تاریخ انتشار خبر: ۵ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۸:۰۴:۴۰
کد مطلب : 105898

اظهارات معاون استاندار مهر تاییدی بر فیلتر شورای نگهبان؛ مسببین حادثه شوش بی ظرفیت هستند، مسببین فتنه ۸۸ چطور؟

مسئولان دولتی خسارت چند هزار میلیاردی و به شهادت رسیدن ده‌ها نفر در فتنه ۸۸ را نادیده می‌گیرند اما کشته شدن یک نفر در شهرستان شوش دانیال را بی‌ظرفیت بودن برخی از داوطلبان ورود به مجلس می‌دانند؛

به گزارش عصر آبادان: سوم بهمن‌ماه امسال معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان از کشته و زخمی شدن ۳ نفر در درگیری طرفداران کاندیداهای انتخاباتی در شهرستان شوش خبر داد. در حادثه شوش یکی از این کاندیدا‌ها تایید صلاحیت و دیگری رد صلاحیت شده است که طرفداران کاندیدای ردصلاحیت شده سبب درگیری و نزاع بین گروهی شدند.

فرج الله خبیر، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان در گفتگو با خبرگزاری ایسنا در این باره می‌گوید: این موضوع جای تاسف دارد. کاندیداهای انتخابات باید قانونمند، قانون‌مدار و پایبند به اجرای قانون باشند، ولی دیده می‌شود که تعدادی از کاندیدا‌ها پیش از آغاز رسمی زمان تبلیغات، در محدوده شهر حوزه انتخابی خود اقدام به تبلیغ کرده‌اند.

وی می‌افزاید: برخی از افراد متاسفانه ظرفیت لازم را برای حضور در انتخابات مجلس و ورود به مجلس شورای اسلامی ندارند.

این اظهارات معاون استاندار در حالی مطرح می‌شود که پس از اعلام رد صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان، استاندار خوزستان یکی از کسانی بود که نسبت به عملکرد شورای نگهبان اعتراض داشت تا آنجا که اظهارات جنجالی وی در صدر اخبار کشور قرار گرفت.

اظهار نظرهای جناحی استانداران و فرمانداران دولت یازدهم آنقدر تند بود که عبدالرضا رحمانی‌فضلی هم به آن‌ها واکنش نشان داد؛ وی گفت: از همه استانداران خواهش می‌کنم که متوجه جایگاه حاکمیتی خود باشند و اظهارنظر‌هایشان ورای قانون و احساس مسئولیت نباشد.

اما چند ساعت بعد از این اظهار نظر وزیر کشور عبدالحسن مقتدایی در گفتگو با خبرگزاری دولتی ایرنا اظهار داشت: این میزان رد صلاحیت‌ها برای من مطلقا قابل قبول نیست.

خسارت فتنه ۸۸ بیشتر است یا اتفاقات شوش؟

بسیاری از اصلاح طلبان با گذشت بیش از ۶ سال از فتنه ۸۸ و خسارت‌های مالی و معنوی به نظام اسلامی و مردم هنوز این فتنه را رد نکرده‌اند و در بسیاری از موارد تلویحاً ان را تأئید کرده‌اند.

مقام معظم رهبری در آخرین اظهارات خود در این باره گفتند: «در سال ۸۸ یک حرف منکر و مستنکَری (۱) را آمدند مطرح کردند که تقلّب شده است و باید این انتخابات برهم بخورد؛ حالا مردم چقدر شرکت کردند؟ چهل میلیون! چهل میلیون [نفر از] مردم شرکت کردند در یک انتخاباتی و رأی دادند به کاندیداهای مختلف، نامزدهای مختلف؛ این آقایان به ادّعای تقلّب [این را گفتند]. البتّه بنده با این‌ها خیلی مماشات کردم -حالا کارهای جزئی‌ای که انجام گرفت طولانی است- مماشات کردیم، حرف زدیم، گفتیم بیایید، بگویید بروند صندوق‌ها را نگاه کنند؛ هر تعداد صندوقی که شما می‌خواهید. اعتناء نکردند، گوش نکردند؛ بنا بر این نبود که زیر بار این حرف حق بروند؛ زیر بار حرف حق نرفتند و برای مملکت خسارت درست کردند. من نمی‌دانم بنا است که این خسارتهایی که در سال ۸۸ بر ما وارد شد کِی جبران بشود؟ واقعاً نمی‌دانم! هنوز جبران نشده».

به گزارش رهیاب، ایجاد شکاف در اتحاد و همبستگی ملی، تخریب چهره، نهاد‌ها، شخصیت‌ها و مراکز قانونی نظام، حرمت‌شکنی و هجمه به ارزش‌ها، امیدوار شدن دشمنان نظام به برخی جریانات داخلی، افزایش امید دشمن به بی‌ثبات سازی سیاسی و براندازی در ایران و افزایش فشار‌ها و تشدید تحریم‌ها از جمله خسارت‌های فتنه ۸۸ است.

خسارت اقتصادی وارده از سوی فتنه ۸۸ به کشورمان بالغ‌ بر بیش از ۳۲۴ هزار میلیارد تومان است، عددی که می‌تواند در حال حاضر بیش از ۲ میلیون و ۱۶۳ هزار فرصت شغلی جدید را در کشور فراهم کرده و بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور را رفع کند.

همچنین شهادت ده‌ها نفر از جوانان انقلابی و مردم بی‌گناه در کوچه و خیابان به دست فتنه گران از جمله خساراتی است که تاکنون جبران نشده و برخی از مسئولان دولت تدبیر امید و اصلاح طلبان دلشان را با نظام صاف نکرده‌اند و از فتنه تبری نکردند.

با این حال مسئولان دولتی خسارت چند هزار میلیاردی و به شهادت رسیدن ده‌ها نفر در فتنه ۸۸ را نادیده می‌گیرند اما کشته شدن یک نفر در شهرستان شوش دانیال را بی‌ظرفیت بودن برخی از داوطلبان ورود به مجلس می‌دانند؛ در واقع صحبت‌های امروز معاون سیاسی استاندار خوزستان مُهر تأئیدی بر لزوم وجود فیلتر شورای نگهبان برای رد صلاحیت بی‌ظرفیتهایی است که پس از شکست اقدام به آشوب می‌کنند.
منبع: رهیاب
انتهای پیام/