تاریخ انتشار خبر: ۱ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۳:۳۳
کد مطلب : 123901
فرماندار آبادان خبر داد:

اطلاعات آماری نفوس و مسکن در آبادان به روز می‌شود/ آغاز زنگ سرشماری از ۳ مهرماه

فرماندار آبادان گفت: سوم مهرماه هم‌زمان با زنگ شروع مدارس زنگ شروع آمارگیری نیز نواخته می‌شود و در مرحله اول سرشماری نفوس و مسکن به‌صورت اینترنتی آغاز می‌شود.

۸۱۷۸۷۳۵۷-۷۰۲۱۱۶۶۵_۳۸۱۱

به گزارش خبرنگار عصر آبادان، عزیز الله شهبازی در جلسه ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن که امروز در فرمانداری آبادان برگزار شد، اظهار کرد: آخرین آماری که از جمعیت آبادان گرفته شد مربوط به ۵ سال پیش بوده است.

وی بابیان اینکه طبق این آمار جمعیت آبادان ۲۷۱ هزار نفر بوده است، عنوان کرد: درحالی‌که بر اساس تغییرات جمعیتی شهر، جمعیت آبادان در حال حاضر بر اساس اعلام مرکز بهداشت، ۳۴۷ هزار نفر است.

فرماندار آبادان گفت: به همین صورت تاکنون سهمیه آبادان از دریافتی‌ها بر اساس ۲۷۱ هزار نفر در نظر گرفته می‌شده درحالی‌که جمعیت این شهر بیشتر است و باید این سهمیه در موارد مختلف تغییر کند.

وی بابیان اینکه هم‌زمان با زنگ شروع مدارس زنگ شروع آمارگیری نیز نواخته می‌شود، اعلام کرد: ۸۴ نفر دراین‌باره به ما کمک می‌کنند و تاکنون ۵۶۰ نفر نیز به‌عنوان متقاضی ثبت‌نام کردند که کار پالایش و آموزش این افراد از ۳ مهرماه آغاز می‌شود.

شهبازی سرشماری عمومی نفوس و مسکن را دارای سه مرحله خواند و بیان کرد: مرحله اول از ۳ تا ۲۴ مهرماه به‌صورت اینترنتی برگزار می‌شود که در این مرحله مردم با مراجعه به سایت مرکز آمار و ثبت مشخصات اقدام به ثبت اطلاعات خود می‌کنند.

معاون استاندار خوزستان عنوان کرد:  پس‌ازاین مدت ۴ روز نیز برای ویرایش اطلاعات در نظر گرفته‌شده است و مردم می‌توانند در صورت نیاز نسبت به تکمیل یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

وی بیان کرد: در مرحله بعد همکاران ما به‌صورت حضوری بالباس فرم خاکستری‌رنگ برای ثبت آمار اقدام می‌کنند تا اطلاعات ثبت‌شده اینترنتی را تطبیق و در صورت لزوم تکمیل کنند.

شهبازی اظهار داشت: پس‌ازآن نیز درصورتی‌که افراد همچنان موفق به ثبت اطلاعات خود نشده باشند می‌توانند با تماس با شماره مرکز آمار نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

معاون استاندار خوزستان افزود: نیاز است تا مردم اطلاعات خود را در ده مورد به ثبت برسانند که میزان تحصیلات، اطلاعات خانه وار، تعداد فرزندان و تابعیت ازجمله این موارد است.

وی اعلام کرد: همچنین به اولین نفری که ۳ مهرماه در سایت آمار اطلاعات خود را ثبت کند در جلسه بعدی سرشماری نفوس و مسکن تقدیری به عمل می‌آید.

شهبازی بیان کرد: همچنین هزار جایزه یک‌میلیون تومانی نیز برای ثبت‌کنندگان در سایت در نظر گرفته‌شده است.