تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۱:۳۱
کد مطلب : 32984
اگر دخالت حزب الله در سوریه نبود، داعش اکنون در بیروت می‌بود

اظهارات نصرالله درباره مقابله با داعش

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: اگر در زمان مناست در سوریه ورود نمی‌کردیم گروهک «داعش» اکنون در بیروت می‌‌بود.

104220_445
«سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان در دیدار با مسئولان مناطق جنوبی و البقاع «نیروهای پیشاهنگ المهدی (عج)» با اشاره به سیطره گروهک تروریستی «دولت اسلامی عراق و شام» موسوم به «داعش» بر شهر موصل و برخی مناطق دیگر عراق، مواضع مرجعیت دینی نجف اشرف در قبال این تحولات را ستود و تاکید کرد: دعوت مرجعیت دینی برای حمل سلاح در رویارویی با تروریست‌ها، به منظور محافظت و پاسداری از چهار گوشه عراق است و هدف از آن حمایت از یک طائفه مشخص نیست.

وی که از طریق ویدئو کنفرانس سخن می‌گفت، با اشاره به بلند شدن صدای اعتراض برخی‌ها در مخالفت با دخالت نیروهای حزب الله در سوریه گفت: چرا اکنون آن صداها را در محکومیت داعش نمی‌شنویم؟.. اگر ما در وقت مناسب و با روش و کیفیت مناسب در سوریه دخالت نمی‌کردیم.. اکنون داعش در بیروت می‌بود.

دبیر کل حزب الله لبنان با طرح سئوالاتی درباره نقش برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در تحولات عراق، طرف‌هایی که از این تحولات سود می‌برند و همچنین حقیقت موضع آمریکا در قبال این تحولات، آیه قرآنی «عسى أن تکرهوا شیئا وهو خیر لکم» (چه بسا از چیزی کراهت داشته باشید، در حالی که برای شما خیر است) را یاد آوری کرد و افزود: مطمئن باشید که جادو دامن جادوگر را خواهد گرفت. آن زمانی که به کسی اجازه هتک حرمت مقدسات دینی داده می‌شد،‌ دیگر گذشت.

منبع: فارس