تاریخ انتشار خبر: ۴ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۲۱:۰۱:۰۰
کد مطلب : 121059
رئیس اداره امور آبفای آبادان:

اصلاح شبکه آب چوئبده ۱۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

رئیس اداره امور آب و فاضلاب آبادان گفت: برای اصلاح شبکه آب چوئبده ۱۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز است

رئیس اداره امور آب و فاضلاب آبادان گفت: برای اصلاح شبکه آب چوئبده ۱۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

ابراهیم شریفی فرد افزود: با توجه به کمی اعتبارات بخش آب و فاضلاب تامین و تخصیص این میزان اعتبار در طول یک سال ناممکن است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کشور در شرایط بحرانی در بحث آب قرار دارد، اظهار کرد: سرانه مصرف آب در آبادان در طول یک شبانه روز ۵۰۰ لیتر است که این مصرف نامتعارف و زیاد است و باید یک عزم جدی همگانی اعم از رسانه ها، ائمه جمعه و مسئولان در زمینه ایجاد فرهنگ اصلاح مصرف در شهر ایجاد کنیم.

رئیس اداره امور آب و فاضلاب آبادان تصریح کرد: در سال گذشته به رغم وجود تمامی مشکلات و کمبودها ناشی از تحریمها و کمی اعتبارات اما توانستیم کارهای خوبی را در سطح شهرستان آبادان به انجام برسانیم.

وی گفت: طی یک سال گذشته به دلیل شرایط خاصی که در آبادان به وجود آمد ۹ میلیارد تومان اعتبار در بخش آب و فاضلاب شهری هزینه کردیم که اگر چنین نمی شد شرایط بدتر از الان بود.

شریفی فرد افزود: بهره مندی ۲۵ هزار مترمکعبی آب از طرح غدیر در اوایل سال گذشته به ۷۵ هزار متر مکعب در زمان فعلی رسیده که این افزایش توزیع سبب بهبود کیفی آب شرب شهرهای آبادان، اروندکنار، چوئبده و مینوشهر شده است.

رئیس اداره امور آب و فاضلاب آبادان با اشاره به تحویل خطوط آب شهر اروندکنار از دی ماه سال گذشته و در پی دستور فرماندار آبادان عنوان کرد: توانستیم بخش زیادی از شکستگی های چندین ساله خطوط را تعویض و به جای آن خطوط جی. پی. آر را به منطقه بیاوریم.

مرجع / مـهـر