تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , مهر, ۱۳۹۳ | ۰۹:۳۵:۰۴
کد مطلب : 48462
امام جمعه خرمشهر:

اشتباه دوران سازندگی برای خرمشهر نباید تکرار شود / خدمت به خرمشهر صدقه نیست،وظیفه است

عصر آبادان: امام جمعه خرمشهر گفت: به خرمشهر در دوران سازندگی سرمایه‌های مالی فراوان تزریق شد که با کمال تاسف به خاطر ضعف مدیریت امروز شاهد آبادانی آن نیستیم و این اشتباه نباید مجددا تکرار شود.

خبرگزاری فارس: آمریکا قصد مبازره با تروریست را ندارد/ داعش تکمیل کننده القاعده است

موسوی امام جمعه خرمشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته به اجلاس شهرداران کلانشهرها در خرمشهر اشاره کرد و اظهار داشت : از این اجلاس نتایجی به دست آمد که بر حسب تجربه تا آنها را از نزدیک لمس نکرده و شاهد تحقق آنها نباشیم باور آنها به طور کامل محقق نمی‌شود.

موسوی با تاکید بر نقش بزرگ خرمشهر در دفاع مقدس و آرامش فعلی کشور، بیان کرد: خرمشهر شهری است که تمام کشور آرامش و امنیت فعلی خود را مرهون شهامت و استقامت این شهر و مردمانش است و انجام هر کاری برای خرمشهر نه تنها توهین و به مصداق صدقه نیست بلکه انجام وظیفه است.

امام جمعه خرمشهر، تخصیص اعتبار برای آبادانی خرمشهر را از نتایج اجلاس شهرداران خواند و عنوان کرد: به خرمشهر در دوران سازندگی سرمایه‌های مالی فراوان تزریق شد که با کمال تاسف به خاطر ضعف مدیریت امروز شاهد آبادانی آن نیستیم و این اشتباه نباید مجددا تکرار شود.

وی، پرداخت وجه برای انجام کارهای عمرانی را یک اشتباه خواند و افزود: در این اجلاس، این نتیجه حاصل شد که با تشکیل اتاق فکر متشکل از کارشناسان و دلسوزان شهر، به سنجش آسیب‌ها پرداخته و اولویت‌ها تعیین شود و سپس تیمی از شهرداران نیز کار کارشناسی خود را در منطقه آغاز کند و در نهایت در جلسه‌ای با همفکری و تفاهم خروجی حاصل می‌شود که توسعه شهرستان را به همراه خواهد داشت.

امام جمعه خرمشهر در بخشی دیگر از سخنان خود، مطالبات مردم را برشمرد و گفت: با آغاز فصل بارندگی، آب‌های سطحی در معابر جمع شده که رسیدگی به این امر و انجام کارهایی برای دفع این آب‌های سطحی از درخواست‌های مردم است.

موسوی ادامه داد: جمع‌آوری بیمارانی که مبتلا به بیماری جنون هستند از اماکن عمومی، ساماندهی بازار که از دغدغه‌های بسیاری از مردم و مسئولان است که باید به آن توجهی جدی شود.

وی، انعکاس این مطالبات را به مسئولان ضروری خواند و ادامه داد: در مدت اخیر حیوانات ولگردی همچون سگ در شهر زیاد دیده می‌شوند و از شبکه بهداشت و شهرداری انتظار می‌رود برای اتلاف یا جمع ‌وری این حیوانات اقدام کند.

امام جمعه خرمشهر در پایان گفت: هم‌سطح‌سازی معابر و خیابان‌ها از دیگر درخواست‌ها و مطالبات مردم خرمشهر است که امیدواریم به گوش مسئولان مربوطه برسد.