تاریخ انتشار خبر: ۷ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۰۰:۰۳:۰۸
کد مطلب : 18986

اعتراض شدید مسئولان صداوسیما به لباس عجیب مجری! + تصاویر

عصر آبادان –

 

خوش پوشی, لباس عجیب مجری, مجری تلویزیون

اعتراض شدید مسئولان صداوسیما به لباس عجیب مجری تصاویر

مجری برنامه آیینه خانه درست در روزی که کارشناس برنامه داشت درباره خوش پوشی صحبت می کرد یک پیراهن آبی، بلوز قرمز یقه هفت و کت مشکی به تن کرده بود. در این مواقع است که در ذهن مخاطب این…

 

اگر تابحال این رسانه های دیگر بودند که از نحوه پوشش مجریان صداوسیما انتقاد می کردند حالا دیگر رسانه رسمی این نهاد هم ابایی ندارد از انتقاد. ارگان رسمی صدا وسیما بعنی «جام جم» در یادداشتی از سبک لباس پوشیدن مجری برنامه‌ای با محوریت موضوع خوش پوشی و خوب لباس پوشیدن انتقاد کرد. برنامه «آیینه خانه» که مدتی است از شبکه دو پخش می‌شود و حجت الاسلام شهاب مرادی به عنوان کارشناس در آن حضور دارد طی چند هفته اخیر به موضوع خوش پوشی پرداخته است. اما ترکیبات ناهمگون لباس مجری برنامه رسالت بوذری انتقاد این روزنامه را هم در پی داشته است.

خواسته با این نوع لباس پوشیدن بیشتر به چشم بیاید
این روزنامه که کاملا در زمره رسانه های صداوسیما قرار دارد در یادداشتی انتقادی در این باره نوشته است: مرادی با آن بیان خودمانی اش برای مردم می گفت که فرزند زمان خود بودن بد نیست و طبق شرایط زمان مثلا لباس پوشیدن، یا از لوازمی مانند ساعت و دیگر زیورآلات استفاده کردن، مغایر با عرف و شرع نیست، اما اینها نباید باعث شود که فرد به چشم بیاید یا در جمع چنین وانمود شود که او با دیگران فرق دارد. در اصل لباس، پوشش و… نباید باعث خودنمایی فرد شود، اما خوش لباس بودن نه تنها بد نیست که خوب و زیبنده فرد مومن هم هست. اما درست در همین برنامه که دیروز پخش شد، مجری برنامه لباس هایی کاملاناهمگون پوشیده بود. ترکیب بندی لباس های او نشان می داد که چندان سلیقه ای برای انتخاب آنها به خرج نداده یا در بدبینانه ترین شکل قضاوت، خواسته با این نوع لباس پوشیدن بیشتر به چشم بیاید.

خوش پوشی, لباس عجیب مجری, مجری تلویزیون

اعتراض شدید مسئولان صداوسیما به لباس عجیب مجری تصاویر

مجری می‌تواند حداقل ظاهر خود را با موضوع برنامه هماهنگ کند
این روزنامه با انتقاد کم سابقه‌ و منصفانه از سبک لباس پوشیدن یکی از موجه‌ترین برنامه‌های تلویزیون نوشته است: مجری برنامه «آیینه خانه» درست در روزی که کارشناس برنامه داشت درباره خوش پوشی صحبت می کرد یک پیراهن آبی، بلوز قرمز یقه هفت و کت مشکی به تن کرده بود. هیچ کدام از این رنگ ها توازنی با یکدیگر نداشت، مکمل یا متضاد یکدیگر هم نبود. در این مواقع است که در ذهن مخاطب این سوال پیش می آید که اگر برنامه ای مانند «آیینه خانه» موثر است و قرار است سلیقه و سبک زندگی مردم را تغییر دهد چرا نتوانسته روی مجری برنامه تاثیر بگذارد؟ این درحالی است که در برنامه ای مانند «آیینه خانه» از قبل مجری می داند که کارشناس برنامه قرار است درباره چه موضوعی صحبت کند و به سوالات او و بینندگان جواب بدهد، بنابراین می تواند حداقل ظاهر خود را با موضوع برنامه هماهنگ کند.

خوش پوشی, لباس عجیب مجری, مجری تلویزیون

اعتراض شدید مسئولان صداوسیما به لباس عجیب مجری تصاویر

وظیفه من آن است که آراسته به خدمت برسم!
اما نکته جالب این که رسالت بوذری در برنامه هفته گذشته با انتخاب و خواندن یکی از پیامک های بی شمار برنامه که به قیمت پیراهن مجری (که هفته گذشته روی آنتن رسانه ملی اعلام شده بود) اشاره داشت اعلام کرد: من خودم رو مدیون مردم می دانم به خاطر اینجایی که هستم! این آنتن سهم بیت المال و امانت بیت المال است و وظیفه من آن است که آراسته به خدمت برسم. سعی می کنم این وظیفه رو به قدر وسعم درست انجام بدم.

خوش پوشی, لباس عجیب مجری, مجری تلویزیون

اعتراض شدید مسئولان صداوسیما به لباس عجیب مجری تصاویر

خوش پوشی, لباس عجیب مجری, مجری تلویزیون

اعتراض شدید مسئولان صداوسیما به لباس عجیب مجری تصاویر

مجری، ویترین رسانه است
همانطور که نویسنده یادداشت ذکر شده عنوان کرد است “انتخاب نوع لباس و رنگ آن از بدیهی ترین مواردی است که هر فردی می تواند با آزادی و نوع سلیقه خود البته با توجه به عرف و شرع آنها را انتخاب کند. مجری برنامه «آیینه خانه» هم مثل دیگر مردم می تواند از این آزادی استفاده کند، اما باید یک نکته را نه تنها او، بلکه هر فرد رسانه ای دیگر مد نظر قرار دهد که یک مجری وقتی مقابل دید هزاران بیننده قرار می گیرد دیگر شخصیت حقیقی و خصوصی خود را ندارد و تبدیل به آدمی می شود که نماینده و ویترین رسانه است.”

«آیینه خانه» کاری از گروه معارف شبکه دو سیماست که سه شنبه هر هفته ساعت ۱۸:۴۵ با اجرای رسالت بوذری روی آنتن می رود.

منبع: inn.ir