تاریخ انتشار خبر: ۶ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۰:۳۸:۲۶
کد مطلب : 116081
با خروج ایران از فهرست اقدام متقابل؛

اعتراض آیپک به اقدام «عجیب و خطرناک» درباره ایران

لابی صهیونیستی آیپک در بیانیه‌ای با انتقاد از کارگروه مالی برای خارج کردن نام ایران از فهرست «اقدام متقابل» از دولت آمریکا خواست هشدار به بانک‌های بین‌المللی درباره خطرات تجارت با ایران را ادامه دهد.

آیپک اعتراض آیپک به اقدام «عجیب و خطرناک» درباره ایران

پس از آنکه نام ایران از فهرست کشورهای «اقدام متقابل» حذف شد، لابی صهیونیستی آیپک در بیانیه‌ای از آمریکا خواسته هشدار به بانک‌های بین المللی درباره خطرات تجارت با ایران را ادامه بدهد.

 

این بیانیه که نسخه‌ای از آن روی وب‌سایت رسمی «آیپک» قرار گرفته، در واکنش به اقدام «کارگروه اقدام مالی»، نهاد بین المللی مبارزه با پولشویی برای نگاه داشتن نام ایران در فهرست سیاه این گروه صادر شده است.

 

«کارگروه اقدام مالی» روز جمعه اعلام کرده بود که نام ایران را همچنان در فهرست کشورهای پرخطر این نهاد بین المللی نگاه داشته است.

 

علی‌رغم این تصمیم، این گروه اعلام کرد که اقدامات تقابل‌جویانه و تنبیهی علیه ایران را به مدت ۱۲ ماه به حالت تعلیق در‌می‌آورد. «آیپک» در بیانیه بامداد شنبه این تصمیم را «عجیب» توصیف کرده و به علاوه نوشته است: «تصمیم کارگروه اقدام مالی خطرناک است.» (خوشبختانه نام ایران از فهرست کشورهای اقدام متقابل حذف شد)

 

«آیپک» نوشته است: «تعهد ایران برای بهبود بخشیدن به عملکردش آشکارا سازمان‌هایی مانند حزب‌الله و حماس که ایران کماکان آنها را حمایت مالی می‌کند را مستثنی می‌کند.»

 

به نوشته فارس، در ادامه این بیانیه آمده است: «حتی اگر تصور شود که ایران پشتیبانی مالی از این سازمان‌ها را متوقف کند، تعهد ایران به کارگروه اقدام مالی کماکان یک وعده است. نتیجه این می‌شود که کارگروه اقدام مالی اقدامات تقابلی علیه ایران را در ازای وعده‌ای معیوب از اصلی‌ترین کشور حامی تروریسم کنار گذاشته است.»

 

آیپک در پایان، از ایالات متحده ایرانخواسته هشدار به بانک‌های بین المللی درباره خطرات تجارت با ایران را «ادامه بدهد.»

 

منبع:جام نیوز