تاریخ انتشار خبر: ۲ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۴:۳۷
کد مطلب : 123114
فرماندار خبرداد:

اشتغالزایی بنیاد برکت برای بیش از ۲ هزار نفر در آبادان

فرماندار شهرستان آبادان از ایجاد فرصت اشتغال برای بیش از ۲ هزار نفر توسط بنیاد برکت خبر داد

بنیاد برکت

فرماندار شهرستان آبادان از ایجاد فرصت اشتغال برای بیش از ۲ هزار نفر توسط بنیاد برکت خبر داد.

عزیزاله شهبازی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های بنیاد برکت برای اشتغال‌زایی در آبادان اظهارکرد: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) زمینه‌ اشتغال بیش از ۲۱۷۵ نفر را مهیا کرده است.

وی افزود: بنیاد برکت تاکنون در دو طرح توانمندسازی اقتصادی در مناطق محروم شهرستان آبادان با حجم کل سرمایه‌گذاری ۷۸۳ میلیارد ریال مشارکت داشته است.

شهبازی تصریح کرد: حجم سرمایه‌گذاری در یکی از این طرح‌ها بیش از ۷۱۶ میلیارد ریال با ایجاد فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم برای ۱۹۲۵ نفر و میزان سرمایه‌گذاری برای طرح دیگر بیش از ۶۷ میلیارد بوده که منجر به ایجاد اشتغال برای ۲۵۰ نفر شده است که بنیاد برکت از طرح اخیر خارج شده و سهام خود را به کارآفرین شریک واگذار کرده است.

وی با اشاره به این‌که برخی از مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ شهرستان آبادان از داشتن مدارس مناسب محروم هستند، تصریح کرد: بنیاد برکت به منظور محرومیت‌زدایی از این مناطق تاکنون ساخت یک مدرسه‌ ۶ کلاسه را در یکی از مناطق محروم آبادان به پایان رسانده و عملیات احداث ۶ مدرسه‌ دیگر را در دست اقدام دارد.

معاون استاندار و فرماندار آبادان ضمن قدردانی از اقدامات بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق محروم شهرستان آبادان بیان کرد: بسیاری از مدارس مناطق محروم شهرستان آبادان نیازمند نوسازی است و مسئولان این شهرستان برای فعالیت‌های عمرانی، اقتصادی و فرهنگی بنیاد برکت در مناطق محروم استقبال می‌کند.

مرجع / ایسنا