تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۷:۵۸:۵۲
کد مطلب : 25759

اطلاعات جدید از مراسم رقص و شوی لباس مانکن‌ها در سعدآباد

تالار حافظیه کاخ سعدآباد شب گذشته محل برپایی جشن همسر رئیس‌جمهور برای همسران وزرا، سفرا و زنان دولت بود؛ مهمانی زنانه‌ای همراه با رقص و شوی لباس.

جشن میلاد حضرت زهرا(س) عصر روز گذشته در ساختمان حافظیه نهاد ریاست جمهوری واقع در کاخ سعد آباد برگزار شد. اما آنچه پررنگ تر عنوان این مراسم بود،‌ برگزاری شوی لباس ایرانی و اسلامی و همچنین رقص دختران نوجوان در بخشی از آن بود.

خبرنگار جهان نیوز که پیش تر از برگزاری چنین مراسمی خبر داده بود، امروز هم مطلع شد که مدیریت این مراسم را همسر حسین فریدون، برادر و دستیار ویژه رئیس جمهور، برعهده داشته است.

دیگر نکته تامل برانگیز این مراسم، حجاب مانکن‌های زن دعوت شده به مراسم بود. با وجود اینکه وضعیت پوشش مانکن‌ها هنگام ورود به ساختمان حافظیه نامناسب بود اما این پوشش در پایان مراسم و هنگام خروج از این ساختمان وضعیت زننده تری پیدا کرد؛ به طوری که مسئولین تشریفات نهاد ریاست جمهوری برای جلوگیری از جولان مانکن ها در محوطه، مجبور شدند آنان را از درب ساختمان حافظیه تا محل توقف خودروهایشان، با آژانس هدایت کنند.

گفتنی است تلاش خبرنگار جهان نیوز برای اطلاع از رقم هزینه‌های برگزاری این شوی لباس بی نتیجه ماند.

ضیافت همسر رئیس جمهور برای زنان دولت در کاخ

در همین حال فارس هم نوشت: جشن همسر رئیس جمهور دولت یازدهم برای بزرگداشت مقام زن شب گذشته در تالار حافظیه کاخ سعدآباد برگزار شد، مراسمی که خبر برپایی آن را پیش از این مولاوردی، معاون امور زنان رئیس جمهور وعده داده بود.

جشنی زنانه و اشرافی در فضای کاخ سعدآباد که فاصله طبقاتی زنان دولتمردان و مسئولان زن دولتی را به رخ عموم زنان جامعه می‌کشید. تمام زنانی که به این ضیافت دعوت شده بودند از پیش تعیین شده بودند و هیچ امکانی برای ورود افراد عادی نبود.

با ورود هر میهمان، تشریفات او را تا محل تحویل لوازم شخصی، لباس‌ها، تلفن همراه و دوربین عکاسی همراهی می‌کرد و جای هر فردی از پیش مشخص شده بود.

این جشن بزرگداشت مقام زن که با بی حجاب شدن میهمانان آن بیشتر شبیه یک دور همی زنانه شده بود از بخش‌های مختلفی غیر از دولت نیز میهمانانی داشت، فعالان امور زنان، بازیگر، کارگردان و نویسنده زن.

رقص لزگی ۶ دختر، کنسرت موسیقی زنان و برگزاری شوی لباس زنان بخشی از ویژه برنامه‌های این ضیافت بود.

اما برپایی مراسمی به بهانه ولادت بانوی مکرمه اسلام حضرت فاطمه (س) حرمت‌ها و اقتضائاتی دارد که می‌توان آن را در فضایی بی تکلف و خارج از محیط اشرافی یک کاخ آن را برگزار کرد.

از سوی دیگر اگر قرار است جشنی برای ولادت حضرت زهرا (س) از سوی دولتمردان با حضور خدمتگزاران عرصه زنان برگزار شود بهتر است که در محیطی که عموم زنان جامعه امکان حضور در آن را داشته باشند برپا شود تا شادی برای روز زن ، انحصاری نشود.

 1. ناشناس می‌گه:

  واقعا که آقا یا مهدی کجایید؟؟؟؟؟!!!!!

 2. اکبر می‌گه:

  خزانه دولت خالی بود وگر نه، همسر آقای روحانی در این جشن آنچنان خرج می کرد ند تا افراد فقیر جامعه آهی عمیق تر از دل و جان بکشند و حسرت زنده بودن آنان را ……..

