرد مصدوم را دیدم و متوجه شدم که مرد دیگری در حال فرار است. من هم به کمک مرد زخمی رفتم.

شاهرخ هم به مأموران گفت: ساعتی قبل در خانه بودم که یکی از دوستانم به نام بهمن با من تماس گرفت و گفت که داخل کوچه منتظر من است. وقتی به داخل کوچه رفتم بهمن داخل پرایدی نشسته بود و خواست من سوار شوم. وقتی سوار شدم او موضوع اختلاف قبلی را که داشتیم پیش کشید و با من مشاجره و بعد هم به من فحاشی کرد. من از خودرو پیاده شدم و به او اعتراض کردم که ناگهان بهمن مایع داخل شیشه‌ای را به بدنم پاشید. ابتدا فکر کردم که آب است اما ناگهان بدنم سوزشی گرفت که طاقت تحمل آن را نداشتم و فریادم به آسمان بلند شد. پس از این او خودرو پراید را جا گذاشت و فرار کرد. از سوی دیگر مأموران پلیس در بررسی سوابق متهمان سابقه‌دار دریافتند که شاهرخ و بهمن هر دو در کارنامه‌شان سابقه سرقت ثبت شده است. بنابراین شاهرخ را برای تحقیقات بیشتر بازداشت کردند.

در حالی که بررسی‌های میدانی حکایت از آن دارد شاهرخ و بهمن هر دو در سرقت پراید دست داشته‌اند و بعد از سرقت به دلایلی با هم درگیر شده‌اند و بهمن به بدن همدستش اسید پاشیده و فرار کرده است اما متهم صبح دیروز در دادسرای جنایی دوباره مدعی شد که در سرقت پراید دست نداشته است.

متهم برای تحقیقات بیشتر و روشن شدن زوایای پنهان حادثه به دستور قاضی حسین‌پور بازپرس ویژه قتل از دادسرای جنایی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. مأموران در تلاشند تا بهمن را دستگیر و راز ماجرای اسیدپاشی را برملا کنند.