تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۵:۰۰
کد مطلب : 24072

اظهارات‌وزیرارتباطات‌درباره‌امواج‌آنتن‌های‌موبایل

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تشکیل کمیته ای با مسئولیت این وزارتخانه و با عضویت سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت و درمان برای بررسی تشعشات الکترومغناطیسی، گفت: بزودی اعضای این کمیته به یک جمع بندی مشترک در این زمینه می رسند.

عصر ابادان – محمود واعظی همزمان با روز جهانی سلامت در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی کلوب در راستای سلامت بهداشت جسم و روح مردم  به نگرانی های مردم در رابطه با تاثیر امواج بر روی سلامتشان اشاره کرد و گفت: تاثیر امواج بر روی سلامت انسان در دو بخش امواج مخابراتی مانند امواج BTS ها و سایر امواج و تشعشات الکترومغناطیسی قابل بررسی است.

وی گفت: طبق دیدگاه صاحبنظران در این رابطه تاکنون هیچ موردی مبنی بر زیان بار بودن این امواج گزارش نشده است.

واعظی تاکید کرد: البته امواج دستگاه تلفن همراه به نوع گوشی تلفن همراه هم بستگی دارد، گوشی هایی که از طریق قانونی وارد کشور می شوند، توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مورد نظارت قرار می گیرند و مردم می توانند با مراجعه به سایت www.cra.ir (سایت سازمان تنظیم مقررات) با این گوشی های استاندارد آشنا شوند.

وزیر ارتباطات افزود: البته برای مکالمه طولانی با همین گوشی های استاندارد هم توصیه می شود از رابط سیم دار (هندزفری) استفاده شود.

وی در مورد سایر امواج و تشعشات الکترومغناطیسی نیز گفت: خوشبختانه کمیته ای از چند ماه گذشته به مسئولیت این وزارتخانه با اعضایی از سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت و درمان تشکیل شد تا به بررسی این موضوع بپردازد.

واعظی اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک با اعضای کمیته به یک جمع بندی مشترک در زمینه تشعشعات الکترومغناطیسی رسیده و آن را به اطلاع مردم می رساند.