  • ناشناس می‌گه:

   آقای روحانی خود حوزه رفته است آیه فمن یعمل مثقال ذره خیرایره و …… را بلد بود ه و مرتبا تکرار نموده تا ورد زبانش شده که خدای نکرده ذره ای از بیت المال به نفع مردم حیف و میل نشود و به بیت المال به اهلش برسد

 3. ناشناس می‌گه:

  اینا همه بخاطر قدر ندونستن خدمات کثیر دولت قبله با دجود تمام خطاهاشون
  و این ناشکری را متاسفانه خواص ما هم مرتکب شدن از بس در ملا عام از دولت وقت انتقاد کردن مردم هم اشتباه کردن در انتخابشون
  امیدوارم زود بیدار شیم

 4. انجمن ضد کلید سازان شیاد می‌گه:

  این همه از این ور و انور با کل خانواده و تشکیلات و دم ودستگاه گدایی کردن که بیان به شونصد نفر دلمه دونونه با مخلفات بدن بقیشم حتما خانوادگی با عمو حسن شام رفتن رستوران ایتالیایی!

 5. ناشناس می‌گه:

  هنوز کو تازه نیمی از خان اول ( کلید اول) رونمای شد باش تا ببین خان هفتم را

 6. ابوالفضل می‌گه:

  تازه اولش است اخرش میشودمثل جشنهای۲۵۰۰ساله شاه خمینی کجایی

 7. ناشناس می‌گه:

  در پاسخ به خانم الناز بگم که اگر قرار هست برای شناسوندن هر صنعت و هنر و … ایرانی یه همچین برنامه ای باشه که خانواده های مسئولین با پول بیت المال ریخت پاش آنچنانی انجام بدن ، ما همچین جیزی رو نمی خوایم به کی باید بگیم .

 8. ناشناس می‌گه:

  واقعا که نمی دونیم اقا غرب ذلیله یا زن ذلیل باز هم هر ذلیلی یه عقلی داره که ما الان توی این اقا ندیدیم

 9. ناشناس می‌گه:

  اینم یکی دیگه از فواید کلید حسن فریدون

 10. الناز می‌گه:

  در این مراسم همسر تمام سفرا حضور داشتند و این مراسم فازی بود از اولین فاز تبلیغ مد و لباس ایرانی برای آن ها…چرا سیاه نمایی می کنید..این مراسم تبلیغی برای صنعت نساجی بود…شرم بر شما

  • ناشناس می‌گه:

   الناز خانم.اگه ترویج مد ولباس ایرانیه بوده چرا برای زنان خودمون برگزار نشده؟اینهمه ما کارمند زن و دختر دبیرستانی دارم
   در ضمن مگه ایشون مسئول ترویج مد ایرانیه اونم با پول بیت المال؟درحالیکه خیلی از زنان ایرانی بخاطر سبد کالای همسر این خانم ونیازی که به این کالاها داشتند ساعت ها شاید بعضیشون یکی دو روز توی صف ایستادن

 11. ناشناس می‌گه:

  بنزین ذخیره شده ی کشاورز ها رو می گیرن برای یارانه گدایی میکنن که انصراف بدین بعد جشن اشرافی میگیرن واقعا متاسفم

 12. حمزه می‌گه:

  چرا.این زن ذلیل پاسخ نمیدهد.به ملت.پول.یارانه.یا.پول.بلوکه.شده.یا.بیت.المال.باید.صرف.اشرافی.گری.بشود

 13. abadani می‌گه:

  بابا از یه طرف التماس میکنن که از دریافت یارانه انصراف بدید اونوقت خودشون میرن جشن های آنچنانی برگزار میکنن با پول بیت المال..

 14. ناشناس می‌گه:

  به به به این تدابیر چقدر امید مدیران دولتی را افزوده است!!! آن مرد که نه از همسر خودش و نه از همسر مدیرانش چنین اشرافی گری هایی دیده نمیشد بی تدبیر بود….

  • مریم می‌گه:

   آقایان مراقب باشید هنوز صدای مولام علی خطاب به عثمان بن حنیف داره میاد می شنوید؟ خانم روحانی حواست هست کاری نکنی که شرمنده خیلی ها نشی ؟