تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , آبان, ۱۳۹۴ | ۰۷:۰۷:۵۲
کد مطلب : 102900
امام جمعه آبادان :

اظهارات جدید هاشمی سبب امیدواری دشمن شده است/ فتنه گران سال ۸۸ اهداف خود را در قالب نفوذ دنبال می‌کنند

امام جمعه آبادان با انتقاد از رفتار هاشمی رفسنجانی گفت: آقای هاشمی جدیداً موضع گیری‌هایی می کند که دشمن را امیدوار کرده و به همین دلیل باید بیشتر مراقب این افراد شد چون آب به آسیاب دشمن می ریزد.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور امام جمعه آبادان در گفتگو با رهیاب اظهار داشت: در درون موضوع حوادث ۱۳ آبان نکته‌های فراوانی وجود دارد که ورود دانشجویان و دانش اموزان به موضوع روز تشخیص راه توسط این قشر جزو موضوعات مهم است.

وی افزود: امام خمینی(ره) هم در این روز به ترکیه تبعید شدند که علت اصلی این تبعید مبارزه ایشان با استکبار و تبیین راه بود؛ این روز نشان از تکلیف مداری، زمان شناسی، ورود به موقع صحنه و دست از مبارزه بر نداشتن با استکبار است به همین دلیل مقام معظم رهبری در دیدار امروز خود با دانش اموزان بر مطالعه رخدادهای این روز تأکید کردند.

امام جمعه آبادان عنوان کرد: ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ نقطه عطفی بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی است چرا که این شیطان می توانست از حضور در خاک ما برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی بهره ببرد و برای همین امام خمینی تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم نامیدند.

حجت الاسلام ابراهیمی پور بیان کرد: نباید این روز را فراموش کنیم چرا که با گرامیداشت این روز می توان دشمن و راهبردهایش را شناخت و برای آن راهکار اتخاذ کرد.

وی با بیان اینکه استکبار و در رأس آنها آمریکا چندسالی است به مسئله واهی اتمی بودن ایران دامن زده و با غول رسانه‌ای خود سعی در فریب افکار عمومی دارد، گفت: برای دنیا ثابت شده که برنامه هسته ای ما صلح آمیز است و ما به دنبال احقاق حقوق خودمان هستیم.

امام جمعه آبادان با اشاره به روند مذاکرات ایران با کشورهای غربی درباره موضوع هسته‌ای تصریح کرد: برخی از دولت‌ها انفعالی عمل کردند و برخی هم توانستند با پیش بردن صحیح مذاکرات دستاوردهای بزرگی برای ما به ارمغان بیاورند؛ دولت فعلی هم مذاکرات را با راهبردهایش مذاکرات را به پایان برد گرچه می توانستیم امتیازاتمان را به اندازه امتیازیاتی که به طرف مقابل داده‌ایم، گسترش دهیم.

وی اظهار داشت: دشمن بارها تصریح کرده که ما از طریق جنگ نتوانستیم ضربه بزنیم و می خواهیم از طریق مذاکرات اهداف گذشته را دنبال کنیم این اعترافات نشان می دهد که دشمنی ها هنوز کم نشده است.

حجت الاسلام ابراهیمی پور بیان کرد: اما این به معنی دست کشیدن از آرمان ها نیست و آرمان خواهی مردم اسلام و قرآن بوده برای همین از مظلوم دفاع می کنیم و در برابر مستکبر قیام می کنیم، آمریکا در این سال‌ها سبب عقب ماندگی کشورها و جنگ‌های متعددی شدند برای همین ما باید در ابتدا بنا بر تعلیمات دینی از دشمن تبری جوئیم تا بتوانیم تسلیم اسلام شویم.

وی عنوان کرد: در این دوران نباید غافل شد؛ مهره‌های ساده لوحی که به دنبال بزک کردن چهره زشت و شیطان صفت آمریکا هستند و این موضوع را می توان در اظهار نظر آنها دید.

امام جمعه آبادان با انتقاد از رفتار هاشمی رفسنجانی گفت: آقای هاشمی جدیداً موضع گیری‌هایی می کند که دشمن را امیدوار کرده و به همین دلیل باید بیشتر مراقب این افراد شد چون آب به آسیاب دشمن می ریزد.

وی اظهار داشت: البته عده ای هم هستند که در فتنه ۸۸ نتوانستند ضربه ای به نظام وارد کنند و این بار در قالب نفوذی برنامه های خودشون را دنبال می کنند.

انتهای پیام/