تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۸:۱۲
کد مطلب : 48932
در یکی از جلسات محفلی/

اصلاح طلبان “عارف” را عامل شکاف میان خود معرفی کردند/استمداد طلبی از موسوی‌خوئینی‌ها برای حل مشکل!

برخی از اصلاح طلبان اخیرا در یکی از جلسات محفلی‌‌شان، از محمدرضا عارف به عنوان عامل شکاف میان اصلاح طلبان یاد کردند.

اصلاح طلبان "عارف" را عامل شکاف میان خود معرفی کردند/استمداد طلبی از موسوی‌خوئینی‌ها برای حل مشکل!

به گزارش عصر آبادان به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا با روی کار آمدن دولت یازدهم فضای بازتری نسبت به گذشته برای فعالیت و حضور مجدد اصلاح طلبان در عرصه های مختلف سیاسی کشور فراهم شد.

بسیاری از اصلاح طلبان با تمسک به شعار اعتدال دولت بعد از انتخابات ۲۴ خرداد جانی تازه گرفته و فعالیت های گسترده‌ای را آغاز کردند.

از جمله این اقدامات برگزاری جلسات دوره ای و  نشست های محفلی و دوستانه است که هرچند یک بار در محلی که عموما ثابت نیست برگزار می‌شود.

در همین رابطه شنیده شده برخی از اصلاح طلبان اخیرا در یکی از جلسات اخیر خود، از محمدرضا عارف به عنوان عامل شکاف میان اصلاح طلبان یاد کردند.

آنان در این جلسه اعلام کردند که عارف با برخی اقدامات ناهماهنگ و خود سرانه باعث بروز اختلاف در بین اصلاح طلبان شده‌ و به جایی رسیده که حرف هیچ کس را نیز گوش نمی‌دهد.

از این رو  برخی از افراد اصلاح طلب به سراغ موسوی خوئینی ها رفته و از وی خواستند تا این شکافات را برطرف کند

این افراد با اعتراض به برخی اقدامات دوگانه و حتی موازی در جریان اصلاحات از وی خواستند تا به صورت ریش سفیدی این مسائل را مرتفع کرده و بین افراد اصلاح طلب هماهنگی ایجاد کند.

البته لازم به توضیح است که برخی از سیاسیون معتقدند که عارف بعد از انتخابات ۲۴ خرداد که به نفع حسن روحانی و به اصرار برخی چهره‌های اصلاح طلب از انتخابات کناره گیری کرد، توقع داشت پست مهم و حساسی در دولت بگیرد که این امر محقق نشده و حسن روحانی از وی هیچ گونه دعوت رسمی برای حضور درکابینه و هیات دولت نکرد که خود این امر یکی از دلایل اصلی بروز اختلافات و ناهماهنگی‌ها شد.

دیگر سیاسیون نیز بروز برخی تفکرات جدید در جریان اصلاحات را از دلایل این امر برشمردند و مدعی شدند که عارف درصدد است تا خود را با محوریت خاتمی بالا برده و به عنوان یک قطب قدرتمند در این جریان تبدیل کند.

در این بین برخی دیگر از صاحب نظران معتقدند که این اظهارات و رفتار ها نوعی بازی سیاسی است که از سوی یک تیم مشخص هدف گذاری شده تا به صورت بسیار آرام و خزنده اصلاح طلبان منزوی را در جامعه احیا کرده و جایگاه اجتماعی مناسب به منظور فعالیت در میدان های مختلف سیاسی را برای آنان فراهم آورد.

 

انتهای پیام/س