تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۹:۲۱:۲۹
کد مطلب : 87552

اعترافات تکان‌دهنده یک صهیونیست‌؛ کشتار مردم برای تفریح!

یک نظامی صهیونیست در گزارشی که از سوی یک سازمان حقوق بشری در سرزمین‌های اشغالی با عنوان «شکستن سکوت» انجام شد؛ به بیان نحوه جنگیدن ارتش اسرائیل به غزه و جنایات صورت گرفته پرداخت و از حقایقی که در جریان این حمله در تابستان ۲۰۱۴ رخ داد، پرده برداشت.

 

به نقل از پایگاه خبری «روزهای فلسطین»، آریه، سرباز ۲۰ ساله ارتش اسرائیل در مصاحبه‌ای عنوان کرد: من و هم‌قطارانم در جریان جنگ اخیر شهروندان غزه را برای سرگرمی بمباران می‌کردیم.

وی گفت: تابستان گذشته به خدمت، فراخوانده و به نوار غزه اعزام شدم اما تا آن زمان عملیات(عملیات لبه محافظ) هنوز آغاز نشده بود.

این سرباز اسرائیلی افزود: فقط بعضی از سربازان پیش‌بینی می‌کردند که جنگ خواهد شد، اما هنوز جنگی در کار نبود. با این حال فرمانده به ما گفت که یک شعاع ۲۰۰ متری مجسم کنید و بلافاصله به هر چیزی که در این دایره حرکت کرد، شلیک کنید.

وی تأکید کرد: ما شهروندان را تفریحی هدف می‌گرفتیم. یک روز حدود ساعت ۸ صبح به «البریج»، اردوگاه بسیار شلوغ آوارگان در مرکز غزه، رفتیم و فرمانده به ما گفت که برای خود هدف تصادفی انتخاب و به آن شلیک کنید.

او افزود: «در آن زمان ما هیچ کسی را از نیروهای حماس نمی‌دیدیم، هیچ‌کس به ما شلیک نمی‌کرد، اما فرمانده به حالت شوخی به ما گفت: «ما باید به بریج از طرف ارتش اسرائیل یک صبح بخیر بگوییم.»

این سرباز اسرائیلی عنوان کرد: به یاد می‌آورم که یک روز یکی از سربازان واحد ما کشته شد و فرمانده از ما خواست که انتقام بگیریم و من تانک را به سمت یک ساختمان مسکونی سفید بزرگ بردم که فقط ۴ کیلومتر از ما فاصله داشت و به طبقه یازدهم آن شلیک کردم. باید عده‌ای را کشته باشم، عده‌ای از مردم کاملاً بی‌گناه را.

وی گفت: هدف تخریب زیرساخت‌های غزه بود، نه فقط حماس. ما روز ۲۸ تیر وارد غزه شدیم تا به جست‌وجوی تونل‌های حماس میان غزه و اسرائیل بپردازیم، اما هدف ما تخریب زیرساخت‌های حماس و نوار غزه بود.

وی گفت: دلیل این کار ایجاد بیشترین آسیب به زمین‌های کشاورزی و اقتصاد بود. تأیید می‌کنم که ما فقط شهروندان عادی را می‌دیدیم و هدف قرار می‌دادیم.

آریه یکی از ۶۰ نظامی اسرائیلی است که موافقت کرد تا در گزارشی که از سوی یک سازمان حقوق بشری در سرزمین‌های اشغالی انجام شد، شرک کند و شهادت دهد.

این گزارش با عنوان «شکستن سکوت» به بیان نحوه جنگیدن ارتش اسرائیل به غزه و جنایات صورت گرفته می‌پردازد.

بنابر گزارش‌ها بیش از ۳۵۰ نظامی صهیونیست که در جنگ خونین اسرائیل علیه غزه شرکت‌ داشته‌اند، تحت درمان هستند و از فشارهای پس از حادثه از جمله سردرگمی، بهره‌وری پایین و کابوس‌های مکرر رنج می‌برند.

حداقل ۱۰ نظامی اسرائیلی حاضر در حمله اخیر به غزه نیز سال گذشته خودکشی کرده‌اند.

گفتنی است، در آخرین حمله نظامی رژیم اسرائیل به نوار غزه در تابستان گذشته، حدود ۲۲۰۰ فلسطینی از جمله ۵۷۷ کودک در مدت ۵۰ روز به شهادت رسیدند.

منبع: ایکنا