تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۰:۰۵:۰۶
کد مطلب : 90791
اظهارات دور از واقع سعودی‌ها در مورد تماشاگران ایرانی

اعتراض الهلال به داوری، پرتاب بطری و رایگان بودن بازی

الهلال در اعتراض خود آورده‌: دیدار با پرسپولیس،‌ به واقع ورزش توام با سیاست و البته برتری سیاست بر ورزش بود. شعارهای سیاسی در کم‌تر از دو روز اقامت الهلال در تهران، همیشه سر داده می‌شد.

 عصر آبادان- مدیریت باشگاه الهلال پس از دیدار دیشب این تیم برابر پرسپولیس، بیانیه‌ای موقت و اولیه در اعتراض به رفتار هواداران ایرانی و قضاوت داور مالزیایی صادر کرد و گفت که بیانیه اصلی را امروز چهارشنبه ارائه خواهد داد.

دیشب و در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا چهار دیدار برگزار شد که در پرحاشیه‌ترین آن،‌پرسپولیس (سی و سومین باشگاه برتر آسیا) درحضور بیش از صد هزار نفر میزبان الهلال (برترین تیم آسیا) بود.

این دیدار در نیمه نخست با یک صحنه گل مشکوک همراه بود و در نیمه دوم هم با گل به خودی مدافع برزیلی الهلال در دقیقه ۲+۹۰٫

باشگاه الهلال عربستان در وب‌سایت رسمی‌اش یادداشتی اعتراضی درباره دیدار دیشب تیم فوتبال این باشگاه با پرسپولیس منتشر کرد. این یادداشت که به نظر می‌رسد خطاب به مجامع بین‌المللی فوتبال باشد، رنگ  اعتراضی دارد.

الهلالی ها در اعتراض عجیب خود آورده‌اند: دیدار با پرسپولیس،‌ به واقع ورزش توام با سیاست و البته برتری سیاست بر ورزش بود. شعارهای سیاسی در کم‌تر از دو روز اقامت الهلال در تهران، همیشه سر داده می‌شد. هواداران بیشتر برای اعلام نظرهای سیاسی به ورزشگاه آمده بودند، حضوری که کاملا رایگان بود و اگر نبود تعداد ناچیزی از مردم در ورزشگاه حاضر می‌شدند – چنانکه در دیدارهای لیگ برتر نیز هواداران دیگر رغبتی به آمدن به ورزشگاه ندارند. پرتاب بطری‌ها که دیگر امری رایج در میان هواداران ایرانی شده است.

اضافه می‌شود که داور مالزیایی و کمک‌هایش بسیار ضعیف عمل کردند. گل‌ ۱۰۰ درصد صحیح الهلال را نادیده گرفتند. البته ما در این زمینه به شدت پیگیر ماجرا هستیم. در روز چهارشنبه اعلامیه‌ای رسمی به کنفدراسیون فوتبال آسیا به منظور بررسی داورانه خواهیم فرستاد.

منبع: فارس