تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۸:۰۷
کد مطلب : 64334

اشتباه توئیتری، پایگاه های داعش را لو داد

پس از فاش شدن این اشتباه، ابوعبدالرحمن ناچار شد ۴۵ پست خود را در هفته جاری حذف کند، زیرا همه این پست ها دارای مکان نما بودند.

 

العالم: روزنامه انگلیسی “گاردین” نوشت: “مارک تایلر” شهروند نیوزیلندی که در سال ۲۰۱۲ برای پیوستن به داعش به سوریه رفت، خود را “ابوعبدالرحمن” نامید.

وی پس از رسیدن به سوریه، ویدیویی ضبط کرد که آن گذرنامه نیوزیلندی خود را به آتش کشید.

یکی از پژوهشگران، در اوایل ماه دسامبر گذشته با بررسی این ویدیو مشخص کرد که این ویدیو در منزلی در یکی از مناطق اطراف شهر رقه در سوریه فیلم برداری شده است.

پس از فاش شدن این اشتباه، ابوعبدالرحمن ناچار شد ۴۵ پست خود را در هفته جاری حذف کند، زیرا همه این پست ها دارای مکان نما بودند.

به نوشته روزنامه گاردین، بسیاری از افرادی که از کشورهای غربی نظیر فرانسه، کانادا و انگلیس به گروه های تروریستی به ویژه داعش پیوسته اند، مرتکب همین اشتباه شده اند و اطلاعاتی که خودشان منتشر کرده اند، نهادهای قضایی را در تامین اسناد و مدارک اثبات اتهامات وارده به آنان یاری می کند. این اطلاعات همچنین نقش به سزایی در افشای محل اختفا و پایگاه های داعش دارد.

ابوعبدالرحمن پیش از این با منتشر کردن ویدیویی در یوتیوب، دلایل عزیمتش به سوریه را توضیح داده و تاکید کرده بود که تا وقتی کشته شود، همچنان در سوریه خواهد ماند.

پلیس نیوزیلند، ابوعبدالرحمن را از سال ۲۰۰۹، پس از دیدار با یک نیوزیلندی تندرو به نام “مسلم بن جون” در یمن، تحت نظر گرفت. بن جون، در سال ۲۰۱۳، در یک حمله هوایی، به همراه یک استرالیایی به نام “کریستوفر هاروارد” به هلاکت رسید.