تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۳:۱۷
کد مطلب : 90350

اعتراض به پوشیدن اجباری کفش پاشنه‌دار در «کن»

عده‌ای از زنان میانسال ،روز گذشته، در اعتراض به پوشیدن اجباری کفش پاشنه‌دار در جشنواره فیلم کن، از حضور در مراسم اکران فیلم «کارول» به کارگردانی «تاد هاینس» سر باز زدند.

جشنواره فیلم کن که همواره به خاطر حضور کمرنگ فیلمسازان زن مورد اعتراض زنان و طرفداران حقوق زنان بوده است، امسال بار دیگر مورد اعتراض این گروه قرار گرفته ولی این‌بار اعتراضات برخلاف سال‌های قبل نه به این خاطر، که به خاطر اجبار پوشیدن کفش پاشنه‌دار برای زنان بوده است.

روز گذشته عده‌ای از زنان مسن که سنشان بیشتر از ۵۰ سال بود در اعتراض به این مسئله از حضور در مراسم اکران فیلم سینمایی «کارول» به کارگردانی «تاد هاینس» در بخش مسابقه، خوداری کردند.

این عده از زنان ابراز داشته‌اند که پوشیدن چنین کفش‌هایی آنهم بر سطوح لیز و سیقلی محل برگزاری جشنواره برای آنها نه تنها سخت است بلکه برای برخی از آنها که مشکل جسمانی دارند خطرناک است.

بنا بر این گزارش، برگزارکنندگان جشنواره تاکنون در این مورد پاسخی نداده است ولی این مسئله را تأیید کرده‌اند که پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند در مراسم فرش قرمز اکران فیلم‌های، برای زنان کاملا اجباری است.

همچنین برای مردان بستن کراوات و لباس رسمی اجباری است ولی به عقیده برخی وقت آن رسیده که با توجه به وضعیت جسمانی برخی از میهمانان، برگزارکنندگان جشنواره نسبت به برخی از قوانین پوششی، تجدید نظر کنند.

بنا بر این گزارش، شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن از چهارشنبه گذشته افتتاح شده و تا ۲۴ می به کار خود ادامه خواهد داد.

منبع: فارس