تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۲:۵۹:۰۰
کد مطلب : 78363
گزارش ویژه/

اظهارات مداخله جویانه شاهزاده های سعودی در باره فعالیت های هسته ای ایران/ وقتی که غربی ها در موارد مذاکرات به آل سعود هم گزارش می دهند

شاهزاده های سعودی در سکوت دستگاه دیپلماسی ایران، با توجه به اطلاعاتی که احتمالا طرف های مذاکره کننده غربی در اختیار آنها گذاشته اند با برگزاری نشست های خبری در خارج از خاک عربستان در مورد توافق هسته ای ایران با ۵+۱ مداخله جویانه سخن می گویند.

 به نقل از سرویس انگلیسی شبکه اطلاع رسانی مرصاد، تا کنون اخبار متعددی مبنی بر اینکه طرفهای مذاکره کننده غربی مخصوصا آمریکایی ها اطلاعاتی را در اختیار رژیم صهیونیستی از مذاکرات قرار می دهند.

 

اما نکته جالب اینجاست که در این میان ظاهرا اخباری در اختیار عربستان و آل سعود قرار می گیرد تا آنها نیز در جریان روند مذاکرات باشند. به گونه ای که یکی از شاهزادگان سعودی بر اساس اطلاعاتی که داشته است در لندن اقدام به برگزاری نشست خبری کرده و در آن از نزدیک بودن توافق خبر داده است.

 

 

نشست خبری یک شاهزاده سعودی در رابطه با توافق ایران با غرب!!

صبح امروز روزنامه رویترز خبری با عنوان “توافق ایران با غرب نزدیک است” را  به نقل از یکی از  شاهزاده های آل سعود منتشر کرد.

این شاهزاده سعودی گفته است: ایران و غرب در پله آخر مذاکرات هسته ای قرار دارندف توافقات نزدیک است.

شاهزاده ترکی الافیصل

شاهزاده ترکی الفیصل در نشست خبری ای که در لندن برگزار شده است اذعان داشت که ما از جزئیات توافقات آگاه نیستیم اما خبرهای گفته شده به ما از نزدیکی توافقات حکایت دارد.

همچنین  لوویس هیونز نوشته است: توافقات اصلی در  نشست های سویس انجام شده و بحث اصلی در مورد ریزه کاری های فنی و نکات جزئی است.

آیا اظهارات دولت عربستان باعث قرار دادن اطلاعات از سوی غربی ها به آنها شده است؟

به نظر می رسد این اطلاعات بعد از تهدید عربستان به آغاز فعالیت های هسته ای خود در صورت توافق غرب با ایران در اختیار دولت سعودی قرار گرفته است.

 

 

این در حالیست که روزنامه گاردین در روز دوشنبه خبر داده بود که دولت عربستان اذعان داشته که اگر ایران با آمریکا بر سر مسا یل هسته ای به توافق برسد، دولت عربستان هم باید این حق را داشته باشد که فعالیت های هسته ای خود را در  این کشور آغاز کند.

ضروریست دستگاه دیپلماسی ایران در برابر برخی از زیاده گویی ها توسط دولت عربستان و مداخله در مسائل دیپلماتیک کشور مواضع صریح و شفافی داشته باشد./

 

انتهای پیام/پ