تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۳:۳۱
کد مطلب : 73161

اصلاح طلبان ، پاشنه آشیل دولت یازدهم در خوزستان/زنگنه و ابتکار زیر تیغ نقدهای خاکی

طی روزهای گذشته بحران ریزگردها در استان خوزستان موجب شد که انتقادات از دولتمردانی که در پیگیری تعهدات زیرمجموعه خودکوتاهی کردند شدت بیشتری پیدا کند.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ؛ طی روزهای گذشته بحران ریزگردها در استان خوزستان موجب شد که انتقادات از دولتمردانی که در پیگیری تعهدات زیرمجموعه خودکوتاهی کردند شدت بیشتری پیدا کند.

فلش اصلی انتقادات نیز به سمت معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست بود چرا که عدم نظارت بر اجرایی شدن مصوبات قبلی دولت برای جلوگیری از بروز چنین بحرانی از جمله وظایف این سازمان محسوب می شود که این سازمان بنا به آن چه که رخ داده در انجام آن کوتاهی کرده است.

اظهارات سیاسی رئیس سازمان محیط زیست نیز موجب افزایش نارضایتی نسبت به عملکرد وی در قبال این بحران شد چرا که در زمانی که مردم خوزستانی یکی یکی به علت تنگی نفس بر تخت بیمارستان ها می رفتند وی به جای همدردی و حضور در استان سفر خودرا لغو و مشغول به انشای سیاست بود.

در همین زمینه حسینی نماینده مردم اهواز در گفتگو با رهیاب عنوان کرد: اینکه مشکل در استانی با ۴میلیون و ۳۰۰هزارنفر جمعیت به وجود می آید و ایشان به دلیل کنسل شدن پرواز برمی گردد نشان دهنده عدم اهمیت به این موضوع است چراکه می توانست زمینی بیاید.

پس از ابتکار دومین مدیری که بیش ترین حجم انتقادات را در بحران ریزگردها متوجه خود دیده بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت دولت یازدهم است.

عدم پیگیری وتامین منابع مالی توسط وزارت نفت برای مالچ پاشی اراضی بیابانی خوزستان یکی از عمده ترین انتقادات به بیژن نامدار زنگنه است،گفته می شود وزارت نفت کم تر از ۱۵درصد از تعهدات خود برای مالچ پاشی اراضی بیابانی خوزستان عمل کرده است.

معاون عمرانی استاندار خوزستان نیز با انتقاد از این مساله گفت: سال‌های گذشته هیات دولت ۲۰۰ هزار هکتار را با اعتباری بالغ بر ۴۷۸ میلیارد تومان برای تثبیت شن‌های روان تصویب کرد و مقرر شد این اعتبار از منابع مالی نفت تامین شود اما متاسفانه فقط ۲۵ هزار هکتار از سطح مصوب انجام گرفت و برای مابقی اراضی هیچ‌کاری تاکنون انجام نشده است.

نکته جالب  توجه اینجاست که این دو مقام مسئول میراث داران دولت اصلاحات در دولت یازدهم هستند که انتخاب آن ها درکابینه این دولت در ابتدا با انتقاداتی روبه رو بود.

مدیرانی که در آغاز این بحران در دولت هشتم نیز مسئولیت داشته اند شاید اگر همان روزهای ابتدایی این مدیران پیش بینی چنین وضعیت اسفباری را در خوزستان می کردند هیچوقت شاید چنین بحرانی نبودیم.

حسینی نماینده مردم اهواز د: مردم استان خوزستان و استان‌های همجوار از سال ۱۳۸۰ تاکنون درگیر پدیده ریزگردها و عواقب آن هستند و متاسفانه در این ۱۳ سال اقدام موثری برای حل این مشکل توسط دولت‌ها صورت نگرفته است.

عملکرد این دو مدیر اصلاح طلب در حوزه استان خوزستان چنانچه در موضوعات دیگر هم بررسی شود نتایج چندان خوشایندی حاصل نمی آیند بحران هایی مثل باران اسیدی و آلودگی هوا از جمله دیگر مسائلی است که کارآمدی اصلاح طلبان دولت را در خوزستان به شدت زیر سوال برده است.

رهیاب نیوز،